Jump to content

jawkers

Super Moderator
 • Content Count

  3,942
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by jawkers

 1. Domyślam się że nie było dwuch identycznie pomalowanych czołgów, tylko różne kształty plam, zachowując tylko te same koloty. Dziękuję znalazłem polskie samochody panc. w kamuflażu japońskim. Będę się na nich wzorował podczas malowania. W sumie to się cieszę, że będzie trudno. Zawsze to poziom wyżej i jakieś wyzwanie, a nie pójście na łatwizne.
 2. Może ten filmik pomoże.
 3. Witamy ponownie A czym się interesujesz?
 4. Witam. Postanowiłem założyć nowy temat w warsztacie pojazdów wojskowych, by mieć co robić w przerwach przy Airbusie. Na warsztat trafia Tank Mk.1 "Male" z firmy MB w skali 1:72. Pierwszy raz będę budował czołg w tej skali, więc będzie to dla mnie duże wyzwanie. Mam zamiar zbudować model czołgu, który brał udział w bitwie nad Sommą w 1916 roku. Zainteresowanych przebiegiem jak i samą historią bitwy nad Sommą wysyłam do : Bitwa nad Sommą Planuję zrobić model prosto z pudła, ale to tylko plan. Może jakaś podstawka i żołnierze, taka mała winetka, to wyjdzie w praniu. Co do schematu malowania, to podoba mi się to ostatnie z poniższego zdjęcia, czyli dolne po prawej. Na zdjęciu z epoki, widać podobny schemat Zapraszam wszystkich do komentowania, udzielenia rad oraz krytykowania. Ciekawostki historyczne i techniczne mile widziane. Mam już pierwsze pytanie. Czy posiada ktoś szczegółowy schemat malowania? Taki by przedstawiał malowanie czołgu z każdej strony. Ja znalazłem tylko schemat z prawej strony nic o malowanie góry i lewej strony.
 5. jawkers

  Der Erlkönig

  Wkleiłem twoje zdjęcia. Jak jesteś zalogowany to kopiujesz odpowiedni link do zdjęcia. Tu jest opisane co i jak. To nic trudnego.
 6. A gdzie taką można dostać i jak to nakładać?
 7. A fotele w Uazie są z gąbki i z czarnego materiału skóro podobnego. Wydaje mi się, że w takich warunkach, materiał by popękał, gąbka się miejscami rozleciała i widać by było sprężyny. Tak że wg. mnie fotele są do poprawy.
 8. Jakiś czas temu kupiłem dokładnie to samo, i zapłaciłem 399zł i żadnych kosztów dodatkowych nie miałem. Pieczątkę na paczce chyba miałem z urzędu celnego z Zabrza.
 9. Każdy kto oglądał Top gun chciał być Maverick'iem, po odcinku Czterech pancernych, z kumplami siedzieliśmy w śmietniku wyglądaliśmy przez klapy, a jak atakowaliśmy to zamykaliśmy klapy. Nikt nie zwracał uwagi na to co znakdowało się wewnątrz. To nie to co dziś jakieś czarodziejki z księżyca. A powracając do modelu, to nie mogę się doczekać naztępnych zdjęć z relacji.
 10. F-16A Fighter 1:32 Kangnam Warsztat Galeria
 11. Witam. Dziękuję panowie bardzo Cieszę się że model się podoba.
 12. To nie jest orginał. To replika. I to chyba nie jest F-16A. A izraelskiej flagi nie było w oryginale (możliwe, że pojawiła się w późniejszych latach), tylko irańska która została usunięta w 1979 roku.
 13. Witam. Dziękuje wszystkim i zapraszam do galerii.
 14. Witam. Przedstawiam mój ostatnio skończony model. Jest to F-16A Fighter w skali 1:32 firmy Kangnam. Model to straszny gniot i trzymajcie się od niego z daleka, taka jest moja rada, szczególnie młodzi adepci modelarstwa. Model budowałem ponad rok. Na początku miał mieć malowanie 184th FS lub 188th FW, jeżeli cokolwiek to komuś coś mówi. Ale dzięki koledze z forum "Solo", model został pomalowany w malowanie chyba prototypowe. Przy modelu były wzloty i upadki, ale chyba więcej upadków. Efekt końcowy jest taki, że model cieszy moje oko Chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi przy budowie podpowiedziami, uwagami, a także tym którzy tylko obserwowali. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć warsztat to poniżej wstawiam odnośnik. Koniec smęcenia miłego oglądania.
 15. To może zamówimy opakowanie zbiorcze settera, skoro jest lepsze?
 16. Dla mnie ok A Mr. Mark setter też będziemy zamawiali czy tylko softer? Bo najlepiej to one chyba działają w parze jak płyny microscale jedem pod a drugi na kalki.
 17. Coś pięknego. Przyjemnie się ogląda taki warsztat.
 18. Ja jestem chętny, jak pisałem wcześniej na stary Mr. Mark setter i Mr. Mark softer
 19. Szpachli się nie miesza. Szpachlę się nakłada. Szpachelkę do nakładania szpachli czyszczę zaraz po ukończeniu pracy. Wycieram ją w ręcznik papierowy, a ty co zaschnie to zeskrobuję. Można do tego też użyć wykałaczek i wtedy pomprostu wykałaczkę zurzytą wyrzucasz.
 20. Bengal nie gadaj, tylko maskuj pod 3 kolor. Super to wyszło.
 21. Cześć. Wypróbuj sobie gdzieś na kawałku plastiku pomalować tymi farbami pędzlem, czy da radę nimi malować. Bo podobno Tamiya do pędzla się nie nadają tylko do aerografu, nie wiem jak akrylowe. Żebyś nie był negatywnie zaskoczony.
 22. Dzięki Solo. Przeglądałem zdjęcia z tamtych lat i na żadnym F-16 nie ma tych świateł, tylko posiadał je samolot o numerze 50745. Nie mam zdjęć z bliższej odległości, tak że nie jestem w stanie z żadnych zdjęć które posiadam wywnioskować jakiego koloru były te światła.
 23. Pozycyjne? W modelu chyba nie służą one do oświetlenia statecznika, ponieważ mają one być pomalowane w kolorze czerwonym i niebieskim. Chyba że producent znowu zaszalał. Co do rakiet, to mi nie przyszło do głowy by to poprawić. Szkoda że teraz mi o tym napisałeś, kiedy rakiety już wkleiłem do modelu. Poprawił bym to, a teraz jak już model odłożyłem na półkę i czeka on na galerię to nie chcę już tego dotykać. Tak wiem, to żadne wytłumaczenie, ale mam już dość tego modelu, jak by to była Tamiya, albo choć Italerii, to może. Patrzyłem na to i nie wyglądają one tak grubo jak na zdjęciu z makro. Ale dziękuję bardzo za zwrócenie cennej uwagi. Panowie zdjęcie z całym modelem musiałem zmienić, by galeria była ciekawsza. Dzięki za miłe słowa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.