Skocz do zawartości

Custom Chopper Bone Daddy Revell 1:12


kadzior

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna galeria dziś z mojej strony.

Pierwszy motocykl który sklejałem.

Sporo niedociągnięć które widać na foto bardziej niż na żywo. Najciężej kładło się kalkę która była bardzo sztywna i zaginała się na zaokrąglanych elementach.

 

Foty:

 

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 1.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczny motorek. Wygląda na czysto i starannie sklejony, jednak brakuje mu trochę inwencji twórczej.

A mianowicie:

- sztuczna przednia lampa - przydałby się jakiś odbłyśnik wewnątrz

- brak okablowania (linki hamulca i sprzęgła, kable zapłonowe)

- można by pokusić się o przelotowe otwory w tarczach hamulcowych lub przynajmniej je pogłębić i zapuścić czarnym matem

- dodać wentylki w kołach

- łańcuch jest u Ciebie idealnie czarny, a zazwyczaj jest w takim kolorze złota łamanego miedzią lub zbliżony do gun metal i pociągnięty smarem.

 

Mimo wszystko nie wstydziłbym się postawić tego choppera na półce

 

A, i poczytaj na forum o wstawianiu zdjęć. Zmień rozdzielczość na odpowiednią (teraz nie pamiętam na jaką, ale żeby nie były za szerokie bo strona wtedy się rozjeżdża - wszystko znajdziesz na forum), wstaw na jakiegoś hosta i wklej odpowiednie odnośniki. Wtedy od razu załadują się większe fotki i nie będzie trzeba klikać miniaturek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że model ci się podoba.

Dzięki za uwagi, w szafie leży jeszcze jeden chopper którego będę patrzył dopieścić i zrobić w nim to co napisałeś wyżej.

Nie wiem jak zrobić lampę z odbłyśnikiem. Jakieś podpowiedzi?

Co do fot to już zostałem upomniany Następne będą w regulaminowej wielkości chociaż czytałem w temacie że można wrzucać miniatury i stąd one tu są.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik można zrobić z opakowania po tabletkach lub wypełnić lampę masą modelarską i odpowiednio ukształtować. Potem środek wyłożyć kuchenną lub modelarską folią aluminiową. Żarówkę można zrobić z ramki po częściach transparentnych - żeby zmniejszyć średnicę trzeba ją podgrzać i rozciągnąć. Bardzo łatwo jest spalić, okopcić lub urwać ale przy odrobinie cierpliwości za którymś razem w końcu się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, będę próbował.

Oglądając modele innych forumowiczów to wstydzę się za swoje.

Kable nie kable, brudzenia rdza itp.

Będę dążył do podobnych efektów, ale na to potrzebuję trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fot to już zostałem upomniany Następne będą w regulaminowej wielkości chociaż czytałem w temacie że można wrzucać miniatury i stąd one tu są.

 

Masz rację, można tak wstawiać. Chociaż z lenistwa przyzwyczailiśmy się do oglądania od razu zdjęć. Znacznie to ułatwi nam oglądanie twoich prac nie otwierając czternastu nowych kart (a jak coś ładnego się klei to zawsze miło popatrzeć)m a tobie nie przysporzy to więcej pracy przy wklejaniu (a i tak masz zdjęcia w tych odnośnikach w regulaminowej wielkości).

 

Oponki przetrzyj papierem ściernym, doda im to realizmu. Podoba mi się połysk lakieru, jak i cały model (może jest odrobinkę ciut zbyt monotematyczny kolorem, ale to kwestia personalnych upodobań ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.