Jump to content

KayFranz

Members
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Pyrenstadt (Raszyn)

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. Fajny, panie Jacku, ten AKAR-ek. To ja też dołożę coś z tamtych lat - nieortodoksyjnego, co prawda, jak na to forum - ale zawsze toć tzw. "ślizgowiec".
 2. KayFranz

  MiG-21

  Ładny ten MiG-acz. W wątku Giuseppe jest fotka modelu Tomislava Haraminčića, poszukałem i oglądam sobie właśnie jego zbiory na Flickr. Niezła dokumentacja do tego malowania... I to w różnych kombinacjach - w tym także dla wersji "pasażerskiej" 😉
 3. Qz9: plany RWD-6 - MODELARZ 2012/nr 5 i nr 6, powtórka 2017/ nr 07 i nr 08 Marudek: wszystko jasne, chodzi mi o te skosy przy dźwigarze
 4. A wcale nie - nie ma go tam. W owej książeczce Glassa są plany opracowane przez W. Szewczyka, czyli jest to kopia planów z "dużych" PKL. Ale skos był, widać go na wielu fotografiach. No i przede wszystkim jest na planach wg E. Ferka - chyba najrzetelniejszych. Ze dwa razy drukowane w Modelarzach.
 5. OK, ale co tnie? Igła - jakoś naostrzona czy też jest tam coś przeznaczone fabrycznie do cięcia (czyli jakieś ostrze)?
 6. Ernest, czym wycinasz takie cieniutkie krążki? Cyrkiel Olfy czy jakiś inny trik?
 7. Wsporniki podtrzymywały osłonę od wewnątrz, co więcej, nie były to płaskie elementy (tzn. znacznie szersze niż wyższe) tylko odwrotnie. W każdym razie widać wyraźnie, że mocowanie jest poniżej górnej krawędzi tylnej wręgi kabiny. Dodatkowo zaznaczyłem "wajchę od gazu" i otwór wentylacyjny w bocznej "szybce", blacha Parta ma go odwzorowanego nieprawidłowo.
 8. Nie jestem pewien, czy te ramki powinny być czerwone. One były od WEWNĄTRZ, pod arkuszem z pleksi i chyba pozostały w naturalnym kolorze metalu.
 9. A jak teraz zrobisz dźwignie od gazu? Były po obu stronach tej "półki" nad tablicą przyrządów.
 10. Coś posiałem w Sieci. Ważne do przyszłego czwartku... https://we.tl/TUgFjP50EB
 11. Mam to samo. W czasie dość długiej prezentacji laureatów podczas dzisiejszego finału w Poznaniu, coś koło "pińcet" razy wracałem do malutkiej płytki z wózkiem, a na nim... Mikołaju, dzięki za poczucie "naćpania się" chęcią spróbowania czegoś podobnego. Jechałem autobusem do domu, a w głowie już rysowałem sobie z czego, jak - i przede wszystkim - kiedy. Mój silnik powinien być łatwiejszy, ale, jak mówiłem - trochę mnie zegar ogranicza. Jak dla mnie - Best of the Best "Rąbanki o Majstra Poznania". Niezależnie od decyzji jury....
 12. Pewnie, że tak. Tylko najpierw przerobiłby pudło...
 13. Przed wojną ulubionym zajęciem cenzorów było maskowanie śladów uzbrojenia na fotografiach samolotów, pojazdów itd. publikowanych w czasopismach czy innych wydawnictwach. Stąd liczne plany, opierające się na analizie fotografii nie pokazują umiejscowienia broni - bo na zdjęciach jej nie było... Z instrukcji obsługi (czyli dokumentu o niejawnym przeznaczeniu) wynika jednak inaczej. Oraz np. z fotografii bez "ręki cenzora": Panie L - Pan się nie boi. Pan klei...
 14. A rynienka na wylot km-u pilota to gdzie??? Taki "pokojowy" będzie? Edit Nd, 17:55 - za długą tą rynienkę narysowałem. Powinna zaczynać się od wysokości mocowania przedniej goleni (czyli u Ciebie mniej więcej na linii podziału paneli).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.