Skocz do zawartości

Scania R730 "The Griffin"


DawidBo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.Pomysł fajny ale widze ze sie bardzo spieszysz i jest duzo niedoróbek.Dorotka juz wspomniała a ja sie dołaczam.

Przejrzyj jeszcze raz cała rame i doszlifuj.

Jak nie masz aero to spray jest dobry- oczywiscie daj podkkład jakis bo nic z malowania nie bedzie.

Wiem że jest trochę niedoróbek, ale już trudno.

Pomyśl logicznie... na w 85% gotowy mam kłaść lakier i szlifować ramę? Pogięło cię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jak na trzeci model to trzeba od razu lakierować wszystko. Lakierowanie to przecież nie taka łatwa sprawa jak na trzeci model, wiem wy macie to w jednym paluszku.

Dzięki że mnie bronisz Malowanie mam w planach zaplanowanych w planie w następnym modelu, lecz tym razem to będzie osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. tak przyglądam się temu co tworzysz i mam takie pytanie dlaczego nie jest pomalowany??rozchodzi mi się o rame ,zbiorniki,kabina...

No bo nie potrzebuje jeszcze malować sprayem, a podoba mi się koncepcja producenta w tym konkretnym modelu, więc nie ruszałem się do aero. Co do zbiorników - poszukaj sobie zdjęć w internecie i powiedz mi czy te zbiorniki w ramie są malowane (o ile o te ci chodzi)? No właśnie, nie są. A zbiornik paliwa malowałem więc nie czepaj się na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. tak przyglądam się temu co tworzysz i mam takie pytanie dlaczego nie jest pomalowany??rozchodzi mi się o rame ,zbiorniki,kabina...

No bo nie potrzebuje jeszcze malować sprayem, a podoba mi się koncepcja producenta w tym konkretnym modelu, więc nie ruszałem się do aero. Co do zbiorników - poszukaj sobie zdjęć w internecie i powiedz mi czy te zbiorniki w ramie są malowane (o ile o te ci chodzi)? No właśnie, nie są. A zbiornik paliwa malowałem więc nie czepaj się na siłę.

 

Chyba Cię nieco ponosi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. tak przyglądam się temu co tworzysz i mam takie pytanie dlaczego nie jest pomalowany??rozchodzi mi się o rame ,zbiorniki,kabina...

No bo nie potrzebuje jeszcze malować sprayem, a podoba mi się koncepcja producenta w tym konkretnym modelu, więc nie ruszałem się do aero. Co do zbiorników - poszukaj sobie zdjęć w internecie i powiedz mi czy te zbiorniki w ramie są malowane (o ile o te ci chodzi)? No właśnie, nie są. A zbiornik paliwa malowałem więc nie czepaj się na siłę.

 

Chyba Cię nieco ponosi....

 

Wcale mnie nie ponosi. Ja tylko tłumaczę pewne niejasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka To akurat zależy jaką obiorę koncepcję malowania W tej Scanii akurat podoba mi się to co oferuje producent, więc w tym wypadku nie uznałem malowania za konieczność.

A swoją drogą jeszcze nie malowałem sprayem więc uczył się będę, jak to napisałem kilka postów wyżej, na osobówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka To akurat zależy jaką obiorę koncepcję malowania W tej Scanii akurat podoba mi się to co oferuje producent, więc w tym wypadku nie uznałem malowania za konieczność.

A swoją drogą jeszcze nie malowałem sprayem więc uczył się będę, jak to napisałem kilka postów wyżej, na osobówce

 

Twój cyrk, twoje małpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziwne podejście masz do tego wszystkiego.... Zbiorników nie szlifujesz bo po co skoro są schowane malować nie malujesz bo po co skoro producent już dal czarne elementy... Po co w ogóle to sklejasz kup sobie gotowy z firmy Emek i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na modelwork, to po pierwsze.

 

A teraz na temat, model bardzo mi znany i wiem ze nie jest łatwy do złożenia.

Dobrze sobie z nim radzisz, chociaż co chodzi o malowanie pędzlem, nie wychodzi ci to najlepiej.

Potrenuj trochę na czymś takie malowanie, na narysowanej linii albo krawędzi. To pomaga.

 

Fajny pomysł miałeś z tym radiem w kabinie, nie pomyślałem o tym żeby całość tam wkleić, ja np. wyciąłem kawałki radia (to jest akurat wersja longline)

WP_000178.jpg

 

Mam nadzieje ze się nie będziesz spieszył jak ja z moim pierwszym modelem, i czekam na nowości

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat trzeba odpuszczac.Mysle ze kolega ma poprostu mała wiedze a wszelka pomoc i ingerencja w to co robi jest zbedna bo wie kolega lepiej.

Kolego DawidBo nie pogieło mnie jeszcze- na taki poziomie klejenia bylem jak miałem 7-8 lat a to dawno bylo- a wszelkie uwagi kolegów były dla mnie motywacja wiec siedzialem cichutko i szlifowalem model po nocach zeby to jakos wygladało.Tą metoda daleko nie zajedziesz.

Kolego mradams33333 zbiorniki nie sa czarne.Zawsze alu.Sam jezdze R 500 V8 i nie spotkalem nigdy czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat trzeba odpuszczac.Mysle ze kolega ma poprostu mała wiedze a wszelka pomoc i ingerencja w to co robi jest zbedna bo wie kolega lepiej.

Kolego DawidBo nie pogieło mnie jeszcze- na taki poziomie klejenia bylem jak miałem 7-8 lat a to dawno bylo- a wszelkie uwagi kolegów były dla mnie motywacja wiec siedzialem cichutko i szlifowalem model po nocach zeby to jakos wygladało.Tą metoda daleko nie zajedziesz.

Kolego mradams33333 zbiorniki nie sa czarne.Zawsze alu.Sam jezdze R 500 V8 i nie spotkalem nigdy czarnych.

 

 

Sory zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat trzeba odpuszczac.Mysle ze kolega ma poprostu mała wiedze a wszelka pomoc i ingerencja w to co robi jest zbedna bo wie kolega lepiej.

Kolego DawidBo nie pogieło mnie jeszcze- na taki poziomie klejenia bylem jak miałem 7-8 lat a to dawno bylo- a wszelkie uwagi kolegów były dla mnie motywacja wiec siedzialem cichutko i szlifowalem model po nocach zeby to jakos wygladało.Tą metoda daleko nie zajedziesz.

Kolego mradams33333 zbiorniki nie sa czarne.Zawsze alu.Sam jezdze R 500 V8 i nie spotkalem nigdy czarnych.

Może i troche mnie poniosło, fakt, ale to nie oznacza że trzeba mnie od razu skreślać. Za chamstwo z mojej strony przepraszam i to nie jest tak że te komentarze mnie nie motywują.

Człowiek chce coś od siebie dać, pokazać i jak zwykle spotyka się z kubłem zimnej wody. Nie oczekuj, że wszyscy na tym forum to profesjonaliści. Chyba że ja o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziwne podejście masz do tego wszystkiego.... Zbiorników nie szlifujesz bo po co skoro są schowane malować nie malujesz bo po co skoro producent już dal czarne elementy... Po co w ogóle to sklejasz kup sobie gotowy z firmy Emek i po sprawie.

Sklejam, bo lubię to robić i jest to dla mnie pasja. Nie maluję bo jestem POCZĄTKUJĄCY, i w życiu nie miałem styczności z aerografem i nigdy nim nie malowałem. Proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz lepiej.

Nikt cie tu nie skresla tylko podpowiada czego nie robic w przyszłosci.

jezeli modelarstwo dla ciebie to pasja to rob to powoli i ciesz sie składaniem.Wiem ze na poczatku jest to ciezkie bo człowik by chcial juz miec gotowe ale niestety tak sie nie da, napewno nie przy ciezarówkach.

Scania jest bardzo trudnym modelem i duzo rzeczy mozna zepsuc ale we wszstkich modelach obowiazuja te same zasady.

Podstawowa sprawa to czesci ktore sklejasz musza wygladac jak orginał nie jak model- chodzi mi o ich ogolna obrobke, ktora nie trwa długo a daje super efekty.Np. poduszki ktore masz z tyłu a sa tylko sklejone- wystarczy pilnik i papier scierny i po ok. 2 minutach beda jak prawdziwe.

Do malowania daleka droga.Najpierw ogarnij model- jak to bedzie gotowe to dopiero podkład i lakier.Nie musisz kupowac aero.Podkład Motip a potem dowolny kolor.Unikaj na poczatku czarnego bo to trudny kolor.Jak spiepszysz malowanie to kret lub dot i od nowa.Ale jak model bedzie niedbale obrobiony to nawet jak go super pomalujesz to i tak wyjda niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, będę się starał zwolnić tempo. Tylko jedna rzecz mnie nurtuje: skoro mówisz że jak model będzie gotowy to dopiero lakierować. Tylko co zrobić wtedy z szybami, trzeba je jakoś zabezpieczyć a przecież jakaś maska na nie musi mieć mieć gdzieś zaczep na modelu więc wyjaśnij mi tą kwestię. Chyba że chodzi ci że jest gotowa sama puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.