Jump to content

jawkers

Super Moderator
 • Content Count

  4,729
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by jawkers

 1. A dlaczego miejsca łączenia form, nie są przeszlifowane? Nie żebym się czepiał. Poza tym śmigła wyglądają cacy.
 2. Tak racja, literówka.
 3. Może gość nie kupił lipnych kulek, tylko jego wiedza była lipna. Kulki ze stali "czarnej", one sa chyba czyms powlekane, lub ocynkowane, zardzewieją, a ze stali nierdzewnej nie. I to jest ta "lipna" ale bardzo ważna różnica. Nie masz pewności jakie kulki masz na warsztacie, bo na oko wyglądają bardzo podobnie. Jest prosty sposób by odróżnić zwykła kulkę od tej ze stali nierdzewnej. Należy przyłożyć magnes. Kulki ze zwykłej stali magnes przyciągnie, a ze stali nierdzewnej magnes nie przyciągnie.
 4. Ale czy te galerie w projektach grupowych ktoś odwiedza? Chyba tylko sporadycznie. Wszyscy przeglądają główne galerie, a te zostają zapomniane. Można zakładać wątki w głównej galerii i dopisać, że model z wątku grupowego.
 5. Polecam krawędzie maskować cienkimi paskami, a resztę wypełnić grubszym paskiem taśmy. Cienkie paski taśmy tamiya, łatwiej się nakłada i lepiej przylegają niż jeden gruby pasek.
 6. Klej jest gęsty. Zrobisz menisk wypukły i utwardzisz to będziesz miał klosz wypukły. Uformujesz go sobie na płasko to będzie płaski. Można go szlifować, następnie wypolerować i będzie krystalicznie przeźroczysty. Przykład: Klosze w Airbus A380, robiłem za pomocą kleju BONDIC.
 7. Powiadasz krystalicznie czysty? Ja używam do tego celu, kleju światło utwardzalnego BONDIC. Po stwardnieniu jest krystalicznie czysty.
 8. Ktoś gdzieś pisał, że to klej wikolo podobny. Czy tak jest?
 9. Witam. Nie zrezygnowałem. Po prostu, mam chwilowy brak czasu. Spokojnie, zacząłem to skończę tą Iskrę.
 10. Aktualizacja cen w pierwszym poście.
 11. Skoro zerdzewiały, to nie były ze stali nierdzewnej. Może to jakieś chińskie łożyska były? Wszystko jest możliwe, żeby tylko klienta oszukać, to byle co wlożą do łożyska.
 12. Najzwyklejsza kulka ze stali nierdzewnej nie ma prawa zardzewieć. Kulki ze zwyklej stali czarnej, jak najbardziej zardzewieją.
 13. Sprzedam poniższe modele. 1) Man F2000 - 160zł - ramki w woreczkach 2) DAF XF 105 - 158zł - ramki w woreczkach 3) Dumper Trailer - 158zł - ramki w woreczkach 4) Heavy Tank Trailer - 148zł - ramki wyciągnięte z woreczków. Wysyłka Pocztą polską lub InPostem. Do cen modeli, należy doliczyć koszty wysyłki. Nie wysyłam za pobraniem, tylko wpłata na konto. Nie wysyłam za granicę. Man F2000 DAF XF 105 Dumper Trailer Heavy Tank Trailer
 14. A kolega ten silnik malował, czy to goły plastik jest?
 15. Jak najbardziej. Widać, kolega nie wie do czego ma służyć wash na silniku. Wash na silniku nie ma nic wspólnego z brudzeniem. Ma on za zadanie, wydobyć kształty z świeżo pomalowanego silnika. Silnik nie zwashowany jest płaski i nudny. Zresztą kolega sam zobaczy jaka jest różnica.
 16. Ja osobiście uważam, że nie należy się kierować tego typu opiniami. Każdy z nas ma inny "próg odczuwania smrodu". Dla Pana "X" nie śmierdzą, dla Pana "Y" smród jest bardzo dokuczliwy, a Pana "Z" na samą myśl boli głowa. Co do szkodzenia zdrowiu, myślę że w jakimś małym stopniu mogą być szkodliwe, choć nie muszą, nigdy się w to nie zagłębiałem. Osobiście mi zapach nie przeszkadza, lecz wolę malować w masce. Ktoś zapyta dlaczego? Tak wolę i już. Tak że polecam kupić, sprawdzić a później dla siebie wyciągnąć wniosek, czy są, czy nie są szkodliwe i śmierdzące te farby.
 17. Nie do końca jest to prawda. Kret podczas rozpuszczania, wydziela ciepło. Jeżeli zmieszasz kreta z wodą w niewielkiej ilości, to nic się nie stanie. A jeżeli przesadzisz z ilością, to ciepło stopi plastik. Piszę to z własnego doświadczenia. Jak by ktoś nie wierzył, mogę wrzucić zdjęcie stopionego modelu.
 18. A sprawdzałeś, czy oświetlenie nie przebija przez kadłub i samolot zamiast świecić przez okna świeci jak żarówka?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.