Jump to content

blacman

Moderators
 • Content Count

  1,726
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by blacman

 1. Dzięki za pomysł @M.A.V.🍺 Temat podpięty. Powodzenia i miłej zabawy!!!
 2. pozwoliłem sobie zmienić tytuł...
 3. Bardzo ładny model. Jak na pierwszą siedemsetkę to pięknie wyszedł !! gratulacje w pełni zasłużone ??
 4. proponuję założyć własny wątek z budowy. Tu jednak gospodarzem jest zoltan1.
 5. To jest najbardziej wartościowa forma modelarstwa. Modelarzy zachwyca, laikom daje materiał do nauki, postronne osoby zachęca .... uwielbiam Twoją formę modelarstwa. Ta forma budowy, gdy zamiast suchych postów z kolejnych etapów budowy modeli autor dokłada te inne warstwy; technologii, historii, materiałów źródłowych, wnosi bardzo dużo. Wielkie Dzieki !! ?
 6. Nigdy nie są połączone po całości. Nie miałoby to sensu ... ano !
 7. w pierwszej kolejności zaginasz boki - aby usztywnić konstrukcje. Po czym kładziesz na miękkiej gumce i końcówka nożyka wyginasz stopnie pod kątem 30-45%. ja mam też alternatywną metodę - zaginam boki, biorę w paluchy i końcówka pęsety podginam poszczególne stopnie. EDIT: najgorzej jest zacząć z pierwszym - pozostałe dostosowują się po wciśnięciu nożyka
 8. bardzo ładnie go poobijałeś... wygląda naturalnie i "gustownie" w zbliżeniach rzeczywiście widać, że model ... i nieco niedopracowany ale ogólnie WIELKIE gratulacje. i jeszcze raz - malowanie pyszne
 9. ładnie... bardzo ładnie !
 10. fajny model - graty !!! czy to tylko mi się wydaję, że foty nieco nieostre ?
 11. Kinugasę na '42 oraz Aobę '45 mam "rozebraną na składniki podstawowe" Mam nieco blach testowych z Aoby/Kinugasy powstałych w czasie opracowania zestawu waloryzacyjnego - daj znać jak coś szczególnie potrzebujesz.
 12. Ktoś kiedyś mi powiedział święte słowa odnośnie malowania, weatheringu i cieniowania okrętów w skali 1/700: Jeśli widać efekt gołym okiem to znaczy, ze już jest go za dużo.... facet nazywa się Marijn van Gils i jest modelarzem robiącym głównie mikrodioramy. Ale jego okręty zawsze lądują jako temat główny w topowych czasopismach modelarskich. Ja się trzymam tych słów.... ? powodzenia !!
 13. Jeśli pomalujemy surowe blachy - które jeszcze przeleżały z rok albo i się utleniły - farba będzie odpryskiwac ponieważ się słabo trzyma. Ja przed malowaniem staram się ją dobrze chemicznie oczyścić. Np acetonem. Maluje Gunze i przy normalnym doginaniu i nienachalnych operacjach farba nie odpryskuje. Ani sie nie ściera. W miejscach gdzie trzymam pęseta czasem... problem jednak jest, ze czasiem przy klejeniu pomalowanego elementu klej CA rozpuści farbę i zamiast stworzyć spoinę tworzy gluta...
 14. ja też maluję od razu docelową farbą...
 15. Model mi się podoba. Bardzo dużo organicznej pracy modelarskiej w niego włożyłeś! Graty !! Każdy skracz zawsze wzbudza mój podziw Malowanie - o kleksie już pisał MAV. Ja bym nieco porozmywał też inne zacieki aby nie miały ostrych granic.... Wydaję mi się, że model bardzo dużo by zyskał gdybyś go zaprezentował na jednolitym tle. Wiem - skala mała to i model duży ale jednak tło bardzo rozprasza oglądanie zdjęć.... ogólnie to ogromny szacun za duży wkład w modelowanie "od zera" ??
 16. Pracy włożyłeś bardzo dużo. Mam tylko nadzieję ze wytłumisz jakoś te kafle na burtach do prawie niewidzialnych. Wygląda to... delikatnie ujmując bardzo oryginalnie
 17. te nowe "lepszejsze" są ja bym tylko sugerował porozmywać zacieki na kadłubie na bardziej rozmyte w dół. Takie "ciapaki" wyglądają nieco sztucznie. Krytyką się nie przejmuj za bardzo. To znaczy przejmuj się bardzo ale się nie zniechęcaj ! Ja zawsze podziwiam modele robione od podstaw. Wielu super modelarzy jeśli nie ma instrukcji składania i ponumerowanych części oraz rozpiski farb siada i płacze.... ? no i dawaj koniecznie galerię !
 18. Te przeznaczone do wyginania też sobie pomaluj. Jeśli nie ingerujesz za mocno w kształt (łagodny łuk a nawet kąt 90 ale raz wyginane) to farba nie powinna się ścierać z pomalowanego relingu - jeśli nawet pojawia się drobne odpryski - łatwo je zamaskować małym pędzelkiem z rozrzedzona farbą. Generalnie łatwiej skorygować pomalowane wcześniej niż maskować dookoła relingów i malować całe... ?
 19. raczej klasycznie. Opony lub grube konopne cylindry...
 20. Nie było podziału na rzeczne czy morskie. Jeśli była to jednostka bojowa. Malowanie kół ratunkowych w IJN było takie same, biało-czerwone z rozszerzającymi się czerwonymi paskami. Podział kolorów był równy na środkowej średnicy koła: IJN Fushimi: i lepiej widoczne na IJN Atami: i wyostrzone zbliżenie:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.