Skocz do zawartości

Nakajima A6M2N Rufe 1:48 Tamiya


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Karaś skończony czas zabrać się za kolejny model który przyszedł dziś rano pocztą. Wybór padł na ten model.

 

IMG_2484.JPG

 

Wybrałem go ponieważ nabrałem ochotę na jakiś model z Państwa kwitnącej wiśni, a poza tym potrzebuję czegoś takiego do Lublina.

 

Mały In-box.

IMG_2485.JPG

 

Model będzie stał na wózku który jest w zestawie oraz dodam do niego jakieś duperele typu stół, drabina itp. Model pochodzi z 1973 roku ale ponieważ jest to Tamka myślę że nie będzie żadnych wielkich przygód. Na razie jedyną rzecz jaką zaobserwowałem to to iż będę musiał przeryć kilka linii bo są wypukłe. Do modelu mam już zamówione blaszki do wnętrza jak i maski. Także do póki ich nie dostanę raczej nie będę nic robił.

 

Co do wersji malowania jeszcze się nie zdecydowałem ale na pewno będzie miał jasno szary kolor i wzór malowania ktO ryś z tych.

 

wvDMmXiClAEhDzXA3DlR91LUT014Mal2mQfdD3if4hE=w702-h527-no

 

Jeszcze fajna rzecz bo instrukcje zrobiono w dwóch językach japońskim i angielskim.

IMG_2486.JPG

 

I oczywiście zdjęcie oryginału.

 

08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model czeka na blaszki do środka i maski, ale nie chcę wszystkiego odkładać na później.

Więc zacząłem sklejać to co mogę.

 

IMG_2494.JPG

 

I jak mniej więcej będzie całość wyglądać.

Oczywiście pływak jest przed szlifowaniem.

 

IMG_2495.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie popatrzę. Jednak jest jedna sprawa która mnie ciekawi. Te samoloty podobno miały pod mocowaniem pływaka małe ładunki detonacyjne. W razie spotkania przeciwnika pilot odpalał ładunek, i gubił główny pływak. Zyskiwał wtedy na manewrowości.

Stąd moje pytanie laika. To właśnie nie powinno być widoczne jakoś w modelu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ilu elementów składa się zestaw?? Bo już prawie koniec widzę

A tak na marginesie to czy kolor wnętrza to nie powinien być np.Tamka XF-71 lub coś na kolor metalicznego błękitu z zielonkawym odcieniem?

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Pewnie tak zrobisz ale przypominam że przed malowaniem modelu warto kabinkę prysnąć kolorem wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeżeli chodzi o otarcia i ubytki lakieru to powiem że na pływaku głównym prezentują się dobrze ale już kadłub i skrzydła to trochę chyba popłynąłeś

 

Moim zdaniem zaznaczam "moim" nie wygląda to dość dobrze ,a tym bardziej realistycznie.

Spróbuj zamalować i popróbować drapanie skalpelem lub wykonywanie zadrapań srebrną farbą i cienkim pędzelkiem oraz wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej , ale to jeszcze nie to

Ślady zużycia powierzchni w samolotach japońskich to naprawdę duże wyzwanie.

Nie tak łatwo osiągnąć rezultat zbliżony do oryginału. Nieraz lepiej dać mniej niż przesadzić.

Moim zdaniem Twoje otarcia wyglądaj jak by robione od linijki szczególnie na kadłubie. Okolice skrzydeł zaś to jakby ktoś specjalnie powycierał farbę we wcześniej przemyślanych miejscach.

 

Jeżeli mogę coś zaproponować do śladów eksploatacji to:

-skupił bym się na rantach wejścia do kabiny

-krawędzie natarcia skrzydeł

-krawędzie otworów eksploatacyjnych

-oraz trochę krawędź spływu skrzydła w miejscu gdzie porusz się pilot i obsługa.

Większość tych otarć można wykonać pędzelkiem lub wykałaczką. Większe powierzchnie przy użyciu gąbki.

Drobne odpryski cienkim pędzelkiem punktowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku zrobiłem. W galeriach jest Zero, Shiden i Kate.

Powiem szczerze że na każdym się uczyłem czegoś nowego

Proponuję miękkim ołówkiem przerysować po kalkach linie podziałowe.

Naprawdę efekt jest dobry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oglądać galerie japońców - piękne maszyny i podpatruję jak zrobić kiedyś samemu zero, bo na razie nie czuję się na siłach robić takich odprysków farby ładnie Ci maszyna wychodzi

 

Co do mojego "widzimisię" to opierając się na obserwacjach moich ulubionych galerii maszyn z hinomaru, proponowałbym jeszcze dwie rzeczy dorobić:

pędzelkiem cieniutkim porobić metalizerem parę drobnych odprysków w rogach i krawędziach paneli blachy na kadłubie i skrzydłach - niewielkie niby, ale dają wrażenie zjawiska na całym samolocie, a nie tylko punktowo.

Po wszystkim bardzo mocno rozrzedzonym czarnym washem przelecieć całość - moim zdaniem daje fajny efekt odcięcia linii podziału od odprysków farby.

 

pozdrawiam z Malborka po dzisiejszym lotniczym festynie opisanym tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=57&t=39595 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.