Skocz do zawartości

N.A. A-36 Apache 1/48 Accu Min.


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc Shindena zacząłem już myśleć co następne. Nadal wdrażam się po przerwie więc chciałem lekko, łatwo i przyjemnie. wybór padł na samolot o nieskomplikowanym kamuflażu i produkowany przez firmę o ustalonej renomie czyli wczesnego Mustanga z Accurate Miniatures. Jesli chodzi o tą renomę to bardzo się zawiodłem. Najsłabszym ogniwem modelu jest instrukcja - wklejenia niektórych częsci musiałem się domyślać patrząc na analogiczne modele w necie lub po prostu zgadywać. Gdyby ktoś się zdecydował na Apacza to chyba powinien kupić przepak Italerki lub zaopatrzyć się choćby w italerowską instrukcję. W moim egzemplarzu było bardzo kiepskie oszklenie więc postanowiłem je rozciąć , zeby chociaż było widać , ze zainwestowałem w eduardowskie pasy Model pomalowany OD i NG z "wodnej" palety Gunze, wnętrza Zinc Chromate z zestawu "wnętrzowego" tejże firmy, kołpak i śmigło to błyszczące humbrolki, całość sido przed kalkami i mat Vallejo na wierzch. Aha - tu i ówdzie smoke od Tamki.

a2a_zps4cea998e.jpg

APACHE044_zpsdbd753e1.jpg

APACHE043_zps4ecb3368.jpg

APACHE038_zps0e72a79b.jpg

APACHE035_zps71a791e2.jpg

APACHE032_zpsbbb8f66a.jpg

APACHE033_zps53ccbb2a.jpg

APACHE034_zps0ad789ed.jpg

APACHE030_zps6157f934.jpg

APACHE027_zps386ab1f8.jpg

a1_zpse184e9a8.jpg

Dodam jeszcze, że nie jestem zadowolony ze swojej pracy i model na fotkach wyszedł chyba lepiej niż w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zdejmij tę kalkę z ogona (biały pas) bo razi i namaluj go. Kalkomania wygląda, jakbyś taśmę na model nakleił, nie siadła na modelu i robi czarny PR. Faktura farby wydaje się chropowata nieco. Jak malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany aerografem ale niestety nie posiadłem za dobrze tej umiejętności, jak farba jest za rzadka to nie kryje albo scieka... jak za gęsta to gruba warstwa lub aero do gruntownego czyszczenia. Kalki - faktycznie nie wspomniałem - jakis dramat, strasznie grube i sztywne ... pasy na skrzydłach na szczęście namalowałem (nietypowo chyba - przed oliwką bo bałem się , ze nie mi żółty nie pokryje zieleni)... a tego pasa na ogonie też nie mogę odżałować więc pewnie to zmienię bo nie koliduje z żadnymi napisamiczy innymi detalami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy na skrzydłach wyglądają całkiem nieźle. Z farbą to musisz na jakimś badziewiu za 10zł poćwiczyć. Sam się Gunze ciągle uczę, ale sprzedało mi paru ludzi teorię i wychodzi coraz lepiej. Rozrabiasz dość konkretnie (dużo powyżej 1:1) i malujesz na względnie niskim ciśnieniu i wąskim strumieniem. Nie jest szybko, ale masz cały czas pod kontrolą grubość powłoki i nasycenie krycia.

 

Obicia też lepiej wychodzą, jak najpierw pomalujesz metalizerem i później "dodrapujesz się" do niego przez wierzchnią farbę niż jak na kamuflaż malujesz plamki czy smugi metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.