Skocz do zawartości

Ferrari California // Revell 1:24


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Powrót do modelowania po 15 latach przerwy z reguły niesie za sobą szok egzystencjalny Wszystko się zmieniło, od pilników poczynając na lakierach kończąc. Ale co tam, zawsze warto popróbować coś ulepić. U mnie na początek poszło Ferrari California. Model znany in-boxa nie ma co robić. Standard Revella można powiedzieć - czasem coś nie pasuje, ale generalnie źle nie jest. W zamyśle ma powstać coś takiego:

 

FerrariCalifornia_zps90ed2cb8.jpg

 

Podkład na swoim miejscu:

 

DSCF2081_zpsbf2dcc96.jpg

 

DSCF2077_zps45341e16.jpg

 

"Zielony":

 

P7310201_zps978015f2.jpg

 

Przygotowania do czarnego:

 

P8150374_zps9f7450c4.jpg

 

Czarno to widzę:

 

P1010561_zps73b4ed96.jpg

 

Zabawa z kołami:

 

DSCF2190_zpsfd871521.jpg

 

Zabawy z kabiną:

 

P8130312_zps3eca70b4.jpg

 

P8150380_zpsb41337ff.jpg

 

Po kąpieli, w międzyczasie rezygnacja z kładzenia lakieru na korzyść wosku:

 

P8260416_zps0c44c374.jpg

 

Kalki (z zestawu), woskowanie, pierwsze przymiarki szkła, kierunkowskazy boczne:

 

002_zps969c82dd.jpg

 

I tyle Wyszło jak wyszło... Pozdrawiam i walczę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś tu oszukuje, pierwszy był LFA, no no...

 

Nie napisałem, że ten jest pierwszy tylko, że "na początek".... Lexus został rozłożony i pójdzie do płynu hamulcowego, więc go nie liczę Ten skończę (chyba ). A poniżej ów "wypomniany" mi nieszczęśnik który trafi do kuwety

 

DSCF2090_zpsb65d188f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny, wnętrze zapowiada się bardzo, bardzo

Mógłbyś podać producenta pasów bezpieczeństwa?

 

Dzięki! Pasy są produkcji made in plastikowa teczka z dokumentami... Właśnie je wczoraj wywaliłem na korzyść czarnych

 

Pozdrawiam

 

 

Oki, ale bardziej chodziło mi o części metalowe, czyli same zapinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, można było się domyślić po reszcie dodatków.

Pytałem, bo jestem na etapie poszukiwań pasów (zapinek ), chciałem coś uniwersalnego, do różnych modeli, ale nie wiem, co będzie najlepsze.

 

Zależy jakich pasów i do jakiego samochodu szukasz... Wybór na rynku jest bardzo duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie duży wybór i nie wiadomo co wybrać, jak ten osiołek, co dostał jedzenie w dwóch żłobach.

Potrzebuje zwykłe pasy do samochodów współczesnych (1/24 i 1/25), najlepiej zestaw na kilka modeli.

Nigdy nie miałem do czynienia z elementami fototrawionymi i dlatego nie wiem, czym się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Chciałoby się powiedzieć ładnie żarło ale zdechło Zapowiadało się ambitnie. Przystąpiłem do robienia przedniego grilla. Wyciąłem "modelową" kratownicę i zamierzałem metalową przykleić do tego co zostało:

 

DSCF2604_zpsd1792b04.jpg

 

DSCF2608_zps685519ff.jpg

 

Niestety coś mnie podkusiło i przed przyklejeniem "poprzeczki" grilla odgiąłem do przodu, żeby sprawdzić czy pasują. Owszem pasowały tylko, że sekundę później się wyłamały. Przykleić "bezśladowo" się tego niestety nie da, tak więc chyba będę musiał zamówić kolejną porcję blach Wersja z modelu jest raczej słabo przekonywująca

 

DSCF2643_zps3243bd29.jpg

 

Wniosek dla tych co będą kiedyś korzystać z zestawu Hobby Bossa taki, że owe poprzeczki można zgiąć naprawdę tylko raz i to kiedy elementy są ze sobą sklejone ;o)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.