Jump to content

jawkers

Super Moderator
 • Content Count

  4,213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by jawkers

 1. Użytkownik Seymour za obrażanie oraz próbę wszczęcia kłótni, dostał bana na dłuższy czas.
 2. Dziękujęmy Panowie, ale nie przewidujemy więcej zmian.
 3. Wszystko wyjaśnione, dzięki panowie.
 4. Wikipedia podaje że jest. Może i masz racje, nie siedzę aż tak bardzo w tych zagadnieniach. W sumie obojętne mi to czym on jest. Moje pytanie brzmi, czy to samolot, czy śmigłowiec?
 5. Na przykład V22 Osprey jest zmiennopłatem i pionowzlotem. Czyli samolot i śmigłowiec, tak to rozumiem.
 6. Tak. Nie wiem natomiast, gdzie umieszczane mają być zmiennopłaty. To już jest kwestia do dogadania.
 7. Wystarczy podział na samoloty i śmigłowce. Większość osób budujących cywilne samoloty buduje je w dziale "Projekty grupowe - popularyzacja 144" a nie w dziale "samoloty, śmigłowce", choć nie wszyscy.
 8. Witam. W dziale "Samoloty, śmigłowce", zostały wprowadzone małe zmiany. Zrobiony został osobny dział dla Samolotów i osobny dla śmigłowców. Wszystkie warsztaty i galerie postaram się poprzenosić do odpowiednich działów. Nie będzie to trwało jeden dzień, ponieważ warsztatów i galerii jest bardzo dużo. Życzę miłego korzystania z forum.
 9. Bondixem światło utwardzalnym. Jest on właśnie do takich czynności przeznaczony. Nakładasz, ściągasz nadmiar, tak by nic nie zostało i utwardzasz szwiatłem. Klej jest przeźroczysty i nie ma śladu po niczym.
 10. Nic nie znalazłem. Wszystko masz w ustawieniach w porządku.
 11. A jak to możliwe? Zaraz popatrzę co Ci się tam poprzestawiało.
 12. Dzięki Panowie. @mbrnnr co do malowania, to zgodzę się z tobą, kamuflaż na modelu różni się i to bardzo od kamuflażu na Solomonie. Z tego względu, iż kamuflaż na modelu nie jest z Solomona. Schemat malowania przedstawiałem na pierwszej stronie. na początku miało to być malowanie o którym wspomniałeś, ale bardziej mi się spodobało to które użyłem na modelu. Co do odkurzu, no trudno. powstał ponieważ: Nie używałem do malowania maskowania, i stąd ten odkurz. Jakoś mi to nie przeszkadza. Jeszcze będą zabiegi nad modelem, tak że może nie będzie to widoczne.
 13. Witam. Na Tank nałożyłem filtr z AK Interactive - Nato tanks. Dokleiłem też koła. Wybaczcie zdjęcia, ale nie oddają one faktycznego wyglądu i kolorów. Coś nie wyszły takie jakie bym chciał.
 14. To co widać na zdjęciu. Od przodu to może być odblask, ale z drugiej strony chyba nie.
 15. Bardzo mi się podoba. Ładnie go zrobiłeś.
 16. Wskazane miejsca strzałkami to ślady eksploatacji, czy ręka drżała podczas malowania i porobiły się zacieki?
 17. Twój komunikator jest wyłączony. Już masz włączony.
 18. Bardzo ładnie zrobiłeś tego Sokoła. Solo, ale delikatne ślady brudzenia na modelu są widoczne. Na zdjęciach też widać, że prawdziwy Sokół miał delikatne ślady eksploatacyjne i brudzenia na sobie.
 19. Nie da rady ze zdjęciami, to proszę chociaż wstawiać przecinki.
 20. jawkers

  Zakupy... Cz.4

  Na pewno nałogowym alkocholikiem będziesz krócej, niż nałogowym modelarzem.
 21. jawkers

  Zakupy... Cz.4

  Jako że nie jestem obeznany w modelarstwie okrętowym, to trzeba się wzrokowo dokształcić, by zbudować Bismarcka. W Kagero pojawiło się kilka sztuk książki którą długo szukałem, więc jak się pojawiła długo się nie zastanawiałem.
 22. Model pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba. Ale dlaczego podczas budowy takiego modelu, nie prowadziłeś warsztatu?
 23. A dlaczego kalki się tak srebrzą? Nie znasz procedury nakładania ich na model (chodzi mi o to, że nakładamy na połysk)?
 24. Można też na kalkomanie nanieść ślady eksploatacji, takie jak, otarcia, zabrudzenia i wiele innych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.