Skocz do zawartości

Kompresor typu AS-18 wywala bezpieczniki.


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kompresorem. Urządzenie typu AS-18 jakich pełno na allegro. Na starym mieszkaniu, gdzie instalacja ma ponad 30 lat wszystko śmigało. Teraz po raz pierwszy uruchomiłem urządzenie na nowym mieszkaniu i lipa. Za każdym razem strzela bezpiecznik i kompresor nawet nie startuje. Jest na forum jakiś elektryk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrykiem nie jestem ale troszku tematu liznąłem

Stawiam że w starym mieszkaniu nie miałeś uziemienia w gniazdkach a w nowym już jest, w kompresorze możesz mieć jakieś przebicie na obudowę. Jak masz dojście do podłączenia kabli możesz odpiąć kabel uziemienia i w ustronnym miejscu sprawdzić czy pomijając uziemienie działa ale musisz być ostrożny i nie polecam takiego rozwiązania na dłuższą mete, bo jeśli faktycznie masz przebicie na obudowę to może cię popieścić

Chociaż równie dobrze mógł się uszkodzić kabel podczas transportu.

Trudno coś powiedzieć nie widząc tego, nie chcę ci radzić złe bo prąd to nie zabawka.

sprawdź sobie czy kabel nie ma żadnych uszkodzeń widocznych (przetarcia, dziwne załamania itp.) jeśli kabel jest ok to trzeba grzebać głębiej, sprawdzić podłączenie kabli,

najlepiej jak by to ktoś zobaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po raz pierwszy uruchomiłem urządzenie na nowym mieszkaniu i lipa. Za każdym razem strzela bezpiecznik i kompresor nawet nie startuje.

 

Chwila ,bo nie zrozumiałem.Wywala ci korki jak podłączasz wtyczkę od kompresora do gniazdka ,czy jak włączasz kompresor?

Jak podpinasz przez jakiś przedłużacz,listwę przepięciową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala bezpiecznik różnicowy w momencie jak włączam kompresor.

Próbowałem różnych podłączeń tzn. bezpośrednio do gniazdka w pokoju - strzelił. Pośrednio przez przedłużać z listwą - strzelił. Bezpośrednio do gniazdka w kuchni (jest na innym obwodzie- chyba tak się to nazywa)- oczywiście wystrzelił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż napisać coś sensownego się nie da ,nie widząc kłopotu.Bezpiecznik jest standardowy 30 mA?.Generalnie należało by ustalić czy nie jest to wina bezpiecznika,choć wszystko wskazuje na kompresor.Napisz mi jeszcze czy dzieje się tak także po wyłączeniu wtyczek z gniazdek reszty urządzeń. Bezpiecznik nie jest zbytnio ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wykluczam tu jakieś problemy z instalacją.Bardzo prawdopodobne jest jakieś uszkodzenie kompresora ,gdzieś masz zwarcie ,pęknięty kabel,

jeśli to przebicie na obudowę to może cię popieścić.Sprawdź jeśli masz taką możliwość inny kompresor,jak wywali to dzwoń po elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.