Skocz do zawartości

Mój patent na produkcję butelek platikowych z wodą


Marciu11

Rekomendowane odpowiedzi

Dość długo szukałem patentu na takowe butelki do dioramy na jakieś współczesne pole walki.

Wprawdzie widziałem kiedyś takowe do kupienia, ale po pierwsze nie były u nas dostępne, a przynajmniej ja nigdzie na takowe nie trafiłem. A ściągać z zachodu to wyjdzie drogo.

 

Tak więc postanowiłem zrobić je samemu.

Pomierzyłem najpierw taką butelkę 2L i przeliczyłem to na skale 1:35

 

Następnie w mini wiertarce zamocowałem kawałek ramki od wyprasek i na wolnych obrotach zacząłem obrabiać plastik jak na tokarce.

 

ec734b3146a034b3m.jpg edd7c43224b0a275m.jpg

do obróbki używałem pilniczka do paznokci (zwykły pilnik za mocno drapał) i ostrza skalpela jak noża tokarskiego.

 

Gdy butelka miała już odpowiednie wymiary i kształt odciąłem nadmiar długości i pilnikiem obrobiłem dno - dodałem ścięcia i spłaszczyłem dno tak żeby butelka stała samodzielnie. Przetarłem całość na mokro papierem ściernym o gradacji 1.500 aby zatrzeć zadry od szlifowania.

Dokleiłem też ciut szerszy kawałeczek wypraski niż szyjka imitujący nakrętkę.

01e2017d9ebfe531m.jpg

 

Jako że butelka wyszła w kształcie OK, tylko powinna być przezroczysta a nie buro zielona tak wiec butelką przykleiłem do klocka i wykonałem z silikonu formę do odlewów.

91f7693e91387290m.jpg

 

Gotowa odlana butelka wygląda tak:

154dc0e21762c762m.jpg

 

Wydaje mi się że efekt wygląda całkiem OK

Muszę jeszcze pokombiniować coś z etykietką na butelkę i wykonać kilka takich kalek na zapas.

 

teraz muszę pomyśleć coś jeszcze na temat butelki o przekroju kwadratu i z rzebrowaniem. Choć to już wyższa geografia...

 

Pozdrawiam

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.