Skocz do zawartości

Ferrari California open top Revell 1:24


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym pokazać wam mój trzeci model samochodu, który jak zobaczycie nie jest bez wad. Jak w większości tego modelu u mnie również była krzywa maska, na początku to zlikwidowałem ale po pomalowaniu problem znów wrócił. Poza tą jedną sprawą reszta był czystą przyjemnością, wymieniłem jedynie końcówki rur wydechowych i siatkę wokół nich. Dodałem pasy bezpieczeństwa, własnoręcznie zrobioną rejestrację z tych naklejek które były w zestawie A i najważniejsze nie wybrałem czerwonego lakieru, tylko oryginalny kolor ferrari " blu tour de France" jakoś z takim jest jej ładniej

Zdjęcia też genialne nie są, część była robiona w samo południe:

DSCF2299_zpseca5e845.jpg

DSCF2298_zpseeda7853.jpg

DSCF2296_zpsdc245259.jpg

DSCF2292_zps80b31946.jpg

DSCF2290_zps5bbcf731.jpg

A część wieczorem, nie wiem które lepsze.

DSCF2336_zps9d11f47d.jpg

DSCF2341_zps626066ca.jpg

DSCF2328_zpsdac366d9.jpg

DSCF2331_zpsf1ed1fb2.jpg

DSCF2322_zps612cde8b.jpg

DSCF2327_zpsa7826f88.jpg

DSCF2340_zps1f1f0a59.jpg

DSCF2325_zpsd839e5a5.jpg

DSCF2324_zps5cb599c7.jpg

DSCF2339_zpsfc4b7c85.jpg

DSCF2338_zps920ea9fe.jpg

DSCF2326_zps98a1fb6e.jpg

To by było na tyle, ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu, był to też pierwszy samochód który malowałem lakierem samochodowym z aero i wyszło całkiem ładnie, przynajmniej ja tak myślę ale oceńcie wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę maska odstaje, ale to częsta wada Revella. Jedyne co mi się nie podoba to krzywa kalkomania znaczka ferrari na kierownicy i zbyt mocny wash w środku pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, toled ma celne oko i trafne uwagi Zapomniał tylko dodać, że autor nie wybrał czerwonego lakieru, tylko lakier "blu tour de France".

 

Wracając do maski, to nie ma co się martwić, bo jest dobrze zrobione. Teraz kleję Audi R8 V10 od Revella - istna szkoła łaciny Jeśli części nie są z tej samej wypraski, to za nic do siebie nie pasują (oj, było rżnięcia pilnikiem pokrywy silnika). Moje osobiste gratulację, że wygrałeś walkę z modelem revell

 

Jakoś nie leży mi kolor felg. Czy ty oryginalne pseudo-chromy revella? Osobiście pokusiłbym się o zastosowanie mniej błyszczącego koloru, bo taki trochę gryzie się z jasnym nadwoziem.

 

Największy minus to chyba zdjęcia. I nie chodzi mi o to, że są złe, tylko raczej nie oddają prawdziwego efektu. Na zdjęcia jest czysto i fajnie kolorystycznie, ale wierzę, że w rzeczywistości efekt jest dużo lepszy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w rzeczywistości jest trochę lepiej, lakier ma delikatnie inny odcień, felgi aż tak się nie błyszczą (faktycznie jest to pseudo-chrom revella, nie wiem tylko czy pokusić się o jego zmian bo tragiczny to on nie jest w rzeczywistości). Z tym znaczkiem na kierownicy to przykra sprawa, przykleiłem go równo odstawiłem do wyschnięcia ale kiedy wziąłem kierownice zobaczyłem że jest krzywy i już nic się z tym nie dało zrobić, musiał się jakoś zruszyć, albo ja go zruszyłem

Poza tym wcale ten model nie był tragiczny u mnie raczej wszystko pasował, no poza maską

Ps. W planach oczywiście mam czerwone Ferrari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ładna maszynka. Jak wspomniano wyżej, przydałyby się lepsze fotki, ale i tak lakier robi wrażenie. Wnętrze bardzo spoko oprócz trochę za mocnego łosza - miejscami wygląda jak brud (okolice schowka). Największy minus w tym modelu revella (w mojej opinii) to te koła. Są po prostu do niczego. Wstają poza błotniki, opony wyglądają zabawkowo...Oczywiście to nie Twoja zasługa, mogłeś co najwyżej zdecydować się na jakiś inny zestaw (opony+felgi). Ogólnie jednak, bardzo fajnie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie jednej osobie lacznie ze mna chodzi gul z powodu lakieru ktory robi ŁAŁ i mysle ze jakos wczesniej czy pozniej bedziesz musial dobrowolnie czy tez nie przekazac swoja wiedze na temat kladzenia lakieru i klaru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , nie wydaje mi się , żeby do FERRARI szły oponki , o takim wysokim profilu , zdecydowanie revell to zepsuł :/

Ogólnie same felgi też mi się nie podobają , a tak to model jest ok , ładny kolorek , a z maską nie jest aż tak źle

 

Ale revell z tymi kołami przesadził :( , powinny być niższe (opony) i większe całe koło )

 

9/10 bo koła szpecą :(

 

Pozdrawiam .

 

A tak , to model jest piekny , pod każdym względem , tylko czy w prawdziwym ferrari jest osłona na podwoziu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666,

 

Zapoznalem sie z materialem i w sumie czlowiek stara sie robi model chociaz w moim przypadku to poczatki i wlasnie tym bardziej wieksze zderzenie poniewaz na swoj sposob ciesze sie ze

 

model JAK NA PIERWSZE poczynania w modelarstwie cieszy oko wlasciciela bo to ze nie ma na nim ton kleju juz jest daleko idacym sukcesem a nagle wchodzi sie na forum i oglada lakier ktory

 

robi Ci burdel w glowie bo odrazu rodza sie pytania ile modeli musze zepsuc ciezarowek zeby byc w okolicy czyjegos sukcesu:) ale kazdy stawia swoje pierwsze kroki nawet MartiniOCP wiec

 

nalezy tylko sie studiowac te poradniki i moze cos sie uda:) ale zeby nie zasmieciac forum dodam raz jeszcze ze to naprawde super efekt paralizujacy jak sie juz dobiegnie do takiego poziomu

 

umiejetnosci tak wiec ferrara tez robi burdel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP Lakier to niejaki IVAT

Ciesze się, że lakier się podoba, ale bez pszesady nie jest idealny to dopiero moje trzecie lakierowanie więc dopiero się ucze Felgi i opony może najpiękniejsze nie są ale nie będe w żadne żywiczne inwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.