Skocz do zawartości

Cztery strony ze starego AeroPlanu


KayFranz

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze, pomożecie???

 

Umówiłem się wczoraj z dawno niewidzianym znajomym na okoliczność pożyczenia przez niego starego numeru "AeroPlanu" z interesującym go artykułem. Dopiero przy tzw. herbacie okazało się, że ten konkretny numer to i owszem, mam, ale akurat z wyciętymi stronami z tym właśnie tekstem (taki kupiłem na ALGR albo w antykwariacie i nie zauważyłem tego wcześniej). Próbowałem coś znaleźć w sieci, żeby mu chociaż wydrukować, ale nic.

 

Czy mógłby mnie ktoś poratować skanami stron 26 - 28 z AeroPlanu nr 21 (wydanie 1999-6)? Chodzi konkretnie o artykuł "Diorama ze Spitfire Mk.V". Gdyby jeszcze dołożyć także i brakującą stronę 25 z rewersu początku artykułu, to uzupełniłbym sobie własne zbiory.

Jeśli "dobra dusza" nie ma skanera, to może chociaż foto - czasopismo na podłogę koło stołu, jakieś dwie większe książki lub albumy delikatnie przytrzymujące krawędzie fotografowanej strony (żeby była płaska), ręka z aparatem oparta o krawędź stołu (minimalizuje drgania) i cyk! - foto z góry, prosto w pionie z wysokości blatu, czyli z ok. 75 cm. Ostrość, głębia i takie inne powinny być (nawet przy automacie) w porządnej jakości, a przy rozdzielczości dzisiejszych aparatów powinno się nadać do druku. Ew. dodatkowo sfotografować same ilustracje, bo to w końcu głównie o nie chodzi. Chyba...

Skany na 300 dpi w zupełności wystarczą, 600 dpi - to już byłby szczyt marzeń (chcę znajomkowi te strony wydrukować). Ewentualne niejasności lub sugestie proszę artykułować na maila: kayfranz@wp.pl. Pliki też oczywiście na ten adres.

 

Z góry dziękuję,

 

KF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Powinienem mieć ten numer, jak dasz radę się wstrzymać to postaram się na jutro (najpóźniej na środę) wieczorem przesłać Ci skany tych stron.

Pozdrawiam Sławek

 

Ps.

Poszła wiadomość e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.