Skocz do zawartości

Figurkowe Oposa Pędzlem Przemyślenia..


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wyjaśnienia, tytułowy Opos to ja

Ale do rzeczy. Jako, iż drogą kupna udało mi się zanabyć nowy aparat, począłem poszukiwać "ofiar" mego obiektywu... i padło na tego nieszczęśnika, jedyną aktualnie figurkę, która, choć wciąż WiP, nadaje się jako tako do pokazania Niestety, przy sztucznym świetle, ale jutro postaram się lepsze pyknąć A jeszcze wcześniej dziada odkurzę

Smacznego

Najpierw "Ciemność widzę, widzę ciemność"

LW3.jpg

 

"Wielki zapałczan" dla ukazania skali

LW6.jpg

 

"X kompania gotowa do akcji"

LW5.jpg

 

"Luna Wolves"

LW4.jpg

 

"Ale Mooorda!!!....

LW2.jpg

 

"Jeszcze większa Mooorda!!!..."

LW1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka urocza Bardzo fajne połączenie cielska zwiadowcy z ryjkiem tacticala i malowanie spoko, czysto i klimatycznie Jedyne co to uczepię się naramiennika - godło masz z Legionu Księżycowych Wilków, który zdrzadził i przeszedł na stronę Chaosu - to celowo? Jak chcesz chaośnickiego renegata z Kosmicznych Wilków (tych lojalistycznych, z których jest figurka) to by bardziej pasowała 13 Kompania tegoż zakonu, mają taki znaczek:

n83v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, to Synowie Horusa zdradzili A szukając symbolu zakonu Wilków Luny, trafiłem na taki właśnie (choć ten freehand nie jest najlepszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, to Synowie Horusa zdradzili A szukając symbolu zakonu Wilków Luny, trafiłem na taki właśnie (choć ten freehand nie jest najlepszy )

W sumie racja, choć SH=LW :P Też mam przedherezyjnego Luna Wolfa w pancerzu MkIV na warsztacie, niedługo wrzucę. Jedynie co mam na myśli to fakt, że Luna Wolves byli bardzo pompatyczni i bardziej ugłaskani od Ultramarines nawet - całkowite przeciwieństwo Space Wolfów Russa, których osobiście bardzo lubię i mam jako aliantów w mojej armii SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytając HH raczej nie doszedłem do takiego wniosku, wyglądało raczej, jakby byli jednym z trzeźwiej myślących zakonów

W sumie racja, choć SH=LW :P

O nie, naprawdę polecam poczytać HH Iacton Qruze, kapitan 3 kompani LW, gdy wyszła na jaw zdrada Horusa, zrzucił barwy SoH i przybrał z powrotem LW.

A jeszcze co do kompanii, X kompania Garviela Lokena była jedyną, która nie zdradziła i na powierzchni Istvana III walczyła po stronie lojalistów... Jako Wilki Luny zresztą, oni również porzucili miano Synów Horusa

Tak więc Wilki są zaprzeczeniem Synów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać HH

Przeczytałem pierwsze 5 części HH i po polsku i po angielsku, a kolejne 11 części już tylko po angielsku i jadę z kolejnymi Zajebiaszcze były zwłaszcza The Firs Heretic i Prospero Burns

A LW i SH to to samo jeśli chodzi o skład osobowy nim wyszła zdrada na Istvaanie III, masz rację z tym, że lojaliści powrócili do barw LW gdy się stało co się stało (choć w sumie tylko i aż po to by zginąć z nimi na naramiennikach )

A tu zobacz co dorwałem z czasów HH - czeka na malowanie i zastanawiam się w jaki zakon go pomalować:

tvm9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Wilki Luny Mistrz wojny jako pierwszy wprowadził na uzbrojenie legionu pancerz Terminatora

Takie pytanko, potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Składam piątkę chosenów Dzieci Impratora, wszyscy z meltami, dawać na czempiona power fist? Mniej bym musiał knwertować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawać na czempiona power fist? Mniej bym musiał knwertować

Ja bym dał - zawsze dodaje powera w walce wręcz i na pojazdy. A co do tematyki to zaloguj się na forum wh40k.pl (Gloria Victis) - tam najwiecej ludzi siedzi i ja też jestem zalogowany pod tym samym nickiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tam przeglądając wpadłem na twój nick i poszukałem, czy czegoś tu nie wrzucasz

Koniec końców zrezygnowałem z PF, trochę cięcia i mamy CCW

A tak to wygląda + kilka słów o każdej konwersji

Pierwszy z dżentelmenów, zaledwie wymiana boltera na meltę z raptorów- sztuk dwie

Melta1.jpg

 

Kolejny, tu już trochę więcej pracy. Amputacja prawej ręki z toporem energetycznym i wstawienie w to miejsce ręki z mieczem łańcuchowym z zestawu raptorów. Usunięcie końcówki boltera i wprawienie tejże od melty, ponowne przyklejenie macki

Melta2a.jpg

Melta2b.jpg

 

Mosieur Le Champion. Najwięcej jak na razie roboty. Podłączenie melty zamiast boltera banalne, gorzej się miała sprawa z lewą ręką. Amputowany PF poniżej naramiennika. Lewa ręka zrobiona z ramienia z mieczem łańcuchowym, z którego wyciąłem prawą dłoń i zastąpiłem lewą wyciętą z kostura od Czarnoksiężnika w pancerzu Terminator

MeltaChamp1.jpg

MeltaChamp2.jpg

MeltaChamp3.jpg

 

I tym sposobem 60% składu otwieraczy do puszek, tudzież Rhinosów, Land Raiderów i tym podobnych badziewi stoi Jak postawię całą piątkę, doczyszczę i pouzupełniam tu i ówdzie miliputem, to zacznę się bawić z barwami klubowymi

Aha, większość bitzów pochodzi zestawu Raptors/Warp Talons, poza melta Czempiona, która jest od zwykłych CSM. Bitzy kupione tutaj: http://mrocznyraj.pl/sklep/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zabawy, tym razem z WFB, a konkretnie z Elfami Wysokiego Rodu

Na początek gotowy do podkładowania figurant niosący Sztandar Armii:

SAM_0034.jpg

 

Kolejny pan, tym razem mag jadący konno, ten pan będzie miał tu swój warsztacik, jako, że dopiero jest zaczęty

SAM_0036.jpg

SAM_0039.jpg

 

A tutaj kapturek domowej roboty, podobnie jak cały płaszczyk Pan został również już oczyszczony z resztek milliputa na potylicy

SAM_0038.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, ciąg dalszy konnego maga. Jak na razie wyprowadzony płaszczyk, jeszcze tylko przejechać drobnym papierkiem dla uzyskania gładzi W tak zwanym międzyczasie schną zaimpregnowane cyjanoakrylem papierowe ozdoby płaszcza. Jeśli się po wyschnięciu okażą zbyt sztywne, spróbujemy z wikolem A tu zdjątka płaszczyka, ozdóbek na razie nie wrzucam

th_SAM_0048.jpgth_SAM_0048.jpg

th_SAM_0050.jpgth_SAM_0042.jpg

Aha, jeszcze taka jedna sprawa, potrzebuję trochę pomocy z zakresu obsługi forum. Zdjęcia są szerokości 350 pikseli, by mi się dwa jedno obok drugiego mieściły. Jednak, gdy je wrzucam w bezpośrednich linkach, nie dość, że wchodzą jedno pod drugim, to jeszcze je na całą szerokość strony rozwala. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szlachta szlachta, choć dla mnie wszystkie średniowieczno-fantasy armie to takie trochę bandy jadące konno na ustawki w lesie lub na polu rób i pokazuj w jakim schemacie kolorów ich zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba ustawki, to bardziej Bretonnia A kolorki będą ciemne. Na razie dzisiaj chcę ozbóbki zrobić I może w końcu zacznę się bawić z H.M.S. Victory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Post pod postem, ale ze względu na "upłynięty" czas, chyba jest to do wybaczenia

Dawno nic nie wrzucałem i tak sobie pomyślałem, że pochwalę się tym, nad czym aktualnie pracuję

Najpierw zamówienie dla kolegi, Imperialni Muszkieterowie w barwach Averlandu - muszę przyznać, że cholernie mi się ten schemat podoba, będę musiał jakąś bandę CSM w takim zestawieniu kolorów stworzyć

SAM_0518.jpg

A tutaj najbardziej zaawansowany z "kolegów"

SAM_0519.jpg

 

A teraz cosik mojego już, najpierw Lord, delikatna konwersja, wymiana plasma pistola na bolt pistola Jest to szef mojego detachmentu Karmazynowych Rzeźników, może być zarówno Czarnoksiężnikiem, jak i zwykłym Klepaczem-Masakratorem

SAM_0520.jpg

 

A teraz pytanko, pamiętacie tego Pana?:

MeltaChamp1.jpg

Nieco się zmienił, jego pistola można zauważyć u szefa powyżej

Przez chwilę wyglądał tak:

SAM_0469.jpg

 

Obecnie wygląda tak, jest to (a raczej będzie ) moja, autorska wersja modelu Typhusa z Gwardii Śmierci, mojej głównej frakcji (tak, wiem, miały być Dzieci Imperatora, cóż, poczekają na swoją kolej

SAM_0525.jpg

SAM_0524.jpg

SAM_0522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Heh, plany się nieco zmieniły, gdyż... nie używam Typhusa W ogóle nie używam Gwardii Śmierci Aktualnie montuje dwa Legiony, Pożeraczy Światów i Dzieci Imperatora, także ten pan zostanie Khornowym Lordem w terminatorce z Siekierą A tutaj jest WiP Kharna, kapitana 8 kompanii szturmowej Pożeraczy Światów (reszta kompanii czeka na montaż ):

Kharn-1.jpg

Do wymiany Lewy naramiennik, Mk 4 okazały się za małe, czekam na dostawę dodatkowych Mk3, prawa ręka jest tylko tymczasowo, coby pokazać ogólny zamysł, muszę skołować bardziej umięśnioną Do tego muszę nity nabyć, najprawdopodobniej 0,8 mm, dorobić symbole Legionu na nakolannikach i kolce na lewym przedramieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nieco czasu upłynęło, edycja się zmieniła, figsy również ;)

Tutaj Kharn, już zapodstawkowaniu, po białym podkładzie, szarym kolorze bazowym, suchopędzlowaniu srebrnym i matowym lakierze:

SAM_0674.jpg

SAM_0676.jpg

 

Tutaj pan, który najpierw miał robić za Typhusa, potem lorda z siekierą (przez chwilę nawet nim był ), a na koniec został Lordem Czarnego Legionu

SAM_0660.jpg

SAM_0664.jpg

SAM_0662.jpg

SAM_0665.jpg

 

Następnie Czempion Chosenów, z wymienionym plecakiem i prawą ręką:

SAM_0667.jpg

SAM_0670.jpg

SAM_0668.jpg

 

Kolega z meltą również doczekał się podkładu

SAM_0672.jpg

 

Kolejny jedzie Czarnoksiężnik Chaosu, powstał w całości z części Lorda i Kronikarza z DV, na zdjęciu tego nie widać, ale plecak również od lorda

SAM_0680.jpg

SAM_0678.jpg

 

I jak na razie ostatni Czempion Kultystów, który jest również Komisarzem Renegatów Imperialnej Gwarii

SAM_0682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Prace trwają nad pewnym Panem, imię jego Mészáros, co z węgierskiego znaczy RZEŹNIK... Trzeba mu przyznać, imię pasuje jak mało które, Rzeźnik z niego zawołany Dość powiedzieć, że dziś jego łupem padło dwóch Nemezis Dreadknightów, 10-ciu Terminatorów Szarych Rycerzy i Kronikarz w pancerzu Terminatora tychże

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.