Skocz do zawartości

Naprawa konsoli PS2 Silver Slim - plastikowa obudowa


krzysztofm30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po pierwsze prosiłby o wyjątkowe, nie wykasowywanie mojego wątku przez admina. Chciałem zwrócić się do społeczności modelarskiej z prośbą o radę, i sądząc po profesjonaliźmie strony - dobrze trafiłem.

Mam problem z konsolą Playstation 2 Silver Slim. Posiada liczne i głębokie rysy na obu stronach obudowy. Obudowa to plastik - srebrny, satynowy

 

Od kilku miesięcy poszukuję sposobu na jej renowację. Niestety bezskutecznie. Albo sposoby są absurdalne (nałożenie na konsolę bezbarwnej pasty do butów - ) albo oferty napraw z chorendalnymi cenami.

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszą wiedzą z zagubionym komputerowcem. Będę śledził wątek, lecz, gdyby ktoś z Waszej strony zechciał się skontaktować ze mną bezpośrednio to mój priv: krzysztofm30@gmail.com

 

Konsola wygląda mniej więcej tak (zdjęcie poglądowe):

 

http://lahore.olx.com.pk/ps2-iid-418004013#

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najprościej będzie jak rozbierzesz konsolę czyli rozłożysz obudowę na części pierwsze, Następnie udasz się do jakiegoś sklepu z wyposażeniem dla lakierników i zakupisz

-Puszkę podkładu do plastiku

-szpachlę w spreju

-papier ścierny wodny 500-1000 i może 2000

-kolor jaki cię interesuje (srebrny)

-korkową kostkę do szlifowania

-benzynę ekstrakcyjną

-szmatki bezpyłowe albo antystatyczne

 

 

Jak już będziesz miał to wszystko zeszlifuj powierzchnię papierem 500 z odrobiną wody do gołego (czarnego ?) plastiku obudowy. wysusz dokładnie z wody!!! Nalej trochę benzyny na szmatkę i przetrzyj wszystko bardzo dokładnie.

Po wszystkim nałóż warstwę podkładu do plastiku wysusz!!! następnie drugą warstwę

 

Jak już podkład będzie suchy około 1h pryśnij kilka cienkich warstw szpachli odczekując około 20-25 min między warstwami. Odłóż na około 24h do wyschnięcia i utwardzenia szpachli. Następnie przy użyciu kostki i papieru 1000 i wody wyszlifuj dokładnie powierzchnię. czynność powtórz z papierem 2000.

Wysusz!!!!

ponownie przetrzyj szmatką nasączoną benzyną. Po odparowaniu resztek benzyny teoretycznie obudowa powinna być gotowa do malowania.

 

zagospodaruj dużo czasu i cierpliwości (im wolniej będziesz to robił tym ładniej powinno wyjść)

Powodzenia!!!

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

 

a znacie może jakieś firmy, które sprzedają specyfiki, o których pisał albert ?

Może jakiś sklep, gdzie można w miarę tanio to kupić - mieszkam w Warszawie, na Ursynowie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ludzie, ta "lista zakupów" wyjdzie drożej niż konsola! Ja bym zrobił tak: Papierem 500 zjechać do plastiku, potem podkładoszpachlówka np. Mr. Surfacer kupiona w słoiczku, najpierw wypełnić nią rysy i zeszlifować na równo, potem rozcieńczyć i położyć pędzlem cienką warstwę po całości, potem drobnoziarniste papiery, potem lakier w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.