Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. VI B King Tiger Fujimi 1:76


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pewnie ostatni raz w tym roku . Ciekawy Model jak na tą skalę wersji Porsche z wnętrzem - Przydział 506sPzAbt teatr działań - Arnhem IX.1944 - ..Do ideału historycznego brakuje zimmeritu ,ale co tam . Zastanawiałem się nad jego wykonaniem ,ale zrezygnowałem - nie dla psa kiełbasa jak to mówią - nie ten poziom modelarski i skala trudna do tego jeśli o mnie chodzi. Sklejony to wystawiam . P.S. Dostrugałem mu lufę do przekroju 88mm fabrycznie była kolo 110mm ;) oraz rozczłonkowałem osłony Schurzen odrzucając pare z nich by był ciekawszy ....Na koniec postanowiłem trochę urozmaicić wizjery na więżyczce oraz w wieżyczce dowódcy (zaznaczając czarna farbą ) i na kadłubie też z tym że tam troche się wgłebiłem w nie nożykiem wcześniej...Nie łatwo w tej skali...W sumie ma około 190 części - sporo niewidocznych > wnętrze...Zajął mi około 20tu godzin od

A-Z...Jak odczucia - ujdzie w tłumie?

 

 

 

 

P1140439.JPG

 

 

P1130994.JPG

 

 

Gotowy Model:

 

 

P1150966.JPG

 

 

 

P1150967.JPG

 

 

 

P1150968.JPG

 

 

 

P1150970.JPG

 

 

 

P1150971.JPG

 

 

 

P1150972.JPG

 

 

 

P1150973.JPG

 

 

 

P1150974.JPG

 

 

 

P1150975.JPG

 

 

 

P1150977.JPG

 

 

 

P1150979.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ok. chociaż jak na "Boga skali 72" to za mało mogłeś przynajmniej dodać siatki o reszcie nie wspomnę

znajomość nazewnictwa i jakotako pojazdu -no cóż.......

chociażby te schurzeny no wtopa kolego zwłaszcza że w stopce masz cytat Guderiana mam nadzieję że wiesz co oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer Kampfwagen VI Ausf. B Tiger II (Konigstiger) ...Schurzen - to tzw. osłony boczne - głównie nazywane tak w Pz.Kpfw. IV G,H,J oraz pojazdach na podwoziach IVki np. Brummbar, Jagdpanzer . Montowane były też w Pz.Kpfw. III Ausf M i N oraz w Pz.Kpfw. V Ausf. D,A i G - Czego się czepiasz kolego ...Co do siatek nie ma ,ale zawsze mogą być...Co do hasła to moje motto życiowe a Guderian to dla mnie wzór żołnierza dowódcy . P.S To nie skala 1:72 a 1:76...A Bogiem On ci nie jest zgadza się - Bóg jest tylko jeden choć niektórzy uważają , że wogóle go nie ma ;) ... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer Kampfwagen VI Ausf. B Tiger II (Konigstiger) ...Schurzen - to tzw. osłony boczne - głównie nazywane tak w Pz.Kpfw. IV G,H,J oraz pojazdach na podwoziach IVki np. Brummbar, Jagdpanzer . Montowane były też w Pz.Kpfw. III Ausf M i N oraz w Pz.Kpfw. V Ausf. D,A i G - Czego się czepiasz kolego ...Co do siatek nie ma ,ale zawsze mogą być...Co do hasła to moje motto życiowe a Guderian to dla mnie wzór żołnierza dowódcy . P.S To nie skala 1:72 a 1:76...A Bogiem On ci nie jest zgadza się - Bóg jest tylko jeden choć niektórzy uważają , że wogóle go nie ma ;) ... Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładny wzór sobie wziełeś do naśladowania. Szczególnie po tym jak jego żołnierze rozstrzeliwali polskich żołnierzy we wrześniu 1939. Nie ma co mówić. Ja tam wole brać wzór z kapitana Raginisa, który pod Wizną tłukł niemiłosiernie żołnierzy w/wm generała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczególnie po tym jak jego żołnierze rozstrzeliwali polskich żołnierzy we wrześniu 1939" - nie było takiego faktu jeśli masz na myśli Wiznę > była natomiast groźba - niektórzy uważają ,że był to blef..Co do tego wzoru to mała prowokacja była z mej strony - Mnie polityka jako taka nie interesuje w modelarstwie natomiast interesuje się wojskami pancernymi niemieckimi i sprzętem przez nich używanym w czasie II wojny światpwej .był piękny (jak dla mnie) i bardzo dobrej jakości i skuteczności - dlatego mnie oczarował , pewnie nie pierwszego ..Co do kapitana Raginisa to czapki z głów 700 chlopa przeciwko 40 tysiącom...Polacy pokazali germańcom pod Wizną jak się wojuje ...Co do samego Guderiana nie udowodniono mu żadnych zbrodni wojennej a on sam nie był członkiem SS więc nie musiał z pomocą Watykanu uciekać do Ameryki Płd.....a jakby nie było był wizjonerem jeśli chodzi o wojska pancerne ich użycie podczas wojny etc, etc.. i jest jednym z ich symboli ponadczasowym ...Ale generalnie dyskusja nie na temat modelu. Pozdrawiam Sztukmistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem konsekwencję z jaką w kolejnych swoich modelach odwrotnie przyklejasz dodatkowe ogniwa gąsienic (poprzedni King Tiger, Pantery, JagdTiger)

Z tymi Schurzenami w KT to też jakieś epokowe odkrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeście się czepili tych Schurzenów - osłony boczne z niezaleznych elementów i tyle ..Co do ogniw na wieżach to fakt...,ale np w pantherze wogóle nie było "zębów" w ogniwach składowych gąsienicy .... - nie mówiąc o extra ogniwach na wieże i to samo dotyczyło tego modelu jak i jagdtigera ..Nakleiłem odwrotnie ,żeby urozmaicić a brakło weny i umiejętnosci do doklejenia zębów oczy nie te a skala jest jaka jest...po odwrotnej stronie ogniwa dodatkowe byly gładziuśkie jak szyba - błąd historyczny ,ale z premedytacją .W tych ponizszych moich tygrysach jest OK...bo była taka opcja "w pudle"

 

 

P1150191.JPG

 

 

P1140757.JPG (W tym niezimowym zainstalowałem ogniwa od "tutejszego" modelu Porsche właśnie przeklejając 2 płaskie na "tegoż tu wystawianego")

 

Tak krawiec kraje jak mu materiału staje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erolo! Wyobraź sobie, że Hitlerowi również niczego by nie udowodniono! Otóż ten jegomość ( oprócz jednego dokumentu o masowym stosowaniu eutanazji, z resztą wprowadzanej z powodzeniem w Belgii i innych "postępowych" neobolszewickich państwach ówcześnie) NIGDY nie podpisał żadnego dokumentu dotyczącego eksterminacji całych narodów etc.

Guderian, Manstein ( jak i również cała ta hołota tworząca bolszewicką Rosję i częściowo marionetkowe państwo zwane PRL) wcale nie musiała być w armii, a jednak była i wykonywała rozkazy ( video meliora proboque, deteriora sequor) . To tak OT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.