Skocz do zawartości

Volvo FH 16 II Italeri 1:24


fpatryk99

Rekomendowane odpowiedzi

I nie staraj się zamalować "na raz" całości jak bedziesz widzał, że gdzieś sa przebicia oryginalnego plastiku. Poczekaj aż dobrze wyschnie (z reguły 45 min. wystarczy) i kolejne pryskanie i potem kolejne aż do efektu, który bedzie cie zadowalał. Zwykle 3 do 5 warstw koloru wchodzą.

I pisze to ten, który właśnie porobił koszmarne zacieki na swoim porsche bo chciał "na raz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł koniec pracy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony jak na drugi model, ponieważ bardzo mnie satysfakcjonuje . Komentujcie i oceniajcie co mógłbym poprawić w następnym modelu bo w tym już nie będę nic ruszał. Jak się uda to w tym tygodniu zamówię jakąś naczepę do niego tak do 120 zł bo akurat tyle mam jeśli polecacie jakąś to dajcie linki na PW

foty:

 

b952cd344e923695gen.jpg

Napis VOLVO trochę nie wyszedł i na szybie są dwie plamki jak wsuwałem kabinę to mi się zrobiły jedna od kleju a druga od farby bo klej rozpuścił podkład już nigdy takim nie będę malował przynajmniej się czegoś nauczyłem

a162f1633ec8feb5gen.jpg

9fa62fb69b99c754gen.jpg

a396bdb4f5b4cc51gen.jpg

d338337f79305b6fgen.jpg

825374a98e15b58egen.jpg

2bb3105f8c719dbegen.jpg

538e9d4a75cc96e0gen.jpg

a tu w dwójkę raźniej

fd35d5cf81913f86gen.jpg

Pewnie powiecie że między zderzakiem a kabiną w Volvie jest za duża szpara ale tak nie jest kto składał volvo ten wie ;) W Scanii jest za duża zgodzę się bo miałem z nią kłopoty ale się uchyla nic nie jest pęknięte więcej się nie dało zrobić ;)

fc0ffedc775a21cegen.jpg

5569dc61db2a6e52gen.jpg

e8d9c4673bba02cfgen.jpg

5043b3c536cfef0egen.jpg

b05421d1390e36ddgen.jpg

e20dffceb0eec1a1gen.jpg

A to moje ulubione ;)

Komentujcie bo to motywuje do dalszej pracy ;)

PS:Ma ktoś jakiś pomysł na boczne osłony zbiorników ? żeby namalować oczywiście najpierw w taśmie specjalnej sb wytnę a potem pomaluję tylko na razie nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentować można to tylko tak 9choć pod tym względem tez święty nie jestem) - modelarstwo to nie jest hobby w którym pracując szybko uzyskuje się dobre efekty...

Błyskawicznie sklejony model nie może powalać na kolana..ale ważne, że jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no zaskoczenie wielkie ale na pewno ten ktoś zajmował się modelarstwem już wcześniej nie koniecznie ciężarówkami tylko może czymś innym. Tak jak ja tylko oglądałem filmiki Wujka Bohuna relacje budowy actrosa i tak jakoś mnie rzuciło na modelarstwo ;) ale wybrałem scanię która nie jest dla początkujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w ogóle uznać, ze cięzarówka to dobry temat dla początkującego. Ok..ma duze częsci i do większosci miejsc stosunkowo łatwy dostęp. Niestety ilośc elementów i powierzchnie do malowania sprawiają, że trudno jest na początku o efekt cudu nad wisłą. Ale klej, ćwicz, walcz...tak czy siak za lat ileś rzucisz okiem na kolejne modele i będziesz zadowolony i z tego pierwszego i ostatniego...może nawet z tego pierwszego bardziej bo...gdyby nie on, nie byłoby może całej reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już zakończone Volvo ;D ja jestem zadowolony z niego bardziej niż ze scanii ;) no cóż chyba robię postępy jak każdy co jeden to lepszy ;) teraz do Volva zamówiłem właśnie Naczepę chłodnię będzie warsztat ;) także łapcie foty ;) na koniec

687f00514dac6abegen.jpg

1511c46622e2aa4cgen.jpg

9022dd37e4bd2e7dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.