Skocz do zawartości

Pytanie odnosnie farb


Sahren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacym modelarzem chociaz jak bylem maly to sklejalem papierowe samoloty, teraz sklejam plastikowe czolgi i mam do was pytanie, czy farby te ktore podam w linkach sa dobre ? czy ktos moze takowych uzywa, czy polecacie cos innego ?

 

http://www.ebay.de/itm/Acrylfarben-Set-mit-24-Tuben-a-12ml-von-Royal-Talens-/190867801000?pt=Malfarben&hash=item2c709b83a8

 

http://www.ebay.de/itm/24er-Set-Orig-Reeves-Acrylfarben-/290844750398?pt=K%C3%BCnstlerbedarf&hash=item43b7b2b23e

 

linki z ebaya ktore znalazlem a dzisiaj wybieram sie do miasta to wstapie do sklepu z modelami to sprawdze czy maja jakies dobre farby do zaoferowania.

 

Przepraszam, ze tak bez polskich znakow ale takowych nie mam poniewaz nie mieszkam w polsce a ze jest 4 rano nie chce mi sie szukac ich na google i wszystkich podmieniac, jezeli komus to jednak przeszkadza to nastepnym razem podmienie.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi i rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe czołgi to bardzo obszerne określenie( chodzi mi o to czy współczesne czy II wojenne- alianci czy szkopy?)Na temat współczesnych coś mogę powiedzieć, II wojna tylko ogólnie Amerykanie. Jeżeli chodzi o podstawowe informacje to dobre do pędzla są akryle( schną szybko, łatwe w myciu) z farb które używałem mogę polecić ModelMastera(Testorsa),Valleo ,Pactrę przy czym używam ich do czego innego ModelMasterem maluję głównie kolory podstawowe a pozostałymi maluję wnętrza,koła gąsienice,plandeki, plecaki itp.Jeżeli chcesz konkretnej informacji to musisz napisać do jakiego pojazdu potrzebujesz farb jak nie ja to ktoś Ci na pewno pomożę.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie skladania M10 Achilles Italeri 1/35, bede sklejal raczej modele z WW, a pytam o farby ogolnie jakie sa dobre do plastikowych modeli, czy te co podalem na linkach sie nadaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sahren,

też jestem początkującym modelarzem (złożyłem 3 modele )

I o farbkach trochę się nauczyłem na tej stronie. A więc po pierwsze: Nie kupuj na Ebayu (uwież mam doświadczenie na tym sklepie )

Po drugie: Te farby są bardziej do malarstwa nie modelarstwa...

Radziłbym ci, jak kolega Jakub97 kupić pectrę lub AV Vallejo

Ale ile modelów złożyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie skladam pierwszy M10 Achilles 1:35 z Italeri, bylem w dwoch sklepach modelarskich i widzialem ze maja tylko farby z Tamiya, Humbrol i Model Master, a co do ebaya to nigdy nie mialem problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w domu jakiś farbek??? Ja dosłownie 2 godz. temu malowałem PzKpfw I Ausf. A i znalazłem farbki z moich dwóch pierwszych zestawów (nawet znalazłem wash). A chciałem kupić 6 farbek za 51 zł, a tak wyszło mi taniej i nie musiałem czekać...

A jak nie masz kup model master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pomyśl nad tymi co wymieniłem:

Pactra, AV Vallejo, Model Master (lub zobacz w najbliższym sklepie modelarskim jakie są... Zawsze możesz znależć odpowiedniki farbek )

I tak przy okazji zanim zaczniesz malować M1 Achilles radziłbym ci kupić gazetkę wrześień i posklejać model a pózniej kup sobie jeszcze jeden i go pomaluj. ( nawet farbami szkolnymi)

Czemu? Bo takie modele jak Achilles kosztują 80zł i trochę głupio spaprać taki model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Sahren. Polecam ci kupić pactrę na początek jak i kontynuowanie swej pasji, bo farbki tanie a efektem nie odstają vallejo czy coś w tym rodzaju. Polecam, bo sam używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.