Skocz do zawartości

"Pomost pontonowy" - szukam materialow


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz chce sie zabrac za zlozoenie Oscara w 1/700. Zaczalem sie zastanawiac nad dioramka dla tego "platfusa". Poczatkowo planowalem zrobic go tak jak okonek uczynil to na swojej dioramce. Jednak moim zdaniem zrobienie op plynacego na duzej predkosci przekracza moje mozliwosci na dzien dzisiejszy (przelewajaca sie po kadlubie i wyciekajaca z otworow przelewowych woda itd.) Wymyslilem ze mozna go postawic w porcie, zacumowanego przy pomoscie jakie stosowali/stosuja Rosjanie. Plan wyglada tak:

 

e58c2a5e83718940.jpg

 

Przepatrzylem swoje zasoby w poszukiwaniu materialow

 

75dc225b52f85e3fm.jpg 2e58ce1b34691a2bm.jpg 30cd3c63fe3bce6em.jpg 55ea6e58b5c3ea4dm.jpg

 

8bcb83c9b79d6451m.jpg a4abebd2041a4ca9m.jpg 6bbd7292b227a710m.jpg 5a740a42468b5cb5m.jpg

 

6481653d2b0facdem.jpg e71793f5a40693c9m.jpg 75e66a57c6e858c2m.jpg e036bc94e13bb02bm.jpg

 

a858b5acbfac084cm.jpg 11fa2a8ac320a443m.jpg 928d51b7b9ce6961m.jpg 14410b71b53a4ca6m.jpg

 

79fa5082db39e4e5m.jpg ce714a4213eed5a4m.jpg 9d8cdab543cb8052m.jpg 1c0d261786e8c8aam.jpg

 

d9e42a81f77459b4m.jpg b81cee2c6991c507m.jpg

 

Tu prosba - moze macie jeszcze jakies fotki lub inne dane na temat tego sprzetu i pomozecie To jak Koledzy. Pomozecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo planuje z Kilo i Alfa w 1/400 Polukam czy coś mam ale pewnie Jędrek będzie lepszy. W 700-ce to dużo nie wymyślisz. Nie wiem co chcesz pokazać na tym pomoście ? Poszukaj film 72 Metra - dostaniesz tanio u ruskich na targowisku albo poszukaj w sieci. Jest tam parę fajnych scen na początku filmu wlasnie na takim pomoście .

 

http://img.ruslania.com/pictures/big/401147-72_metra.jpg

 

Pomyśl jeszcze raz nad czymś takim. To naprawdę prostsze od tego co planujesz :

 

 

http://www.modelshipgallery.com/gallery/ss/ru/kursk-700-cd/cd-index.html

http://www.modelshipgallery.com/gallery/ss/ru/kursk-700-cs/cs-index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło rety, to gorsze od szukania mat. na temat jednego okrętu może przez weekend przejrzę co tam jeszcze by się znalazło, mam jednak szlaban na komputer, więc chwilowo staram się jak najmniej przy nim siedzieć

 

jak chcesz koniecznie robić podstawkę z pomostem to proponuję zastanowić się nad lekką asymetrią,

w konfiguracji jak na rysunku całość może być zbyt sztuczna i monotonna, już lekkie przekręcenie całości da ciekawsze spojrzenie oglądającego na model okrętu

 

no i jak pisałem w zakupach, niech mnie ktoś uszczypnie, zaczynasz praktykować, super!

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo planuje z Kilo i Alfa w 1/400
- sciagacz...

 

Polukam czy coś mam ale pewnie Jędrek będzie lepszy.
- dzieki

 

W 700-ce to dużo nie wymyślisz. Nie wiem co chcesz pokazać na tym pomoście ?
- z ograniczen zdaje sobie sprawe... chce tam dac to co widac na fotkach - czyli budke z generatorem (?) na koncu, budke straznika, widac na jednej fotce zamontowany zurawik pomocniczy, trap itd. - idealem by bylo zalatwienie sobie jakiejs ciezarowki czy busika w 1/700 (Pit-Road takie robi). Co wyjdzie zobaczymy.

 

Poszukaj film 72 Metra - dostaniesz tanio u ruskich na targowisku albo poszukaj w sieci. Jest tam parę fajnych scen na początku filmu wlasnie na takim pomoście.
- dzieki za cynk - poszukiwania rozpoczete...

 

przez weekend przejrzę co tam jeszcze by się znalazło, mam jednak szlaban na komputer, więc chwilowo staram się jak najmniej przy nim siedzieć Rolling Eyes
- no pieknie, akurat teraz musiales cos przeskrobac

 

jak chcesz koniecznie robić podstawkę z pomostem to proponuję zastanowić się nad lekką asymetrią,

w konfiguracji jak na rysunku całość może być zbyt sztuczna i monotonna, już lekkie przekręcenie całości da ciekawsze spojrzenie oglądającego na model okrętu

- tak tez zrobie...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co i sorry za taką formę pomocy (chyba lepsza niż żadna), z tego jednego miejsca w sieci (polecam innym - galerie można ściągnąć w dwóch zip-ach) na fotkach rzeczywiście jest sporo większych i mniejszych fragmentów pomostów a bałaganowi jaki widać nie ma co się dziwić, to taki "park" okrętów w rezerwie i wycofanych ze służby, są jeszcze gorsze miejsca...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co i sorry za taką formę pomocy (chyba lepsza niż żadna)
- pewnie ze tak, jeszcze raz tnx.
bałaganowi jaki widać nie ma co się dziwić, to taki "park" okrętów w rezerwie i wycofanych ze służby, są jeszcze gorsze miejsca...
- okrety, jak okrety, ale mi chodzilo o fotki w innych galeriach...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.