Skocz do zawartości

USS TICONDEROGA_BUNKER HILL - KITECH 30cm[ok-1:600]


Robo

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu w pewnym sklepie....trafiłem na jeden z modeli ww.firmy-kupiłem i skleiłem.

Powstał w owym czasie plan zbudowania kilku modeli tej firmy w różnych konfiguracjach uzbrojenia .

Program jest w realizacji...

 

Modele tej firmy nie są odwzorowaniem prawdziwych okrętów, a jedynie je przypominają Aby zmienić ten fakt należałoby przetopić je ...i uformować od nowa

Mimo wszystko polubiłem je O dziwo dość dobre są wypraski a i spasowanie elementów jest dobre

Jedynym mankamentem jest - brak kalkomanii :( Szukam ....

 

Modele, więc narazie są bez kalkomanii - jak trafie ,to nakleje Z założenia zbudowałem dwa modele :

- USS Ticonderoga [CG47] - jako przedstawiciel typu ...

- USS Bunker Hill [CG51] - jako pierwszy ze zmodernizowanych jednostek z pionową wyrzutnią rakiet [VLS]...

- ja swego czasu osobiście zwiedziłem USS Anzio [CG-68] - i się zakochałem w tych okrętach w planie...

 

Mała ciekawostka : okręty były budowane na podstawie planów wcześniejszych niszczycieli Typu Spruance i były klasyfikowane jako ....niszczyciele

 

 

Słowo o budowie : robiłem je poza planem w pracy i częściowo z materiałów tam dostępnych

Po raz pierwszy robiłem przy modelach wiele po raz pierwszy a wszystko przez was ...

- oglądałem zdjecia w necie ,szukałem materiałów,relingi,olinowanie [w tej skali] i różne duperele aż poległem i przez cały ubiegły rok nawet nie tknąłem nic, a nic...walka była ciężka , ale w końcu nadejszła ta chwila ...

 

PS.kolejny projekt : SPRUANCE / KIDD

 

... możecie sobie poużywać, ale najpierw co, by nie zabardzo

 

 

USS ANZIO w Gdyni, podczas Baltopsu ...97' chyba Prawdopodobnie drugim był-USS "Cape St. George" (CG-71)...

 

c197ef2a33d24982med.jpg

 

9958a582aebe5bc8m.jpg e074ab028b343074m.jpg

 

- co w pudełku :

 

4b4cc73f5569ab32m.jpg a17c8e882ffe4b41m.jpg

 

- galeria...

 

efb069bfd59c1df0m.jpg fa207cdc2b957fe5m.jpg ce30b61cf21124adm.jpg

 

0d640c0ce33306f4m.jpg 0a218725ac299d48m.jpg 7a0cdc01aec5fdc2m.jpg d1c0590ac75cfca1m.jpg b25d5a72f636d4f2m.jpg

 

f2e312587ff0a450m.jpg 95e404eb633fb08dm.jpg 3e7099b8aa4547ffm.jpg 0e3ab6cbbecb5563m.jpg c5701bab654b55cdm.jpg

 

605cf1e110d45925m.jpg 4732e7d64f4b3edem.jpg 70097693b55e1f25m.jpg 36aa7689c5b32a4dm.jpg 23d71d28261291f5m.jpg

 

- z braciszkiem ...stary model :(

 

1c3f2af0f9b8be10m.jpg 9e971b9280b89e33m.jpg bb1091d06eee0285m.jpg

 

- przybyli Rosjanie ...

 

ecfec873e1232abcm.jpg abcb2bc30f8da635m.jpg 13f06cb3f34ef6d3m.jpg

 

 

...słowo na koniec : w zasadzie jestem zadowolony ale.....wiem,że pewne rzeczy można było inaczej zrobić i lepiej z mankamentów jestem świadom - zobaczymy co dalej . W domu się podobaja i mi też

Oba traktowałem jako swoisty poligon doświadczalny - malowanie aero pierwszy raz Nie obyło się bez wypadków i nerwoskurczów .... ale pomaga ....

 

Pozdrowienicha dla modelarskiej braci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ładna flota Zbliżenia ukazują dużo mankamentów i fragmentów, które bardzo mocno obniżają walory odbioru wizualnego

 

Ale tutaj mamy już "po ptokach" więc nie smędzę na ten temat - i aby nieco rozweselić minę autora dodam, że następne, przy czynnym współudziale forumowiczów, będą ładniejsze

 

Warto również założyć w przyszłości wątek warsztatowy i pokazywać co się buduje, bo wówczas modele wychodzą zdecydowanie bardziej pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu fotki ciekawe wyszukane w sieci ...

 

e0ed96d9d4f9f7c4m.jpg 115e500e1aabf878m.jpg 9b10a79c1344b749m.jpg

 

 

Ładna flota Zbliżenia ukazują dużo mankamentów i fragmentów, które bardzo mocno obniżają walory odbioru wizualnego

 

Ale tutaj mamy już "po ptokach" więc nie smędzę na ten temat - i aby nieco rozweselić minę autora dodam, że następne, przy czynnym współudziale forumowiczów, będą ładniejsze

 

Warto również założyć w przyszłości wątek warsztatowy i pokazywać co się buduje, bo wówczas modele wychodzą zdecydowanie bardziej pozytywnie

 

- obiecuje poprawe, jeno jakoś z relacjami mi nie po drodze Ale....

 

fajne okręciki... aerograf mocno kurzył...

skala nietypowa i pewnie ciężko cokolwiek do niej dokupić

Ciekawe jak wyglądało by to starcie takich krążowników z 1 Yugeki Butai?... pewnie krótko.

 

- aero dostałem z modelarni, i....odkryłem po fakcie ,iż koniuszek iglicy jest sfatygowany :( Troszke poprostowałem - nie wiem jaki ma to wpływ na oprysk ....

- po drugie - jak ładnie szło ,to w pewnym momencie nagle mi zalewało ,jak by wodą lał i pozostało tylko ... Tak czy siak....na oko z dalszej odległości wyglądają jak z innej epoki stojąc przy reszcie stada Powoli rysuje się plan....

 

aerograf mocno kurzył..

 

- tzn.i jak temu zaradzić ? jeszczem zielony z tego....

 

- relingi przed czy po malowaniu zakładać ?

 

- dzięki ,że nie było .... ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedynym mankamentem jest - brak kalkomanii :( Szukam ....

 

Modele, więc narazie są bez kalkomanii - jak trafie ,to nakleje

 

Jeśli temat kalkomanii dalej aktualny to możemy je wykonać.

Proszę o kontakt na PW w przypadku zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.