Jump to content

Barthass

Members
 • Content Count

  1,610
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  IDF, muzyka elektroniczna, motoryzacja
 • Occupation
  Elektronik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma niestety na rynku żadnego zestawu do wykonania wnętrza czołgu Merkawa, w obojętnie jakiej wersji... Pozostaje samoróbka
 2. Tak koledzy tempo mocno spadło, to dla tego ze jest lato, i mam ciekawsze rzeczy do roboty w weekendy niż wdychanie farb i lakierów Po za tym mam jeszcze na głowie remont mieszkania... Od Września postaram się wrócić do tego cudaka Jak będę robił kolejnego, to użyję śrubek od Masterclub, te Menga są jednak nieco za duże. Tak Gepard prezentuje się na chwilę obecną, położona baza, część detali pomalowana, ale wszystko jeszcze przed retuszem, i nieco zakurzone
 3. Fajna, ale trochę przesadziłeś z obiciami, no i gdzie anteny? Czujnik meteo na czerwono? Koniecznie przemaluj na kolor bazowy.
 4. Cześć! Wróciłem, model rozebrany do malowania, kadłub już po podkładzie. Na szczęście w miarę czysto go skleiłem i obyło się bez większych poprawek.
 5. Patrząc od przodu pojazd nie trzyma geometrii, lewe koło będzie wisieć w powietrzu, kabina ze zderzakiem uciekają na prawo. Podejrzewam, że znam powód, najpierw kleimy potem pijemy, nigdy na odwrót!
 6. Niech Cię nie mamią błyskotki, Hobby Gniot z tymi blaszkami, to tak, jakby hmm g...o lukrem oblane W każdym razie dla mnie. Jak ze sklejalnością, to nie wiem, bo po obejrzeniu zdjęć modelu, i porównaniu ich z oryginałem, stwierdziłem, że zarówno Mk.4 jak i Mk.3D od Bossa to merytorycznie gnioty, i szkoda na nie moich pieniędzy.
 7. Odpowiedź jest jedna: Meng! Cena jest straszna, ale jakością przebija wszystko na rynku. Mk.4 od Hobby Gniota to niestety kicha. Ma skopane zawieszenie (koła po obu stronach pojazdu są przesunięte między sobą, tak jakby czołg miał wałki skrętne, a Merkawa takowych nie posiada, i rzędy kół po obu stronach powinny być równo), wieża jest zbyt płaska, itp. ogólnie jedna wielka kicha merytoryczna. Na Mk.3 od Academy nie ma co patrzeć, to zaczyna przypominać Merkawę jak się stanie z 5 metrów od modelu. Ja bym bez zastanowienia brał Menga, ceny w Polsce są z kosmosu, ale jak masz możliwość kup
 8. Cały czas mnie dziwi brak układu przeniesienia napędu, niby wszystko we wnętrzu jest, a skrzyni biegów, przekładni i hamulców brak, no i wentylatora też... Ktoś wie dlaczego?
 9. Według mnie właśnie spray z marketu budowlanego będzie się nadawał najbardziej. Efekt zależy od ilości nakładanych warstw. Pasty według mnie wyglądają słabo, struktura strasznie niejednolita, o grubości już nie wspominając, zwłaszcza, że Challenger ma te powierzchnie bardzo delikatne. Ja używałem zawsze tego specyfiku: http://www.rust-oleum.pl/produkt-53 Tak mi to wyszło na Magachu i ABV(3 warstwy farby): Po podkładzie (jak widać wyszło bardzo delikatnie):
 10. Mój faworyt! Legend już szykuje do niego radar ziemny (HMDS), może się skusisz?
 11. Trudno powiedzieć, niema na to dowodów w postaci jakichkolwiek zdjęć.
 12. D9 były podobno właśnie od Izraela wypożyczone ( kupione? ), więc może wróciły, ale niestety kolor nie ten, a w takim stanie to by on nie opuścił warsztatów remontowych
 13. Po prostu, kupują gotowy produkt, i przerabiają go wedle swoich potrzeb, taki "tuning" w wojskowym wydaniu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.