Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. V Ausf. A ESCI 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za cioem kolejny produkt mej modelarskiej wyobraźni też z tej jesieni ...Pantherka A - Front Wschodni lato 1944 roku....Z pudełka + dodane koło z modelu w skali 1:76 . Kalki numerów od innego modelu....

 

 

 

P1140165.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140167.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140166.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140168.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140173.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140169.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140174.JPG

 

 

 

 

 

 

P1140172.JPG

 

 

 

 

 

 

P1130927.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajnie wyszedł ale mógłbyś mu zrobić troszkę mocniejszego Wosha żeby nie był taki monotonny zwłaszcza płyta silnika. morze jakieś zacieki i ewentualnie plamy paliwa smaru na wspomnianej płycie silnika. Można by jeszcze troszkę zapasowe ogniwka przyrdzewić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Model nigdy nie jest skończony - więc jest nadzieja na to ;)

to prawda ale nie można nadużywać tej zasady bo niedługo w galerii zaczną lądować nie pomalowane modele a od tego jest dział warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie oglądasz zdjęć tanków 1:1. Zauważyłbyś, że model ma wiele błędów, np. okienko kierowcy, ono było płaskie i równe z płytą, mocowanie liny (zaczepy) itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adamie No coś na rzeczy "było"...Okienko kierowcy jest już płaskie choć takie zgotował producent modelu - zamkniete było na równi z płyta i to zarówno w wersji A jak i D .Spiłowałem je do płaskiego ,ale dalej pozostawiłem otwarte ..Co do lin jedyne co mogłem zrobić to z tyłu modelu przeniosłem je na dodatkowe ogniwa .Z linami to wogóle nie widziałem tej Panthery ESCI w wykonaniu modelarskim - może większości popękały przy ich wyginaniu ? i postanowili ich nie umieszczać na modelu Jak je przyklejałem z pudła były proste i w sumie nie aż tak giętkie - dlatego wolałem ich już ku górze z tyłu nie wyginać..No ,ale już zrobione tyle i nic więcej - Cieszysz sie? ;) Co do oglądania niemieckich czołgów to sporo się tego naoglądałem w życiu w 1:1 głównie w necie a raz w Panzer Museum w Munster ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim skromnym zdaniem model wyszedł całkiem całkiem zupełnie nie źle pomalowany. Co do modelu no cóż ma on swoje lata, jest w nim kilka plusów, jak i minusów. Linkę możesz wymienić na plecioną. Kilkumetrowy odcinek z RB o średnicy 0,6 mm zakupisz w Exito na Bieżanowskiej za kilka złotych. Albo możesz taką wykonać samemu z trzech odcinków cienkiego drucika pozyskanego z silniczka do zabawek, zawsze będzie lepiej wyglądała niż to co proponują producenci. Gąsienice na wieży powinny być ułożone zębami na zewnątrz, wiem że Esci/Italeri w swojej gąsienicy nie zaznaczyło zębów, ale można było da dodatkowych odcinkach gąsienicy takowe dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, dziwie się, że zachciało się tobie robić ESCI. Wszystko fajnie, ale ja bym zostawił ten model na ramkach dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przegapiłem swego czasu Revella "A" - obecnie nie do dostania a nie ma nikt tego czołgu obecnie w ofercie skala 1:72 aż dziw - a może miałem złe info w każdym razie nie znalazłem innego , nic sklejony pomalowany stoi w gablocie z 50 cioma innymi germańcami - nie jest taki zły ...P.S. Model kupiłem na allegro w tamtym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na znanym portalu aukcynym sprawdzałeś nie tak dawno była jedna Pantera ausf D/A z Revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.