Skocz do zawartości

Ford Mustang Fastback '65 projekt drugi


RicoKaboom

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem swój drugi model mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej

Tym razem Revell zafundował mi piękne nadlewki i ubytki ...

9s5q.jpg

ggxf.jpg

Znalazłem też w gablotce mniejszy wzór gdybym zapomniał gdzie przykleić koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Prace ruszyły jakiś czas temu dziś czas przedstawić pierwsze efekty. Malowanie silnika oraz podwozia w całości aerografem farbami vallejo air i model. Karoseria została psiknięta podkładem citadel oraz nałożony kolor tamiya ts8 (italian red) kolor błyszczący. Jej zdjęcia nie dodaję, bo nie wygląda za dobrze. Na karoserię spadło mi w jednym miejscu kilka kropelek farby, które następnie po wyschnięciu poddałem polerce. I teraz moje pytanie czy jeżeli nałożę lakier bezbarwny tamiyi to nie będzie widać, że była tam polerka czy muszę zrobić polerkę na całej powierzchni? Proszę o pomoc i rady, bo jestem jeszcze "zielony" w tych sprawach. Dodam jeszcze, że polerka była robiona 1000 od tamiyi. Liczę również na krytykę z waszej strony.

 

GwKBbR.jpg

ufam3b.jpg

 

Zdjęcia są małe, bo nie przestawiłem aparatu z 1mb do 16mb jutro dodam większe i lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karoserię spadło mi w jednym miejscu kilka kropelek farby, które następnie po wyschnięciu poddałem polerce. I teraz moje pytanie czy jeżeli nałożę lakier bezbarwny tamiyi to nie będzie widać, że była tam polerka czy muszę zrobić polerkę na całej powierzchni?

 

 

Może pokaż fotkę, to będzie łatwiej to ocenić... Na całej powierzchni to raczej nie ma sensu, ale ja bym zmatowił cały panel...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Bardzo fajny samochodzik - będę kibicował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione zdjęcia i zdjęcie problemu :

98873745605816268253.jpg

32289678740094963124.jpg

64958885924075585556.jpg

 

Można i zmatowić całość, ale ja myślałem o drugiej warstwie na całości

Dzięki za zainteresowanie projektem.

 

P.S Gdybym zdecydował się matować to co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty to malowałeś aero? Z daleka ładnie z bliska trochę gorzej... Płyta i wydech są wg . mnie ok. Górę przejechałbym papierem 4000 lub 6000, starając się nie przetrzeć... Choć dziury na środku maski to raczej bez zmycia nie ukryjesz... Dopiero na to lakier...

 

 

P.S. Pasy na masce są nierówne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ty to malowałeś aero? Z daleka ładnie z bliska trochę gorzej... Płyta i wydech są wg . mnie ok. Górę przejechałbym papierem 4000 lub 6000, starając się nie przetrzeć... Choć dziury na środku maski to raczej bez zmycia nie ukryjesz... Dopiero na to lakier...

 

Przelecę to papierem 6000, a potem dam drugą warstwę jeżeli się nie uda to zmyję i zacznę od nowa.

Malowane sprayem tamiyi z puszki. Dziura na środku maski to nie dziura tylko kawałek papieru, który się wtopił, bo myślałem, że wyschło i odłożyłem na kartce ...

 

 

RapToWny- szpachla mnie na razie przeraża, ale postaram się z nią oswoić.

 

P.S Pomarańczowe pokrywy są złote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Skoro tak się sprawy mają zmyj od razu... Zobacz jak facet maluje z puchy:

 

Pozdrawiam

 

 

Teraz już wiem gdzie robię błąd. Maluję elementy trzymając puszkę w pozycji przynajmniej poziomej, albo jeszcze pod innym kątem, a tutaj trzeba prosto żeby zadziałało poprawnie. Próbowałem dać podkład na moim Willys Coupe '33 przyklejając go na ścianę i malując pionowo puszką i wyszło pięknie

 

P.S Warsztat willysa będę prowadził równolegle do mustanga, bo na nową ts8 będę czekał do czwartku, a nie mogę siedzieć bezczynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na trochę nowości. Naprawiłem maskę wystarczyły 2 nowe warstwy z puchy nową techniką, którą zawdzięczam linkowi od Dorotki Teraz jeszcze tylko polerowanie i bezbarwny. Mam też jeden dylemat, ponieważ całe auto jest czerwono czarne, a fotele i tylna kanapa biała. Zostawić je białe czy zmienić na czerwono czarne

 

P.S Znowu ustawiłem zły rozmiar zdjęć

 

 

43671267924101099650.jpg

27249052525670904435.jpg

92294323849811326142.jpg

23465330547938056725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model skończony w 99%, bo zostały jeszcze kalki, których aktualnie trwają poszukiwania.

Z modelu jestem zadowolony w 50%, bo wycinając chromy, poważnie uszkodziłem skalpelem szybę...

Reszta mogłaby być lepsza, ale jak na pierwsze kroki moim zdaniem jest ok.

Nie będę robił galerii tego modelu. bo tą szybą mogę się tylko ośmieszyć

Zostawiam wam kilka zdjęć np. poprawionego wnętrza, a sam biorę się za willysa coupe '33

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i zapraszam do kolejnego warsztatu.

viewtopic.php?f=88&t=44934

 

37166497980935814791.jpg

16466597608932196745.jpg

18525811363323590838.jpg

09176932568413721210.jpg

22446434718183282177.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.