Skocz do zawartości

Scanie 143 6x2


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W czasie gdy Unimog jest powoli kończony rozpocząłem nowy projekt Scania 143 Streamline przerobiona na wersję 6x2, będzie jako ciągnik do niskopodwoziowej naczepy. Jako drugą tylnią oś zastosuje złom który został mi z DAF-a.

 

PROŚBA: jak ktoś ma rysunki z wymiarami to z chęcią skorzystam.

 

Prace powoli idą, silnik przygotowany do malowania.

 

DSCN0025.jpg

DSCN0026.jpg

DSCN0027.jpg

DSCN0028.jpg

DSCN0029.jpg

DSCN0030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, mam jakies tam rysunki techniczne z wymiarami, tylko czy to bedzie wersja na singlach z tylu, czy blizniakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 6x2 to na singlach. na bliźniaku to 6x4

 

Nic bardziej blednego...

 

 

Co do rozstawu osi to niestety nie posiadam nic do serii 3. W serii R jest to 2900 mm (120,83 w 1/24). Nie wydaje mi sie, zeby byla jakas roznica w 3ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 - olśnij mnie, bo jak żyje to czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, żeby pojecie 6x4 dla układu 2 osi z kołami blixniaczymi było błędne..a tym bardziej bardziej błędne niż tylko błędne.

Dobrze, sprecyzuję 6x4/4 o taki rodzaj napędu w skrócie myślowym chodziło i jest to raczej często spotykana opcja a na pewno częsciej niż 6x2/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thombike, konfiguracja 6x2 obejmuje zarowno os z singlami, jak i blizniakami na osi wleczonej, tak, NA OSI WLECZONEJ GDZIE TYLKO JEDNA OS JEST NAPEDZANA. 6x2 oznacza tylko jedna os napedzana, gdzie 6x4 to dwie osie napedzane, czyli dwa mosty z tylu, kumasz??? Zerknij sobie do numeru 10 Trailer magazine na przyklad, gdzie jest artykul o Scanii R 560 6x2.....tak, 6x2 "Madonna" Juhy Ristimy - blizniaki z tylu na osi wleczonej i jedna os napedzana, kumasz juz, czy jeszcze musze marnowac swoj czas na pierdoly??

 

 

Czy to jest wedlug ciebie 6x4?

 

pcab017_zps901ceab7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to tego typu podwozia oznacza sie 6x4*4, nie 6x4/4 - kreska i gwiazdka znacza dwie rozne rzeczy. Ale do rzeczy - 6x4*4 to podwozie ciezarowki 4x4 z osia pojedyncza wleczona, nienapedzana sterowana. Sa to stosunkowo rzadkie konfiguracje, ale moze jakbys wiecej sie interesowal tematem, to mialbys jakas wiedze w glowie.

 

Tu masz przyklad takiego podwozia:

 

TransMeco002_zpsd2f9ec7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzecim zdjeciu od gory widac, ze rdza jednak wyszla dobrze. Generalnie bardzo fajnie wyszedl ten silnik, czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze w koncu ktos pisze "do rzeczy"........ tak w ogole to bedziesz robil jakies brodzenie modelu, czy bedzie czyscioch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ze względu, że rama już wydłużona i zawieszenie prawie skończone mama pytanie czy któryś z kolegów ma rysunki układu hydraulicznego do Scanii które pomoże w zrobieniu okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, rysunkow nie posiadam, ale mam mase zdjec Scanii R 6x2, ze szczegolowym okablowaniem. Jezeli potrzebujesz to daj znac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak ja pisałem wcześniej rama oryginalna skrócona i dosztukowana rama z DAF-a.

 

DSCN0097.jpg

DSCN0098.jpg

DSCN0099.jpg

 

Rama z zamontowanym zawieszeniem. Oś ciągniona jest też z DAF-a dlatego odbiega od pierwszej. Dorobiłem ale nie wiem czy to poduszka środkowa czy mechanizm podnoszenia osi tylnej przy małym obciążeniu.

Czas się wziąć za okablowanie.

 

DSCN0100.jpg

DSCN0101.jpg

DSCN0102.jpg

DSCN0103.jpg

DSCN0104.jpg

DSCN0105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.