Jump to content

Farby Tamiya i Levelling thinner.


HKK
 Share

Recommended Posts

Zainspirowany radami Kamila (KFS), od dłuższego czasu używam niemal wyłącznie farb Tamiya rozcieńczonych Levelling Thinnerem. Rzeczywiście, w aerografie zachowują sie bardzo ładnie i świetnie kryją (co akurat jest cechą samych farb a nie rozcieńczalnika). Nawiasem mówiąc, tak rozcieńczone Tamiy-e praktycznie nie nadają się pod pędzel, nawet do drobnych detali. Ale to inna historia.

Problem jest taki, że uzyskane pokrycie jest wg mnie niezbyt trwałe. Jako podkładu używam wyłącznie surfacer-a, powierzchnie przed malowaniem odtłuszczam wódką lub spirytusem. Kłopoty zaczynają się przy maskowaniu. Taśmę Tamiyi osłabiam kilkukrotnie i przyklejam bardzo delikatnie, bo często zdarzało się oderwanie taśmy wraz z farbą, nawet na małych powierzchniach. Da się tak pracować, ale jest to nieco upierdliwe, czasochłonne i stresujące. Czy macie podobne problemy, czy może ja coś przegapiam?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.