Skocz do zawartości

Saracen 90 mm


medyceusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z różnych etapów malowania figury Saracena w skali 90 mm.

 

To co widać na poniższych zdjęciach było wymalowane akrylami ( vallejo + lifecolor). Widoczny na zdjęciach kolor czarny to podkład Chaos Black jako baza pod elementy metalowe (kolczuga + pancerz).

 

Zdjęcia pochodzą z różnych etapów malowania poszczególnych wzorów, ale do końca jeszcze długa droga

 

DSC09361_kadr_r.jpg

 

DSC09370_kadr_r.jpg

 

DSC09375_kadr_r.jpg

 

DSC09377_kadr_r.jpg

 

DSC09442kadr_r.jpg

 

DSC09446kadr_r.jpg

 

DSC09450_kadr_r.jpg

 

DSC09453_kadr_r.jpg

 

DSC09456kadr_r.jpg

 

DSC09457_kadr_r.jpg

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez medyceusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza moja figura z tak złożonymi i kolorowymi wzorkami ,przy wstępnym rozrysowaniu wzorów ( takim jak na pierwszym z załączonych zdjęć ) pomagałem sobie prostymi szablonami .Później wszystko było malowane/rysowane z ręki. Na tej figurce sprawdzam jak małe czytelne i powtarzalne wzory jestem w stanie wymalować , jest to wstęp przed figurami samurajów

 

Sam model to wyciągnięta z magazynu żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nastąpił niewielki postęp prac , zaawansowanie poszczególnych elementów :

 

Tarcza - 50 %

Zbroja - 90 %

Głowa - 10 %

Coraz bliżej do końca

 

Tarcza , głowa oraz pochwa od miecza zamontowane jedynie do zdjęć , poniżej kilka nowych fotek

 

DSC09481_kadr.jpg

 

DSC09482_kadr.jpg

 

DSC09483_kadr.jpg

 

DSC09484_kadr.jpg

 

DSC09486_kadr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Robota mega Jedyne co mnie razi strasznie to te zielonkawo niebieskie paski na zbroi lamelkowej... Powinny być brązowe, bo poszczególne lamelki były wiązane rzemieniem, ktoś powie, że ok ale barwienie skóry?! Nie na taki kolor... Hełm też bym nie co inaczej wykończył bo jest efekciarski,ale taki średnio poprawny :P powinen być cały żelazny/stalowy elementami mosiężnymi i ew. czernione zdobienia, może truję 4 litery, ale tu trochę się znam

coś jak tu ->

http://www.metmuseum.org/toah/works-of-art/50.87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełm
.....
jest efekciarski,ale taki średnio poprawny :P powinen być cały żelazny/stalowy elementami mosiężnymi i ew. czernione zdobienia

 

Generalnie cała figurka ma być efekciarska , stąd te różne wzorki i dość duża ilość kolorów.W tym przypadku nie bawię się w nadmierną poprawność i szukanie źródeł. Hełm , który podesłałeś jest klasycznie zdobiony na grafikach jednak czasem można spotkać kolorowe hełmy ("pokrowiec" ?)w związku z tym wymyśliłem taką kolorystykę , która będzie uzupełniona jeszcze jakimś drobnym wzorem.

 

Odnośnie barwienia skóry do splatania zbroi , bałbym się wypowiadać , że dany kolor jest niepoprawny.

 

Miło , że się podoba ta moja wieczorna dłubanina a trucie 4 liter może się przydać na przyszłość, tym bardziej że tej figurki nie traktuję bardzo poważnie i liczy się ogólny efekt czy też jej efekciarskość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie barwienia skóry do splatania zbroi , bałbym się wypowiadać , że dany kolor jest niepoprawny.

Ja bym się nie bał z prostej przyczyny, tę figurkę datowałbym na jakieś Max XVI wiek, a jeszcze wtedy nie znano takich barwników do skór. dlatego zostają brązy, czernie, ew. czerwień (stonowana).

 

 

Siedzę i kibicuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.