Skocz do zawartości

PzKpfw I Ausf.A 1:72 Kolekcja Wrtzesień 1939


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samych włazów od strony wewnętrznej to jest temat. Czy one powinny byc białe czy w kolorze szarym żeby nie było ich widać po otwarciu? Przeglądałem kilka modeli i jest tam kilka róznych opcji - od szarych, poprzez białe ale tylko włązy dla załogi oraz jak u ciebie czyli wszystkie. Było by świetnie jakby udąło się ten problem rozwiąząć raz na zawsze.

Ja u siebie chciałem zrobić białe tylko w przedziale załogi, ale ciągle się jeszcze waham.

Ja się wzorowałem egzemplarzem muzealnym, nie wiem czy można im do konca wierzyć, ale z tego co kojarzę to panzer I nie był tak wygórowaną i dopracowaną konstrukcją aby o tym pomyślano

Dziś skończyłem figurki, przerobiłem africa corps :

DSCF2939_zpsb5ef865d.jpg

DSCF2942_zps46e173ff.jpg

Prawie wszystkie dodatki przerabiane za pomocą miliputa, poza lufą urugwaja.

Jutro galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

2 małe uwagi pozamodelarskie-Pz I nigdy nie był i nie miał być "tankietką"-to był normalny czołg lekki, z tym, że mały i tak sobie uzbrojony-przejściówka do szkolenia.

Po wtóre, jak Karolu-jak planujesz, że to efekt polowania z Ura, to wiedz, że fajnie by było zaznaczyć przestrzelinę/y tak, żeby korek zrobiony przez pocisk kbppanc mógł załatwić kierowcę, lub były ze 2-3 korki w okolicach silnika i ślady spalenia. Ewentualnie-załatwiony (przynajmniej ranny) dowódca i przestrzał tamże, a kierowca zwiał/poddał się ze strachu. Inaczej to biedni Niemcy mogli nie zauważyć, że ktoś do nich strzela z czegoś innego, niż Mauser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

2 małe uwagi pozamodelarskie-Pz I nigdy nie był i nie miał być "tankietką"-to był normalny czołg lekki, z tym, że mały i tak sobie uzbrojony-przejściówka do szkolenia.

Nie odnajdę na chwilę obecną źródła. ale z definicji tej wynikało, że tankietka to poajzd wojskowy bez wieżyczki, lub czasami z ruchomą wieżą z karabinami maszynowymi, czasami z działkami, natomiast czołg z definicji powinien posiadać armatę, nie karabin, zatem Panzer I i Panzer II ( uzbrojone w działka) były de facto ... tankietkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszą tam o wieżyczce ruchomej w pełnym zakresie 360 stopni, to to nie tankietka, a czołg lekki. Innymi słowy-FT 17 w wersji z km to tankietka, a z Puteauxem to już czołg? 7TP jw i wz to czołgi, ale już 7TP dw to tankietka? To nie jest trochę... Irracjonalne? Co interesujące, na wiki dość ciekawie to objaśniono:

"Tankietka – mały, najczęściej bezwieżowy czołg z dwuosobową załogą. Czasami tankietkami nazywano także małe czołgi z wieżą obrotową.

Tankietki były uzbrojone w 1 lub 2 karabiny maszynowe, rzadziej stosowano działka kaliber 20 mm. Charakteryzowały się masą 1,5 - 3,5 t i niewielkimi wymiarami. Dzięki konstrukcji bezwieżowej wysokość mieściła się w granicach 1,4 m, długość - do 3 m. Prędkość wynosiła ok. 40-45 km/h."

No właśnie. Czyli nasz TK-W się już łapie, ale już 4TP, Pz I, T-40 itd już nie za bardzo.

Podejrzewam, że twoim "źródłem" jest pewien artykuł z NTW(H) lub TWH, sprzed ponad roku. Jeżeli dobrze kombinuję, to był to artykuł dotyczący klasyfikacji przedwojennych czołgów-pełen wierutnych bzdur zresztą.

 

 

 

Karolu-robiłeś już postrzelany czołg? Sam mam w planach rozstrzelanego T-90, robiłeś już przestrzeliny? Wiesz może, jak je zrobić, żeby dobrze wyglądały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.