Skocz do zawartości

Zawór spustowy odwadniacza reduktora


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze po co ci aż dwa zegary??

Ten badziew jak ładnie to nazwałeś w zupełności wystarczy. Podłącz jedna stronę tego regulatora do wylotu cylindra pompy a do drugiej przykręć wąż zasilający aerograf i już. A jak chcesz zasilać kilka aerografów to na wylocie zamontować rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zaworek (w stanie spoczynku) jest zamykany przez sprężynę i dociśnięty w dolnym położeniu, więc nawet przy małym ciśnieniu nie powinno powietrze wylatywać. Dopiero podniesienie od dołu (np. palcem) go otwiera. Może sprężyna pękła lub siadła i nie dociska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa "zegary to jest niegłupi pomysł. Pod warunkiem, że jeden wskazuje ciśnienie w butli, a drugi na wylocie reduktora.

Zaworek w dnie filtra, jeśli przesuwa się płynnie, powinien się zamknąć, gdy w układzie będzie ciśnienie.

 

Edyta

Marak ,a nie jest czasem odwrotnie? Nie wiem jak w tych chińskich wynalazkach, ale normalnie ten zaworek dociska ciśnienie w szklance filtra, a sprężynka otwiera go po spadku tegoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak ,a nie jest czasem odwrotnie? Nie wiem jak w tych chińskich wynalazkach, ale normalnie ten zaworek dociska ciśnienie w szklance filtra, a sprężynka otwiera go po spadku tegoż.

Jeśli odwadniacz miałby działać automatycznie to musiałoby być tak jak Ty piszesz. Ale patrząc na zdjęcie kolegi to raczej jest zwykły odwadniacz, gdzie wodę trzeba wypuścić ręcznie.

Taki odwadniacz mam zarówno w kompresorze MAR-3000 i AS-186 i kilku innych odwadniaczach które widziałem, czyli sprężyna wstępnie zamyka zawór, który potem jest dociskany przez powietrze. Aby wypuścić wodę trzeba ręcznie podnieść końcówkę do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wysnuwam ostrożny wniosek, że zawór pracuje typowo.

Tak to działa w moim wynalazku... chociaż trudno pokazać za pomocą obrazu.

 

Ciśnienie w instalacji wypycha dzyndzel pokonując opór sprężynki. Zaworek zamknięty

Obraz003_zps31031cf4.jpg

 

Brak ciśnienia. Sprężynka wciąga dzyndzel do obudowy. Zaworek otwarty.

Obraz004_zpsbcb7baeb.jpg

Potrzeba pewnego, niewielkiego, ciśnienia na starcie, żeby pokonać opór sprężynki, ale po podłączeniu wężyka i aerografu nie powinno być z tym problemu.

 

Z tym że w moim gruchocie odwadniacz i reduktor są osobno, więc może to być czcza gadanina

 

Obraz002_zps1f384774.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o sprężynie ale...,wyczytałem gdzieś ,że odwadniacz powinien być otwierany za każdym razem gdy spuszczamy powietrze do "0"(u mnie to wychodzi zawsze po skończonym użytkowaniu).Zostawiłem jak jest (bez spreżyny),na początku ten raz przytrzymuje.Pózniej,podczas dobijania nie ma takiej potrzeby.Za to przy spuszczaniu odpada kłopotliwe trzymanie grzybka i czekanie az wszystko zejdzie.Po prostu gdy ciśnienie osiąga odpowiednio niska wartość,zawór automatycznie otwiera się i nadmiar wilgoci,zanieczyszczeń jest wypychany na zewnątrz(przynajmniej w teori).Pomysł z dwoma manometrami b.d.b.Też tak mam,i 20L zbiornik(2x10L).Jak budda da to wstawie dzisiaj zdj.swojego sprzętu ku ocenie kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o sprężynie ale...,wyczytałem gdzieś ,że odwadniacz powinien być otwierany za każdym razem gdy spuszczamy powietrze do "0"(u mnie to wychodzi zawsze po skończonym użytkowaniu).Zostawiłem jak jest (bez spreżyny),na początku ten raz przytrzymuje.Pózniej,podczas dobijania nie ma takiej potrzeby.Za to przy spuszczaniu odpada kłopotliwe trzymanie grzybka i czekanie az wszystko zejdzie.Po prostu gdy ciśnienie osiąga odpowiednio niska wartość,zawór automatycznie otwiera się i nadmiar wilgoci,zanieczyszczeń jest wypychany na zewnątrz(przynajmniej w teori).Pomysł z dwoma manometrami b.d.b.Też tak mam,i 20L zbiornik(2x10L).Jak budda da to wstawie dzisiaj zdj.swojego sprzętu ku ocenie kolegów.

 

 

A o to mój sprzęt:<a href=771237dc0920cc14m.jpg' alt='771237dc0920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.