Skocz do zawartości

Volvo FH 16 II Italeri 1:24


fpatryk99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po Scanii zacząłem budowę drugiego modelu czyli Volvo FH 16

No to nie będę się rozpisywał tylko pokażę zdjęcia

 

dca9a403382fc7cd.html

 

982a1ca7c31aab95.html

 

c426615d98461d2b.html

 

a8a7156363b1b83b.html

 

dda47f8066b0438e.html

 

Kabina będzie czarna z czerwonymi pasami a wnętrze wyłożone takim materiałem gumowym nie wiem jak to sie dokładnie nazywa. Na zdjęciach może za bardzo nie widać bo świeżo po malowaniu ale jutro rano postaram sie zdjęcia zrobić już całej wyklejonej tym materiałem. Komentujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kolego mam pytanie, spieszysz się, lub ktoś cię poganie byś szybko zbudował ten model?

Wnętrze jest tragicznie pomalowane, przynajmniej tak wygląda to na pierwszej fotce. Silnik i rama nie pomalowane, nie pousuwałeś śladów łączeń itp.

Nie śpiesz się bo to Cię nigdzie nie doprowadzi. Poczytaj relację innych, zaopatrz się w narzędzia i chemię, a dopiero wtedy spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jawkers rama jest nie pomalowana bo taka mi pasuje silnik malowałem wnętrze jest tak pomalowane bo to jest pierwsza warstwa jeszcze jakieś 3 będą bo chyba inny kolor wezmę ale nie wiem jeszcze. Muszę kupić pędzle bo mam nie za bardzo dobre więc środek tylko pokazałem jak to będzie prawdopodobnie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to musisz prosić admina o przeniesienie do Warsztatu. Zły dział

 

Rama jest niepomalowana, to duży błąd. Bez żadnych zabiegów dalej będzie to wyglądało jak plastik. Do ramy to wystarczy kupić nawet zwykły szpraj za 10 zł (np. czarny mat, jak ci się podoba kolor ramy) i psiknąć 2-3 warstwy. Zupełnie inna bajka. Na dzień dzisiejszy sobie wbij do główki - nie zostawiać niepomalowanych powierzchni.

 

Wnętrze - jeśli to jest pierwsza warstwa, no to jest bardzo źle. Trzeba by to zmyć i malować od początku, oczywiście po wcześniejszej lekturze działu "Jak to zrobić i pokazać". Z tego co na razie jest nic dobrego już nie powstanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam foty środek już całkiem zrobiłem ale jak będziecie mieli pisać że po co takie kolorowy to ja wam już mówię że mi takie odpowiada ;)

Komentujcie

Jutro kupię czarny spray i go pomaluję ;)

A i jeszcze zrobiłem te nadkola tylne czy jak to sie nazywa tak jak to było w nie których starych ciężarówkach w niskich też teraz czasami tak jest mi się bardziej tak podoba ponieważ tamte były takie nie jak w realu a tu 5 minut roboty i efekt dużo lepszy jak dla mnie

560d99a5fd5caab7gen.jpg

tu właśnie te nadkola (bez lamp)

25fb76b888845dafgen.jpg

i silniczek

287aba7c6f029ae8gen.jpg

przy daszku wyleciał mi klej bo pomyślałem że i tak będzie malowane to nakładę więcej żeby bardziej trzymało a przed malowanie spiłuję ;)

8485bc689b7ceec8gen.jpg

środek ;) deska rozdzielcza zielona w środku czarna a na dole czerwona mi taka kolorystyka odpowiada ładnie będzie to widać w czarnej ciężarówce ;) (jak dla mnie)

2ed184e8e8040515gen.jpg

po tej stronie co miało być koło zapasowe to zrobię zbiornik taki żeby mniejszy żeby równo było ;) zapasowego nie będzie ;)

1715f39d69234e8fgen.jpg

tak się to prezentuje na czas teraźniejszy ;)

Pozdrawiam oceniajcie

 

PS zapomniałem dopisać jakby się ktoś pytał

Kabina nie jest przyklejona jest tylko nałożona na środek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fpatryk99 nie do końca wie co to linie podziału...ale jeśli jest to tylko dookoła luftu dachowego. Tam jest na pewno i raczej nigdzie więcej.

fpatryk99 - chodzi o te linie, które zakreślają nam na modelu gdzie są drzwi, klapy schowków 9w przypadku ciężarówki) lub wspomniany luft dachowy.

Wielu...albo większosc modelarzy poglebia je (różnymi sposobami) i potem pogłebione linie precyzyjnie zakreśla czarna farbka...lub innym sposobem, jeśli jest obry i skuteczny. To nadaje dodatkowo realnego wyglądu, szczególnie na jasniejszych lakierach. Na czarnym to raczej nie ma aż takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem o co ci chodzi ale jak i tek cały czarny będzie to nie mam na razie po co jeszcze nie złożyłem całej kabiny dopiero jak będę miał malować a pztm. to teraz czasu za dużo nie ma bo szkoła ferie się skończyły :( w weekendy coś się porobi ;)

http://pwm.org.pl/pwm/index.php/atykuy/techniki-modelarskie/55-malowanie-lini-podziau-blach

chyba chodzi ci o to to sam stwierdziłeś że w czarnym nie ma znaczenia chyba, że by się dało to bym zrobił na czarnym tylko jedna mała prośba podpowiedziałbyś jak ?? ja w google poszperam zobaczę i może coś znajdę ale jak byś mi ty opisał lub ktoś inny to też bym był zadowolony bo wtedy to taki realniejszy model jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak pisze RapToWny - skoro chcesz go robić na czarno to tylko zrób pogłębienie linii, szczególnie drzwi i przedniej klapy, czy maski jak kto woli, bo one beda miały największy wpływ na wygląd kabiny. A skoro czarny to już zamalowywać nie musisz.

Przyglądnij sie w innych warsztatach kolegów, którzy robią to całkiem nieźle jak to powinno wyglądać. ja niestety zrobiłem za płytkie na Porsche i...nie jestem teraz do końca zadowolony, choć dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam dalej nad tym kolorem .. Bo mam kasę odłożoną na naczepę a nie mam nic na spray czarny chyba pomaluję ją na złoto i czarny cienki najcieńszy marker kupię i pomaluję te linie podziału Ale to nie na 100% bo teraz pomalowałem trochę tył i zobaczę jak wyschnie czy nie będzie schodzić bo jak nie to na złoto trzeba będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod złoty kolor zazwyczaj używa się czarnego koloru/podkładu - ogólnie pod większość metalizerów - więc ten czarny spray i tak będzie Ci potrzebny.

 

Taka mała prośba. Zobacz jak piszą swoje posty koledzy - używają kropek, przecinków, myślników - zwróć proszę na to uwagę, bo: 1) ciężko się czyta Twoje posty, 2) łatwo o złe zrozumienie Twoich wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fpatryk99, może nie jestem znawcą ale uważam że jest to twój pierwszy projekt (może się mylę) ale czytaj uważnie uwagi i propozycję kolegów z forum (w końcu postanowiłeś umieścić tu swój warsztat) aczkolwiek rób/sklejaj model tak aby Tobie sprawiał przyjemność a nie stresował, bo tak najłatwiej się zrazić do hobby. Fakt że wielu kolegów z forum jest doświadczonymi modelarzami i chcą Ci dobrze doradzić, więc kieruj się ich radami a na pewno zarazisz się modelarstwem i kolejne modele pójdą jak "spłatka". Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wgl to powiem co teraz sie dzieje a więc. Najpierw pomalowałem chyba 3 warstwy złotym kolorem ale dobrze nie bylo, bo lakier schodził a pztm to z przodu i po bokach porażka... zreapałem ten lakier tak w miare dokładnie i teraz z daleka czarnym maluję puki co jest okej idę zaraz to przynieść i chyba zamontuję ;)

Pozdrawiam

fpatryk99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.