Jump to content
Sign in to follow this  
hanadam

N.A. A-36 Apache 1/48 Accu Min.

Recommended Posts

Kończąc Shindena zacząłem już myśleć co następne. Nadal wdrażam się po przerwie więc chciałem lekko, łatwo i przyjemnie. wybór padł na samolot o nieskomplikowanym kamuflażu i produkowany przez firmę o ustalonej renomie czyli wczesnego Mustanga z Accurate Miniatures. Jesli chodzi o tą renomę to bardzo się zawiodłem. Najsłabszym ogniwem modelu jest instrukcja - wklejenia niektórych częsci musiałem się domyślać patrząc na analogiczne modele w necie lub po prostu zgadywać. Gdyby ktoś się zdecydował na Apacza to chyba powinien kupić przepak Italerki lub zaopatrzyć się choćby w italerowską instrukcję. W moim egzemplarzu było bardzo kiepskie oszklenie więc postanowiłem je rozciąć , zeby chociaż było widać , ze zainwestowałem w eduardowskie pasy Model pomalowany OD i NG z "wodnej" palety Gunze, wnętrza Zinc Chromate z zestawu "wnętrzowego" tejże firmy, kołpak i śmigło to błyszczące humbrolki, całość sido przed kalkami i mat Vallejo na wierzch. Aha - tu i ówdzie smoke od Tamki.

a2a_zps4cea998e.jpg

APACHE044_zpsdbd753e1.jpg

APACHE043_zps4ecb3368.jpg

APACHE038_zps0e72a79b.jpg

APACHE035_zps71a791e2.jpg

APACHE032_zpsbbb8f66a.jpg

APACHE033_zps53ccbb2a.jpg

APACHE034_zps0ad789ed.jpg

APACHE030_zps6157f934.jpg

APACHE027_zps386ab1f8.jpg

a1_zpse184e9a8.jpg

Dodam jeszcze, że nie jestem zadowolony ze swojej pracy i model na fotkach wyszedł chyba lepiej niż w rzeczywistości

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi to wygląda całkiem nie źle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zdejmij tę kalkę z ogona (biały pas) bo razi i namaluj go. Kalkomania wygląda, jakbyś taśmę na model nakleił, nie siadła na modelu i robi czarny PR. Faktura farby wydaje się chropowata nieco. Jak malowałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malowany aerografem ale niestety nie posiadłem za dobrze tej umiejętności, jak farba jest za rzadka to nie kryje albo scieka... jak za gęsta to gruba warstwa lub aero do gruntownego czyszczenia. Kalki - faktycznie nie wspomniałem - jakis dramat, strasznie grube i sztywne ... pasy na skrzydłach na szczęście namalowałem (nietypowo chyba - przed oliwką bo bałem się , ze nie mi żółty nie pokryje zieleni)... a tego pasa na ogonie też nie mogę odżałować więc pewnie to zmienię bo nie koliduje z żadnymi napisamiczy innymi detalami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasy na skrzydłach wyglądają całkiem nieźle. Z farbą to musisz na jakimś badziewiu za 10zł poćwiczyć. Sam się Gunze ciągle uczę, ale sprzedało mi paru ludzi teorię i wychodzi coraz lepiej. Rozrabiasz dość konkretnie (dużo powyżej 1:1) i malujesz na względnie niskim ciśnieniu i wąskim strumieniem. Nie jest szybko, ale masz cały czas pod kontrolą grubość powłoki i nasycenie krycia.

 

Obicia też lepiej wychodzą, jak najpierw pomalujesz metalizerem i później "dodrapujesz się" do niego przez wierzchnią farbę niż jak na kamuflaż malujesz plamki czy smugi metalizerem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.