Skocz do zawartości

Focke-Wulf Ta-152H Revell dla początkującego.


TotalNewbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałbym się przywitać z drogimi forumowiczami i moderatorami.

A wracając do tematu to chciałbym się was zapytać: Czy ten model: http://www.mojehobby.pl/products/Focke-Wulf-Ta152H.html

nada się dla takiego biednego, początkującego sklejacza z obiema lewymi dziurawymi rękami?

Spodobał mi się on gdyż jestem fanem Deustche Luftwaffe i do tego jest tani, ma mało części, i nie będzie go szkoda jak go zepsuję, a zepsuję go napewno.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć!

Witamy na forum! Model, który przedstawiasz powinien być ok jako rozgrzewka. Ma niewiele części więc minimalna ilość narzędzi oraz farb starczy - ot łatwy start w hobby :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Więc go wybiorę. Lecz nie dam relacji bo jest zagrożenie że większość forumowiczów zawału i wymiotów dostanie .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to tzw. "stary Revell". Odradzałbym. Z podobnej tematyki polecam raczej Fw 190 A lub Bf 109 G-10 Revella. To nowsze zestawy i choć mają swoje wady, to dadzą lepszy efekt niż ten Tank.

Gustaw jednak będzie dla mnie lepszy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ponownie. Dzięki za pomoc wszystkim! Wybrałem tego Bf 109 G-10. I mam parę pytań w związku z nim:

1. Czy są potrzebne do niego tylko te oznaczenia farbek wymienione w instrukcji? Tzn. RLM 76, 82 i 81.

2. Czy można pomalować go na inny kamuflaż z użyciem tych kalek?

3. I jakie farby do niego polecacie?

Model zamawiam za tydzień, dwa więc można jeszcze skompletować resztę szpeju na spokojnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierz jeszcze RLM 66 do kabiny oraz RLM 02 na wnęki kół....chyba nie pomyliłem kolorów....chyba

 

zakup sobie Pactrę ,są relatywnie tanie ,szczególnie bardzo dobry jest odcień RLM 02. Podejrzewam ,ze skoro to początek ,pewnie malujesz (będziesz malował) pędzlem...możesz tez pokusić się na Vallejo ,są gęstsze,ale dają się rozrzedzać wodą ,nawet kranówka ,choć polecam demineralizowaną (koszt chyba ok 2 zł za litr w sklepie motoryzacyjnym) i nie zasychają na zakrętkach,że nie da się odkręcić potem słoiczka...koledzy modelarze pewnie widzą o czym piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, po prostu pisze ,że Vallejo color są gęste i ze zwykłego opakowania 17ml spokojnie zaryzykuje ,ze da się zrobić drugie tyle bez strat w jakości krycia powierzchni.

Pactra jest po wymieszaniu bardziej "gotowa" pod pędzel.

vallejo robi tez serie -Air- do aerografów...rzadka ale tez fajnie maluje się nimi pędzlem.

 

może nie potrzebnie mieszam Ci w głowie.

Kup sobie po prostu Pactrę i będzie dobrze .

chociaż akurat kolory RLM 81 i RLM 82 moim zdaniem są do niczego. Reszta ,typu gorąco polecany RLM 02 czy RLM 66 są świetne, RLM 74 też bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.