Jump to content

Polski F-16


wiec4-13
 Share

Recommended Posts

Witam, pewnego dnia naszła mnie ochota na zrobienie jakiegoś samolotu po 4 latach przerwy. Znudziły mi się już aeroplany w skali 1:72. Człowiek sie tyle zawsze napracował, blach i żywic po wkładał a i tak nic nie było widać po skończeniu. Mam zamiar wykonać F-16 w skali 1:48 oczywiście w polskich barwach. Mam pytanie do kolegów jaki model wybrać, jakiego producenta, gdzie szukać kalek polskich i czym się różni od amerykańskich lub żydowskich eFów. Model oczywiście ma być " ładny" cena nie gra roli warunkiem musi być tylko żeby były do niego blachy, koniecznie PARTA( jeżeli takowe są produkowane). Po sklejaniu pancerki z blachami czeskimi mam o nich jak najgorsze zdanie(bardzo uproszczone i do tego drogie)

Pozdrawiam

Ps. jeśli kupie coś to przy najbliższej okazji postaram sie rozwinąć watek o relacje z budowy

Link to comment
Share on other sites

wiec4-13a nie lepiej i nie fajniej zrobić coś od siebie od podstaw bez użycia blach?

Fajnie ale ja nie mam takich zdolności, poza tym bardzo lubię kleić blachy.

 

ps. Czy ten model by sie nadawał, bo hasegawa troszkę droga jest

http://images.hobbytron.com/DM-ACY12204.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Ja mam z kolei złe doświadczenia z blachami Parta do samolotów w 1/48 a dobre z Eduardem

Mógłbyś napisać tak z ciekawości jakie były z nimi problemy, ja kiedyś sklejałem zero z blachami parta i edka i nie wiem jak z porównaniem do planów ale parta blaszki były dużo bardziej szczegółowe, i oferowały o 1/4 więcej detali za ta samą cenę

I chyba tak jest że do pancerki Part jest lepszy a do samolotów Edek.

Jeszcze nie stosowałem parta w pancerce. Porównanie edka z królem pancerki ABEREM wygląda słabo. Dla przykładu uchwyt na narzędzia edka składa sie z 1 części a abera z 3 co przy dobrym wzroku i zdolnościach manualnych pozwala zrobić uchwyt w pełni ruchomy jak w prawdziwym pojeździe. Do niedawna edek miał ta zaletę że był tańszy od abera. Teraz cena jest taka sama jak nie wyższa a detali o ponad jedna trzecia mniej, i dużo gorszej jakości.

Jak sprawa blach ma się do skali 1:48 tego jeszcze nie sprawdzałem. Najbardziej by mi pasował zestaw academy, bo znam te modele w 1:72 i mi sie podobały. Podobno jest model jeszcze italerii?. Jeżeli najlepszą replika jest hasegawa to trudno jakoś przełknę tą cenę i najwyżej zrezygnuje z tego zestawu cmk na który mam ogromna ochotę. Mam zamiar przeznaczyć na całość 150 zł

Link to comment
Share on other sites

Główne problemy z blachami Parta do samolotów w 48 to to że Edek praktycznie do każdego modelu robi blaszki a Part nie. Poza tym miałem kiedyś porównanie Parta i Edka i lepiej mi przypasił Edek ale to byc może jest tylko moje subiektywne odczucie. Lepiej mi się po prostu Edka gięło. Może dlatego że Part był stary a Edek jeden z nowszych. No i chyba Part nie robi blach kolorowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.