Jump to content

toled

Members
 • Content Count

  533
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by toled

 1. Czarny na Virago nie będzie zbyt ładnie wyglądać. Lepiej poszukać w necie zdjęcia oryginału i pooglądać jakie miał kolory.
 2. Virago to będzie nauka porządnego używania szpachli, nauka zrobienia chromów - moim zdaniem warto, nawet jak się spieprzy coś 😉
 3. Rób Virago, bo jest banalna, chociaż ma bolączki jak połówki chromòw, błotniki😂😂😂, potem 1600, na Ninję przyjdzie czas, jest dość pracochłonna i trudna kolorystycznie.
 4. Przyczepić się mogę do kalkomanii - niektóre delikatnie krzywo. No i lampa przednia w dół - bo świeci w niebo. Kierunkowskazy - w środku można by dać Mołotowa, wtedy byłby odbłyśnik widoczny.
 5. Ja bym końcówkę przewodu posmarował cyjanoakrylowym i przykleił w miejscu gdzie był "dzyndzel".
 6. Dlatego oczekuję, aż się u nas znów pojawi 1K od ZP albo "polski" lakier, który będzie jak wspomniany ZP
 7. To musisz przetestować organoleptycznie - po ilu odporny na pyłki, na dotyk, na papier ścierny Dziwi mnie tylko ciśnienie - aż 30 PSI? Liczyłem na coś koło 15-20 PSI
 8. Zostaw na minimum 72h, potem sprawdź czy nie śmierdzi, jak nie śmierdzi, to sprawdź w niewidocznym miejscu paznokciem, czy zostawisz ślad - jak zostawisz, to jeszcze musisz poczekać, bo lakier miękki. Co do polerowania - jeżeli jest połysk, nie ma skórki pomarańczowej - to bym odpuścił.
 9. I jakoś tak wyszło, że szybki projekcik PZP skończony. Nie jest idealny i chyba nigdy taki nie miał być, miał cieszyć oko, mieć ciekawy kolor. Kolor to H35 Gunze - Cobalt Blue, bezbarwny - jakiś co znalazłem 😂 Obiecuję, że to obecnie ostatni PZP. Na następny szykuję francuski full wypasik 😉
 10. Przejął inicjatywę, zrobił po swojemu bez miliona pytań - dało się? Dało! I wygląda to w porządku.
 11. Takie ocenianie jest dalece nieidealne. Wynika z niego, że Revell jest najlepszy. A to nieprawda. Jeden modelarz oceni wysoko model, który da mu dużo miejsca na przeróbki i inwencję twórczą, a drugi - słaby modelarz, da ocenę niską, bo dla niego model za trudny.
 12. Jeżeli będzie położony delikatnie, to nawet czarny może być, jest też kolor Dark Grey i też może pasować.
 13. I ostatnia rzecz na dzisiaj - kolor felg. Chyba dobrze komponują się z kolorem nadwozia. I na dzisiaj koniec. Weekend wykorzystany w 100%. 14 godzin modelowania:) Lakier sobie schnie, więc do zobaczenia w następny weekend.
 14. Podwozie jeszcze przed brudzingiem i dodaniem paru pierdołek.
 15. Powoli powstaje kabina. Taka trochę ciemna, smutna. Dlatego nie lubię nowszych pojazdów:D
 16. Nie mam blach, robić sobie robotę i nawiercać?
 17. ZP-3002 niestety nie widzę nigdzie w Polsce. X22 daje fajne efekty, ale nie mam połowy życia na jego wyschnięcie, GX100 może i kładzie się fajnie, ino w milionach warstw plus ostatnie problemy z wysychaniem. Może opitole to matowym bezbarwnym, a potem będę polerował sto lat😂😂
 18. Nie, efekt będzie inny, zdjęcie niestety nie do końca oddaje strukturę. Gęsta farba na wysokim ciśnieniu zrobi bardziej baranka, niżeli efekt zamszu. Następne w kolejce maskowanie i malowanie podwozia. No i wybór bezbarwnego. Zastanawiam się tradycyjnie nad GX100, X22, lub najbardziej opłacalny Duxone, ZeroPaints nie chce mi się brać, bo masa z nim roboty i mieszania:P Mam jeszcze w zakamarkach coś od Dupli Color, ale on strasznie robi skórkę pomarańczową, a przy grubszej warstwie wżera się w plastik.
 19. Coś takiego https://allegro.pl/oferta/lekki-wypelniacz-do-zywic-mikrobalon-0-5l-7227690292 (dostęp: 16.05.2020). Są dwie szkoły - jedna nakładasz na wikol i malujesz, druga - dodajesz do farby i malujesz - mi się sprawdza lepiej druga opcja, ale niestety na dyszy 0.4 po prostu totalnie zapycha aerograf i pomalowanie takiego elementu to 5 minut "plucia".
 20. Kwestia oświetlenia, w rzeczywistości jest troszkę ciemniejszy. Przypuszczam, że tonacja jeszcze się odrobinę zmieni po nałożeniu bezbarwnego
 21. Psuję, poprawiam, psuję, poprawiam:D Przygotowuje się mentalnie do maskowania podwozia, w międzyczasie zrobiłem fotele przednie w stylu customowym - lekki zamsz - farba + tzw. mikrobalony. Zapycha to aerograf okrutnie.
 22. Ale serio pokonały Cię najłatwiejsze rzeczy w modelu? Ja dzisiaj położyłem na Nissana świeży lakier po czym przez pomyłkę psiknąłem na to acetonem. Godzina zeszła na ściągnięcie farby, teraz jestem po nowej warstwie podkładu i jakoś się nie załamuje.
 23. Wszedł kolor. Po bezbarwnym powinien wyglądać super:)
 24. Duxone ogólnie powinien być kładziony na dwie 1.5 warstwy, ale to w przemyśle samochodowym. I tak najpierw bym zrobił test na jakiejś niepotrzebnej kalkomanii gdzieś z boku, czy jedna warstwa nie naruszy kalek.
 25. Też tak zalecam Kalki, po jednodniowej przerwie bardzo delikatna warstwa lakieru - 10 minut na chwile schnięcia, na to w miarę mokre warstwy ( z wyglądu maja być mokre, nie oznacza to zalewać modelu lakierem )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.