Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk IIC Revella[R]


olej

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

 

Chciałbym pokazać wam dziś budowę mojego Hawker Hurricane Mk IIC firmy Revell. Skala jedna moja jedyna 1/72 . Na razie to za dużo nie zrobiłem :P:P. Na jednym zdjęciu(2) widać rysy papieru ściernego . Musze kupić bardziej mało ziarnisty. Oczyściłem 80 a polerowałem 120(i właśnie 120 zostawiła ryski, dlatego kupie chyba tak 200).

inboxa nie zrobiłem, bo zapomniałem

[

c58608410c409057m.jpg

bf28db624d79964dm.jpg

637257a2f7dbcb88m.jpg

2eda44ccc09fe5b3m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaa tez mam ten model! Identyczny:) Prawie go ukończyłem:) Problem był z goleniami, są jakoś takie tandetnie wykonane, źle sie układają:)

Mało mam fotek więc nie wiem czy wrzucać, zeby nie dostać takiego ochrzanu jak poniżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Grześu powiedz gdzie ten wodny papier ścierny kupię

 

W sumie w każdym sklepie z narzędziami i tam gdzie kupisz inny papier ścierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie narzędziowym, w Castoramie itp. papier wodny, bo osiąga max swoich właściwości jak polerujesz czy szlifujesz nim na mokro, czyli mocząc go w wodzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

skrzydła zostały sklejone i mimo super dociskania były szparki, więc szpachla w dłoń. Tylko nie wiem czemu(humbrol) zrobił się z niej taki glut. Wcześniej była płynna. Dałem szpachle w cieplejsze tereny. Kabinę skleiłem- w sumie to był mój błąd gdyż mogłem wcześniej pomalować elementy a potem je połączyć. No cóż moja wina . Skrzydła tylnie i kadłub wycięty i oczyszczony. . Macie fotki ja były malowane kabiny Harikejnów?

574b4378f5f6281em.jpg

8ce0c166619fae51m.jpg

87fe60be6190bf16m.jpg

d658903f8fd24472m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze efekty uzyskałbyś stosując do szpachlowania szczelin kleju CA.

 

tak, nad tym myślałem też. Ale do szpachli skusiło mnie to, że ją mam i do czegoś musze wykorzystać.

 

jak przemaluje fotel pilota 83 Revell będzie dobrze(a oparcie na głowę czarne)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachli Humbrola proponuję unikać jak ognia.

Druga sprawa - wnętrze brytyjskich mysliwców takich jak Hurricane, Spitfire było malowane kolorem o wdzięcznej nazwie British Interior Green.

Trzecia sprawa, to czy przypadkiem ten Twój niebieski Humbrolek to nie jest H65 ? bo jeśli jest to nie za bardzo odpowiada Azure Blue, który to powinien znaleźć się na spodniej powierzchni Twojego Hurri'ego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_C

Szpachli Humbrola proponuję unikać jak ognia.

 

Dlaczego? Kilka godzin temu wysmarowałem nią Bf-109f i jestem dosyć zadowolony, tyle że muszę sobie kupić papier ścierny bo pilniczek to za mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_C
Szpachli Humbrola proponuję unikać jak ognia.

 

Dlaczego? Kilka godzin temu wysmarowałem nią Bf-109f i jestem dosyć zadowolony, tyle że muszę sobie kupić papier ścierny bo pilniczek to za mało :P

 

A za dwa dni, szlag Cię trafi jak się zacznie kurczyć i powstaną dołki ... mam coś jeszcze dodawać ?? Albo Plasto Revella albo klasyczny wamod. Moim zdaniem najlepsze

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej

 

mimo, że dałem dużo szpachli nie wgryzła się się i widać małe szparki. Nie wiem co robiić . Na razie prace idą powoli. I tak pozostanie dopóki nie skleję kabiny. Przemalowałem fotel rozcieńczoną farbką Revell. Chyba to była 87, ale są smugi :(:(:(. Kiedy przy okazji szlifowałem puścił klej na jednym ze skrzydeł . Zresztą sami zobaczcie

ccc62fbfd02b1712m.jpg

0eb32d5c25888fb2m.jpg

58379d5be1c70bc7m.jpg

51a71396c9953ec1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuść krawędzie skrzydeł klejem,

a farbka jakaś mocno rozwodniona chyba była, i tym pędzlem też tak bez przyłożenia się pomazałeś - może używasz za grubego, sztywnego pędzla

i chyba prościej malować nieprzyklejony fotel..

pozdr.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.