Jump to content

KayFranz

Members
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

Personal Information

 • Location
  Pyrowe dwa dni do piątku

Recent Profile Visitors

1,120 profile views
 1. Jedenastka - poszedł priv.
 2. Priv edit, 25.02 - Jeśli są inni chętni, to proszę "bez krępacji". Ja wciąż się dopiero zastanawiam...
 3. Zombie? To się pokazało kilkanaście minut temu...
 4. Od wczoraj leży w paczkomacie. Proszę sprawdzić powiadomienia, bo w środę o 11 ją wycofają.
 5. Kolega Toke? Do poniedziałku, 1 lutego - brak odpowiedzi.
 6. Dojechały... Widoczek ogólny: Podział na arkusiki i skale: Elementy drobne - czyli loga PZL oraz Szomańskiego (do Karasia) - oba podglądy w skali 1:72, linijka obok Sprawdźcie później pocztę forumową, będę wysyłał informacje co do przesyłek i kosztów.
 7. W każdym większym mieście jest grawer. Ostatnio za coś takiego zapłaciłem 30 PLN.
 8. KayFranz

  TS-11 Iskra

  "Znaki" czyli znaki przynależności państwowej - rondelki i fin-flash. Tam są kolory, które na każdym znanym mi sprzęcie do druku niskonakładowego wyjdą zrastrowane (czyli po ludzku mówiąc nie jako jednorodne, czyste kolory a jako powierzchnia upstrzona malutkimi kropeczkami). Z daleka to i może wyglądać dobrze, ale jeśli ktoś się pochyli - będzie obciach. Zwłaszcza jeśli obok będą zdetalizowane godło albo napisy eksploatacyjne. Do tego dochodzi fakt, że trudno będzie dobrać właściwy odcień, szczególnie tego szafranowego. Wydaje mi się, że jedyna metoda to użycie masek i dobranie kolorów me
 9. KayFranz

  TS-11 Iskra

  Gdyby znaki robić od masek - to zrobienie reszty jest możliwe w amatorskich warunkach. Problem w kolorach, używanych przez IAF, zwłaszcza tym określanym jako "szafranowy" - czyli taki ciemnopomarańczowy z dodatkiem szarości. Tego nie da się dobrze odwzorować w niskonakładowym druku. Trzeba by użyć np. sitodruku - czyli opłacalny nakład minimum trzycyfrowy (z naciskiem na minimum). Ale godło FTW jest już wydłubane. Tu jego foto na "60", trochę jest zmęczone życiem...
 10. KayFranz

  TS-11 Iskra

  Dajcie czas do jutra (= easy, boys*), bo mi się ważny klient obudził... * teraz jasne?
 11. Raczej dostaw. Płoną magazyny, nie hale produkcyjne.
 12. KayFranz

  TS-11 Iskra

  Indyjskie to słabo na kalki małonakładowe. oni maja takie kolory, które na bank nie wyjdą w druku dobrze. te znaki to by trzeba malować od masek, dobierając odcienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.