Skocz do zawartości

Austin Mini 1275s Tamiya 1:24 "black & blue" by Inskript


Inskript

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam wam skończony ostatnio model Austin Mini 1275s Tamiya w skali 1:24.

 

Początkowo miał być bardziej oryginalny ale okoliczności sprawiły że jest przerobiony.

 

Zmiany:

-czarny błyszczący zamiast chromów

-przyciemniane na niebiesko szyby tylnie

-aluminiowo czarne felgi

-czarny dach

-światła przednie z niebieskawymi kloszami

 

Inne cechy:

-pseudo flock

-okablowanie w silniku

-lakier APP

-malowany MOTIPEM przelanym do aerografu oraz Pactrą

-klosze przednich świateł i środek świateł robiony od nowa po małym wypadku

 

Link do warsztatu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=39126&start=0

 

 

Model nie jest na poziomie konkursowym ale mnie sie podoba.

Zdjęcia robione pierwszy raz za pomocą pseudo statywu-uchwytu do telefonu i samowyzwalacza.

Model jest dosyć mały i większość "błędów" (gradacja lakieru czy np szyby) widocznych na zdjęciach jest niewidoczna na żywo.

 

ZDJĘCIA

x2op.jpg

 

4842.jpg

 

bxih.jpg

 

2dz3.jpg

 

dmmv.jpg

 

bnst.jpg

 

8u5n.jpg

 

id93.jpg

 

kve6.jpg

 

i6q5.jpg

 

7mva.jpg

 

Porównanie z dźwigiem JT-34 w TEJ SAMEJ SKALI wykonywanym prze mojego młodszego brata (model kartonowy- Orlik):

 

kn8c.jpg

 

1pfz.jpg

 

1g1w.jpg

 

 

Aaa.. i następnym modelem będzie ATZ-4-131 ICM w 1:72. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, teraz ja trochę posmęcę

 

Kwestia techniczna, czemu wybrałeś malowanie aerografem specyfikiem puszkowym? Wprawdzie łatwiej dostać się do zakamarków, ale powstał inny problem - ziarno metaliku jest zbyt gęste.

 

Idąc dalej. Jakoś mi nie podchodzi zamienianie chromów na czarny kolor. Szczególnie w ciemnym nadwoziu. Połączyłeś też chromowane listwy z czarnymi zderzakami, co jakoś mi się widzi jako składanie samochodu po kosztach na złomie. To zabieg celowy, czy jakiś problem podczas warsztatu? Idąc dalej, lubisz niebieski chyba? Już użycie pokrewnych kolorów na nadwoziu i jako tapicerki jest uznawane za grzech w motoryzacji. A do tego mamy jeszcze niebieskie szyby i reflektory. A i silnik niebieski też. Grrr. Ale ten akapit poświęcony był gustom i guścikom, a nie sprawom istotnym.

 

A teraz w sprawach technicznych - bardzo mi się podoba twój wkład pracy. Bardzo mi się podoba wnętrze jak i silnik. Widać włożoną pracę. Gdzieś tam widać klej, ta listwa poniżej drzwi trochę upaćkana, ale sam z doświadczenia wiem, jak ciężko zamaskować takie wybrzuszenia. Więc ja nie mogę się akurat tego czepiać .Sam przy najbliższej okazji chcę podkraść sposób na domowy flock. Tylko może jeszcze przetrzyj te szwy, które masz na oponach.

 

Dopracujesz jeszcze lakierowanie (i jakąś polerkę) i może będziesz robił bardziej pod mój gust, wtedy będę wyczekiwał każdej twojej galerii

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za opinię.

 

Początkowo miały być chromy, ale oczywiście zostały uszkodzone przy wycinaniu z ramki, a Alcada jeszcze nie mam więc postanowiłem pomalować na czarno.

Ramki wokół okien były malowane przed tym i dlatego są srebrne.

 

No niebieski jest. Poniosło trochę chyba- chociaż widziałem tak stuningowane samochody. Kwestia gustu.

 

Co do malowania z aero- mam po prostu złe doświadczenia z malowaniem prosto ze spreja więc wymyśliłem taki sposób. Może będę musiał zmienić farbę na Tamiya zamiast Motip...

 

Z założenia był to tani model szkoleniowy i spełnił swoją rolę- choć będę pracował nad tym co powiedziałeś.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka niedociągnięć, ale nie ma się tym co przejmować. Zawsze następny może być lepszy. Model i tak mi się podoba i sam mam w planach taki skleić. Osobiście używam areo tyle że maluję lakierami samochodowymi. Wrzucę temat to będziesz mógł porównać auto bo kolor mam podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.