Jump to content

KayFranz

Members
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Personal Information

 • Location
  Pyrenstadt (Raszyn)

Recent Profile Visitors

554 profile views
 1. Obywatele! Czy ma ktoś lub może podrzucić link do DOBREGO* zdjęcia napisów na lewej burcie 739 z sylwetką husarza? Chodzi o ten biały napis z logotypami pod dwoma ostatnimi oknami. ----- * DOBRE - czyli na tyle czytelne, że da się odtworzyć jego wizerunek.
 2. A gdybyś zamaskował, zostawił prostokąt i psiknął - raz złotawym, a na to matowym czarnym i igłą odpowiednio poskrobał czarną warstwę? Spróbuj na jakimś złomie, bo kalki są mało ekonomiczne. Chyba że ktoś znajomy zamawia - wtedy mógłbyś się dołączyć.
 3. No i właśnie idą (mam nadzieję, że coraz śmielej) inne czasy, bo to nie jedyny taki przypadek. Inna firma, inny model - i też po pokazaniu pierwotnej postaci w necie model został skorygowany na skutek interwencji oglądających. Wiem z pierwszej ręki, bo sam klepałem maile. Czyli jeśli się chce i nie stosuje taktyki strusia - to można.
 4. Codziennie do 20.00??? W soboty też? Bo jeśli tak, to do zobaczenia za parę godzin...
 5. Czyli 6 września przypominamy o nowym... Wklepać sobie do kalendarza.
 6. KayFranz

  Norton 1:9

  Ozebrowanie gara z czego? Albo lepiej - jak zrobione?
 7. Godło JG 54/II miało białe tło, a nie żółte. Tak jest w każdym razie na kolorowych zdjęciach z epoki. Żółty kolor tła jest na WSPÓŁCZESNYCH rysunkach. Tu fota z żółtym przodem, a obok godło Ale to tak... informacyjnie. Jest weekend, środek wakacji, słońce świeci. Zero napinki. Mnie z kolei bardziej pasują Twoje fotki na jasnym tle.
 8. Powiedziałem sobie, że nie będę się wypowiadał, ale zmieniłem zdanie. Od pierwszej chwili uważam, że model ma ZBYT DUŻE kontrasty, jest miejscami za czarny, a w innych zbyt jasny. Tak nie ma w realu, takie różnice są znacznie delikatniejsze, płynniejsze. I pewnie dlatego tak mnie to gryzie. Z takimi ciemnymi plamami wygląda jakby z pół roku odsłużył w kopalni, na przodku. Zrobiłem małą animację, gdzie znacznie zmniejszyłem kontrast tam gdzie było za jasno i tam gdzie było za ciemno. Efekt - do podyskutowania.
 9. "Tata, ale fajne klopecki..." One są do tego nowego helikopterka, córuś. Z tym, że będzie mniej lodów w najbliższym czasie, niestety... https://www.facebook.com/Arma.Models/posts/2995488860538801
 10. Lekko nadmiarowy... Masz dwa regulatory napięcia w jednym zestawie. Ten w wiertarce działa skutecznie tylko przy napięciu pulsującym, tego w zasilaczu regulowanym nigdy nie naprawiałem, ale na logikę powinien działać na podobnej zasadzie. Czyli są dwa regulatory fazowe w szeregu. Najlepiej (tzn. właściwie to najwygodniej) rozkręcić na maksa regulator na zasilaczu i regulować obroty tylko pokrętłem na obudowie Micromota, bo ono jest pod ręką. Wbrew temu co piszą tu i tam, dwa regulatory razem nie działają wspólnie - czyli ustawiając np. oba na pół gwizdka nie uzyskasz w efekcie 1/4 obrotów. Prędzej silnik się przytka pod obciążeniem, a tyrystor na płytce w wiertarce się spali. Na szczęście, zamiast grzebać w płytce i wymieniać tyrystor, możesz wtedy po prostu zewrzeć "na pałę" kable w wiertarce (trzeba ją najpierw rozkręcić), omijając układ sterowania i po tym zabiegu dalej masz możliwość regulacji obrotów - ale już tylko na zasilaczu. Czyli jak w zwykłym zestawie. Z tym Micromotem E, który masz bezproblemowo współpracuje zasilacz BEZ regulacji, a z kolei z tym zasilaczem, który masz - Micromot bez E w nazwie, czyli bez regulacji. Jeśli będziesz rozważał zakup jeszcze jednego zestawu - to wtedy kup i zasilacz i wiertarkę BEZ regulacji - będziesz miał DWA zestawy regulowane. Tu masz wątek, gdzie dość przystępnie (chyba, bo nie umiem się przestawić w tryb nie-elektronika) to omawiają: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3630044.html
 11. Chemia - sprawdź priva.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.