Skocz do zawartości

Radzieckie okręty podwodne typu 661 oraz 685


Eugeniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem nowy na tym forum, ale dotychczas nie udzielałem się pisemnie, a jedynie czytałem porady i doskonaliłem warsztat w oparciu o forumowe wpisy. Modele sklejam niezbyt często ze względu na brak czasu (zostają tylko urlopy).

Postanowiłem napisać w końcu tutaj post, bo od kilku lat daremnie szukam modeli dwóch radzieckich okrętów podwodnych:

- projektu 661 (w kodzie NATO "Papa"), a dokładnie K-162

- projekt 685 (w kodzie NATO "Mike"), a dokładnie K-278

Jeśli ktokolwiek ma jakieś namiary albo wie gdzie można takowe dostać byłbym bardzo wdzięczny (papierowe też mogą być).

Rozważałem jeszcze wyjście awaryjne: zbudowanie tych modeli własnoręcznie "od podstaw". Zgromadziłem trochę wiadomości opisowo-fotograficznych ale nie dysponuje żadnymi rysunkami lub planami tych jednostek. W internecie wiele jest prostych schematów tych jednostek (widok boczny), ale różniących się od siebie dość znacznie (od linii kadłuba po detale kiosku).

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę rozczaruję kolegę....Są tylko dwie możliwości kupna modeli tych okrętów, niestety oba w "resinie". Ponieważ swego czasu przeorałem internet w tym temacie i stale staram się "trzymać rękę na pulsie" to zacznę od tego że nie podałeś skali jaka Cię interesuje.

Możesz dostać model np.projektu 661 -w kodzie NATO "Papa", ale w skali 1/700, jako model żywiczny.- OKB grigorov models, "Majka" też powinni już mieć w tej skali. Jeśli natomiast interesuje cię skala np: cytuję:" 1/400 and 1/350 scale, some models can be scaled to 1/96, 1/200, 1/700, 1/800, etc. of actual size" koniec cytatu- no to tylko Polar bear, ale tam to przygotuj się na ceny, które przeciętnemu kowalskiemu.......itd. Niech Cię nie zmyli fakt , że w tym drugim przypadku pokazują i sprzedają gotowe modele na podstawkach, bo można kupić od nich zupełnego "surowca" bez niczego -tylko z dodatkami z metalu-mam ich kilka. Osobiście czekam na wypusty plastikowe w mojej tj.1/350 wymienionych przez Ciebie modeli, a również Zulu, Whiskey, Charlie, Sierra II, Yankee I i II, Deltę I i II i III. Jak znam życie to je kupię jako żywice ,zanim którykolwiek z producentów "plastiku" wypuści je w mojej skali. No i tyle, choć może znajdziesz coś w kartonówce w niej to nie siedzę, .... rosjanie zaczęli wypuszczać ostatnio plastikowe podwodniaki- nie mam tu na myśli Micromira- ale to celem pochwalenia się nowymi wodowaniami nowych ichnich nabytków.

Nie będę ci pisał że co jakiś czas coś się pokazuje na eBayu, w sklepach w Japonii (ale to już jest cenowe harakiri)- bo to już zapewne wiesz, i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Ja też ich bezowocnie szukam już od dłuższego czasu. Interesuje mnie skala 1/700 lub 1/350. Dlatego również rozglądałem się za wersją papierową bo ją można łatwo przeskalować. Te modeliki z Polar Bear to piękna sprawa, na pewno ślicznie się prezentują na półce, jednak nie ma przyjemności składania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oba okręty miały bardzo prosty kadłub (kolisty w przekroju), więc może pokusić się o zrobienie samemu. I satysfakcja większa i można pochwalić się, że ma się cos czego nie ma rynku. Znikome koszty też są nie do przecenienia.

Trochę informacji jest tutaj:

http://project-941.narod.ru/techno/submarines/project_661/project_661.html

http://masterok.livejournal.com/604917.html

http://karopka.ru/community/user/13253/?MODEL=315878

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Mam nadzieję że admin nie skróci mnie o głowę że tak walę posta za postem ale tego poprzedniego nie da się już edytować

 

W temacie MIKE'A :

W najnowszym numerze MSiO [3-4/2014] jest spory artykuł o projekcie 685. Drugi jest a samej katastrofie. Sporo ciekawych zdjęć oraz komplet rzutów autorstwa p.Grotnika + dobry jakościowo przekrój "bebechów" z legendą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.