Skocz do zawartości

Honda S2000


DawidBo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam swój kolejny projekt, którym będzie Honda S2000 od Tamiyi: bc0g.jpg

 

W tym projekcie będę się wzorował na tym:

utod.jpg

I tak gwoli ścisłości: mam zamiar Hondę utrzymać tylko w tej kolorystyce a nie robić replikę. Oczywiście zglebię ją (a raczej spróbuję ją zglebić - będę to robił po raz pierwszy) i jeszcze jakieś inne bajery które mi na bieżąco wpadną do głowy

Liczę na zainteresowanie warsztatem, pomoc i rady co dorobić a czego nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba wszystkie od 0,25 do 1mm-2mm . Musisz na początku zrobić mniej więcej zarys tej dokładki, a potem tylko szpachlą to ładnie wyrównać.

Okej, dzięki

A co do obniżania zawieszenia - wystarczy podciąć amortyzatory czy wymaga to czegoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem ale...

 

Efekt dzisiejszej pracy:

d0nj.jpg

 

Cały czas walczę z aparatem i oświetleniem Proszę o wyrozumiałość co do jakości zdjęć.

Prawdopodobnie jeszcze te tarcze będę poprawiał, ale chyba nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

 

A relacja z dzisiaj będzie w kilku słowach: poprawiłem tarcze i zabrałem się za tylne zawieszenie. Skończyłem je i przymierzyłem do podwozia i się okazało (a w sumie nie pamiętałem o tym) że aby obniżyć zawieszenie nie wystarczy skrócić amortyzatorów tylko trzeba też wygiąć/wychylić (niepotrzebne skreślić) wahacze no więc rozebrałem to i będę się z tym teraz bawił.

 

Ktoś wie lepiej ode mnie jak obniżyć (ze skutkiem pozytywnym ) model i mógłby mi doradzić co nieco?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Ktoś wie lepiej ode mnie jak obniżyć (ze skutkiem pozytywnym ) model i mógłby mi doradzić co nieco?

Pozdrawiam.

 

Dodawaj w miarę możliwości zdjęcia z postępu prac, łatwiej wtedy pomóc/doradzić. Bo teraz nie wiadomo co powycinałeś, co chcesz powyginać i jak, itp,itd. Pozdrawiam i czekam na aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszysz sie...

 

Inny sposób na obniżenie to po prostu felga przyklejona do nadkola...

 

Cóż może odrobinę ;) z mojego punktu widzenia wydaje mi się że robię powoli

 

A co do obniżenia - wolałbym bardziej... "finezyjne" rozwiązanie

 

Dodawaj w miarę możliwości zdjęcia z postępu prac, łatwiej wtedy pomóc/doradzić. Bo teraz nie wiadomo co powycinałeś, co chcesz powyginać i jak, itp,itd. Pozdrawiam i czekam na aktualizację.

 

Tak, tak to że zdjęcia będą to jest oczywista oczywistość , tylko że teraz mam takie światło że pożal się Panie Boże. Jutro spróbuję ogarnąć jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, post za postem...

 

Kolejna relacja: nie zrobiłem za dużo :/

 

Byłem w Praktikerze na zakupach:

jjap.jpg

 

Zrobiłem trochę tylnego zawieszenia:

u5bg.jpg

 

I schrzaniłem kompletnie tylny amortyzator:

wb0n.jpg

 

Za jakość zdjęć BARDZO PRZEPRASZAM.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, oby

 

Ogólnie to robiłem tak, że ścierałem oryginalne sprężyny i mi się rozwalił na pół... zastanawiam się czy nie zrobić z tego który jeszcze "żyje" odlewu czy czegoś takiego i już nic nie kombinować tylko pomalować. Co poradzisz w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, byłbym zapomniał (kiedyś chyba w końcu zostanę zbanowany za pisanie postu pod postem... ) przygotowałem też nadwozie do lakierowania i na dniach będę się zabierał za malowanie.

Teraz chcę się upewnić czy dobrze planuję:

1. zmatowić i odtłuścić karoserię

2. położyć podkład i ewentualne błędy poprawić papierem ściernym

3. położyć bazę i pozbyć się pomarańczowej skórki jak lakier stwardnieje

4. wypolerować/wypastować

 

Czy dobrze opisałem ten proces? A i kiedy zrobić linie podziału?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Siedze i obserwuje, ale z komentarzem na razie sie wstrzymam, poczekam na dalsze efekty.

 

A i kiedy zrobić linie podziału?

 

Poglebic musisz na samym poczatku, w razie gdybys zarysowal kaste, zawsze mozesz uzyc szpachli.

Kolor zapuszczasz jakims washem na samym koncu, juz po polerowaniu kasty (tak ja robie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.