Jump to content

jawkers

Super Moderator
 • Content Count

  4,712
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

jawkers last won the day on May 11 2019

jawkers had the most liked content!

Community Reputation

169 Excellent

3 Followers

Recent Profile Visitors

2,712 profile views
 1. Skoro zerdzewiały, to nie były ze stali nierdzewnej. Może to jakieś chińskie łożyska były? Wszystko jest możliwe, żeby tylko klienta oszukać, to byle co wlożą do łożyska.
 2. Najzwyklejsza kulka ze stali nierdzewnej nie ma prawa zardzewieć. Kulki ze zwyklej stali czarnej, jak najbardziej zardzewieją.
 3. Sprzedam poniższe modele. 1) Man F2000 - 168zł - ramki w woreczkach 2) DAF XF 105 - 168zł - ramki w woreczkach 3) Dumper Trailer - 168zł - ramki w woreczkach 4) Heavy Tank Trailer - 150zł - ramki wyciągnięte z woreczków. Do cen modeli, należy doliczyć koszty wysyłki. Nie wysyłam za pobraniem, tylko wpłata na konto. Nie wysyłam za granicę. Man F2000 DAF XF 105 Dumper Trailer Heavy Tank Trailer
 4. A kolega ten silnik malował, czy to goły plastik jest?
 5. Jak najbardziej. Widać, kolega nie wie do czego ma służyć wash na silniku. Wash na silniku nie ma nic wspólnego z brudzeniem. Ma on za zadanie, wydobyć kształty z świeżo pomalowanego silnika. Silnik nie zwashowany jest płaski i nudny. Zresztą kolega sam zobaczy jaka jest różnica.
 6. Ja osobiście uważam, że nie należy się kierować tego typu opiniami. Każdy z nas ma inny "próg odczuwania smrodu". Dla Pana "X" nie śmierdzą, dla Pana "Y" smród jest bardzo dokuczliwy, a Pana "Z" na samą myśl boli głowa. Co do szkodzenia zdrowiu, myślę że w jakimś małym stopniu mogą być szkodliwe, choć nie muszą, nigdy się w to nie zagłębiałem. Osobiście mi zapach nie przeszkadza, lecz wolę malować w masce. Ktoś zapyta dlaczego? Tak wolę i już. Tak że polecam kupić, sprawdzić a później dla siebie wyciągnąć wniosek, czy są, czy nie są szkodliwe i śmierdzące te farby.
 7. Nie do końca jest to prawda. Kret podczas rozpuszczania, wydziela ciepło. Jeżeli zmieszasz kreta z wodą w niewielkiej ilości, to nic się nie stanie. A jeżeli przesadzisz z ilością, to ciepło stopi plastik. Piszę to z własnego doświadczenia. Jak by ktoś nie wierzył, mogę wrzucić zdjęcie stopionego modelu.
 8. A sprawdzałeś, czy oświetlenie nie przebija przez kadłub i samolot zamiast świecić przez okna świeci jak żarówka?
 9. Witam. Drugie podejście do gąsienic. Gąsienice zostały "pordzewiałe" oraz wytarte w miejscach styku z podłożem. Co z tego w dalszym ciągu wyniknie? Nie wiem, zobaczymy.
 10. Lakier błyszczący, chyba jest też twardszy po zaschnięciu?
 11. Film może i zniknie, ale możliwe że zostanie schodek, który trzeba zeszlifować. A lepiej chyba szlifować lakier połysk, niż matowy. W sumie, to matowego lakieru nigdy nie szlifowałem.
 12. Cześć. Model możesz pomalować farbami w sprayu Tamiya. Nie są one tanie w porównaniu z sprayami innych firm. Spray Tamiya 100ml, koszt w Agtomie jak i w innych sklepach to około 27zł. Ja polecam farby w sprayu Motip. Za puszkę sprayu Motip 200 ml, zapłacisz około 15zł, a paletę kolorów mają dużą. Kupisz je w każdym sklepie z lakierami samochodowymi. Są wydajne, dobrze się je nakłada, bardzo dobrze kryją i szybko schną. Jedną puszką pomalujesz ok trzy, cztery modele. Powodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.