Skocz do zawartości

ORP "Kaszub" 1:400


Shogun1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na forum od niedawna. Po 2 latach przerwy powracam

do sklejania. Nie da się bez tego żyć

Wcześniej robiłem pancerkę w 1:35 - teraz biorę się za okręty.

Mam zamiar jako wprawkę skleić ORP "Kaszub".

Czy ktoś mógłby mnie poratować jakimiś materiałami pomocniczymi - plany, rysunki itd?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam Shogun1974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne !!!

ale ze mnie ciamajda ;)

oczywiście mnie interesuje torpedowiec eks V -108

biore sie za model z Mirage Hobby

model ma swoje bledy - ale innego nie ma

przy pomocy blaszek cos z niego wykleje

mam problem z malowaniem!

w instrukcji jest podany kolor jasno szary - malo precyzyjnie

czy moze byc humbrol 64?

wydaje mi sie ze poklad nie byl deskowany - czy mam racje?

w instrukcji jest podane ze poklad ma byc brazowy - dlaczego?

czy w 1925 roku Kaszub mial dalej bialy pasek na pierwszym kominie?

przydalyby sie dobre rysunki!!!

siec przeszukalem - i kaplica - infoprmacje szczatkowe

czy jest jakas konkretna monografia - mam tylko artykol w MSIO styczen/luty 2004

HELP ME!!! a odwdziecz sie fotkami w galerii ;-)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam ten sam model i blaszki do niego, ale ze mnie jednak taki szczur lądowy na razie. Też chcę go zrobić tak, jak wyglądał w ostatnich miesiącach służby - 1925r.

Co do MSIO to rzuć też okiem na styczeń - luty 2005 (1/2005) (schematy są) oraz listopad - grudzień 2004 (6/2004). W tym pierwszym na stronie 58 jest zdjęcie "Kaszuba" z okresu 1924 - 1925. Pasek jest. Na przednim kominie.

Co do kolorów, to przecież oszczędzali jak mogli i brali co było. To były chyba jakieś pozostałości farby z malowania wagonów czy jakoś tak - niech ktoś mnie poprawi. Daj jakikolwiek szary, bo przecież i tak nikt ci nie udowodni, że jest źle

A wyposażenie - tu też oszczędzali. Z chęcią bym się dowiedział, co było, a czego nie było na "Kaszubie" w 1925 przed katastrofą.

 

EDIT:Acha - KONIECZNIE daj relację z budowy ze zdjęciami, żebym wiedział, co poprawiać w moim, jak go zacznę robić (ciekawe, kiedy to będzie).

 

zamiast pisac jednego posta pod drugim skorzystaj z funkcji "zmień"

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.