Jump to content

toled

Members
 • Content Count

  986
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

toled last won the day on February 22

toled had the most liked content!

Community Reputation

288 Excellent

About toled

Personal Information

 • Occupation
  Właściciel firmy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest jakiś problem w konstrukcji. Spróbuję poprawić - prawdopodobnie trzeba będzie coś w feldze uciąć.
 2. Projekt doszedł do końca. Pozostaje mi przeprosić bardziej wrażliwych i zapewnić, że następne modele będą o wiele, wiele wyższej jakości Jednak projekt, to musi być projekt - na spokojnie, uważnie, a nie szybko Więc możecie jechać po mnie i krytykować ile wlezie Kolor: Bali Green z palety VW Bezbarwny: GX100 i LP9 Tamiya Chromy: Uschi van der Rosten Metal Polishing Powder Chrome, Molotow oraz AK Extreme Metal
 3. Białe/szare tło + Focus stacking i będzie ostra fota jak żyleta
 4. A mogę Cię wkurzyć? Więc....CO TO?!
 5. Nie, to jeszcze nie koniec Ogólnie szkoda strzępić ryja na ten model, nie wiem czy doczeka nawet galerii. Listwy oczywiście wchodzą na siłę, przez co popsuł się chrom i musiałem przejechać je Molotowem, jak widać przednia listwa idealnie wymierzona, jakby Zbysiu lakiernik po pijaku ją ciachnął i została szpara. Ogólnie złożę i o nim zapomnę. Ogólnie następny w kolejce miał być H2R, ale kalkomanii carbonu dalej nie ma więc mam 3 opcję: 1. Wersja leń - robię na cacy ale bez kalkomanii. 2. Wersja exclusive - robię szablony (mało mi się to podoba;P) 3. Wersja take a breath -
 6. Opony możesz pomalować kolorem Rubber Black z palety Tamiyi, dodatkowo dodać biały ozdobny pasek i będą wyglądać o wiele bardziej realistycznie
 7. Tyle lat w tym siedzę, że nic by mnie już nie zdziwiło Ujdzie
 8. Mysie pysie, pytanie egzystencjalne: Mercedes-Benz SLR McLaren 1:24 z Tamiyi czy jego wersja 722 Edition? Wiem, że to prawie to samo, ale może któryś lepiej się skleja. Do mnie przemawia zwykła wersja, bo ma ładniejsze felgi.
 9. Bezpośrednio na czarny połysk. Prostota jego użycia, wytrzymałość i całkiem niezła cena wrzuciła go na 1 miejsce moich ulubionych produktów do chromów.
 10. Z DOT-4 bym uważał i jednak wybrał DOT-3, są historie, że DOT-4 potrafi pogryźć plastik. Jest jeszcze zmywacz Wamodu, ale on aż tak wybitnych działań nie ma w przypadku chromów. Jeszcze na jakichś wolnych częściach mam zamiar przetestować opcję na bogato, czyli sam Level High Thinner z Wamodu. Ale na chwilę obecną najczęściej używane są Cleanlux (bardzo bezpieczny) lub Kret (niebezpieczny dla zdrowia, może rozpuścić plastik jak wydzieli ciepło)
 11. Owszem, może rozpuścić plastiki nieprawidłowo użyty, tak samo może rozpuścić rączki. Aczkolwiek uznaję, że jak ktoś bierze się za Kreta, to jest świadom ewentualnych niebezpieczeństw i konsekwencji. Cleanlux ma to do tego, że części mogą sobie leżeć i leżeć i nic im się nie stanie, u mnie najdłużej leżały ponad 2 tygodnie, zero problemów, zwiększonej kruchości nie zaobserwowałem. Co szybkości działania - najczęściej na start projektu te części nie są potrzebne, więc nie widzę problemu wrzucić ramki do kuwety i robić sobie inne rzeczy. Jedynie często zaobserwowany problem z Cleanluxem - nie ra
 12. Wnętrze gotowe. Czas zająć się podwoziem.
 13. Kret jest też spoko, nie zniszczy Ci plastików, tylko musisz zachować pełne BHP uważając na ręce i ewentualne opary.
 14. Pierwsze koty za płoty, czyli Uschi Powder w praktyce. Przepiękny chrom, bardzo prosto się nakłada. Jakieś tam ścieranie wykazuje, jednak o ile mamy wyschnięty czarny, to paluchy nic nie robią.
 15. Tamiyę, Revella i Hasegawę warto traktować Cleanluxem - ja nawet robię to 1:1 z wodą i na 24h zostawiam. Zero problemów. Jedynie problem miałem z chromami Aoshimy - 3 dni musiały się kąpać. Czasami dodaję też troszeczkę High Level Thinner, żeby usunąć dodatkowo taki śliski film z plastiku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.