Skocz do zawartości

Polski F-16


wiec4-13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnego dnia naszła mnie ochota na zrobienie jakiegoś samolotu po 4 latach przerwy. Znudziły mi się już aeroplany w skali 1:72. Człowiek sie tyle zawsze napracował, blach i żywic po wkładał a i tak nic nie było widać po skończeniu. Mam zamiar wykonać F-16 w skali 1:48 oczywiście w polskich barwach. Mam pytanie do kolegów jaki model wybrać, jakiego producenta, gdzie szukać kalek polskich i czym się różni od amerykańskich lub żydowskich eFów. Model oczywiście ma być " ładny" cena nie gra roli warunkiem musi być tylko żeby były do niego blachy, koniecznie PARTA( jeżeli takowe są produkowane). Po sklejaniu pancerki z blachami czeskimi mam o nich jak najgorsze zdanie(bardzo uproszczone i do tego drogie)

Pozdrawiam

Ps. jeśli kupie coś to przy najbliższej okazji postaram sie rozwinąć watek o relacje z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec4-13a nie lepiej i nie fajniej zrobić coś od siebie od podstaw bez użycia blach?

Fajnie ale ja nie mam takich zdolności, poza tym bardzo lubię kleić blachy.

 

ps. Czy ten model by sie nadawał, bo hasegawa troszkę droga jest

http://images.hobbytron.com/DM-ACY12204.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei złe doświadczenia z blachami Parta do samolotów w 1/48 a dobre z Eduardem

Mógłbyś napisać tak z ciekawości jakie były z nimi problemy, ja kiedyś sklejałem zero z blachami parta i edka i nie wiem jak z porównaniem do planów ale parta blaszki były dużo bardziej szczegółowe, i oferowały o 1/4 więcej detali za ta samą cenę

I chyba tak jest że do pancerki Part jest lepszy a do samolotów Edek.

Jeszcze nie stosowałem parta w pancerce. Porównanie edka z królem pancerki ABEREM wygląda słabo. Dla przykładu uchwyt na narzędzia edka składa sie z 1 części a abera z 3 co przy dobrym wzroku i zdolnościach manualnych pozwala zrobić uchwyt w pełni ruchomy jak w prawdziwym pojeździe. Do niedawna edek miał ta zaletę że był tańszy od abera. Teraz cena jest taka sama jak nie wyższa a detali o ponad jedna trzecia mniej, i dużo gorszej jakości.

Jak sprawa blach ma się do skali 1:48 tego jeszcze nie sprawdzałem. Najbardziej by mi pasował zestaw academy, bo znam te modele w 1:72 i mi sie podobały. Podobno jest model jeszcze italerii?. Jeżeli najlepszą replika jest hasegawa to trudno jakoś przełknę tą cenę i najwyżej zrezygnuje z tego zestawu cmk na który mam ogromna ochotę. Mam zamiar przeznaczyć na całość 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne problemy z blachami Parta do samolotów w 48 to to że Edek praktycznie do każdego modelu robi blaszki a Part nie. Poza tym miałem kiedyś porównanie Parta i Edka i lepiej mi przypasił Edek ale to byc może jest tylko moje subiektywne odczucie. Lepiej mi się po prostu Edka gięło. Może dlatego że Part był stary a Edek jeden z nowszych. No i chyba Part nie robi blach kolorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.