Skocz do zawartości

Zepsuty aerograf - pomocy!


lmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś bardzo zły dzień. Z malowania nici, najpierw odkryłem, że złamał się podczas wkręcania gwint dyszy.

 

113.jpg

 

Trochę to dziwne, bo wkręcałem palcami, a nie kluczykiem, bez większego oporu. Zamieniałem więc dyszę i.... kolejny klops. Nie wiadomo dlaczego przestał aerograf malować, za to chwilami pluł, a całe powietrze ucieka teraz w okolicach prowadnicy iglicy. Zaznaczyłem w kółku i strzałką ten element. On jest wkręcany.

 

112.jpg

 

Zaczął się nagle dziwnie zachowywać ten element. Jak go dokręcę do oporu, to nie wchodzi iglica, jakby zamykał otwór. Jak go nie dokręcam, iglica wchodzi, ale w obu przypadkach tam właśnie, w tym miejscu leci powietrze, zamiast iść w kierunku dyszy.

Dodam, że to model BD-203, jak na zdjęciu:

 

111.jpg

 

Czy ktoś wie skąd ta zmiana? Czy to wada fizyczna? Nie wiem co robić, powoli tracę cierpliwość do tego sprzętu!

 

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zakup nowej dyszy farby, powinien rozwiązać kłopot. Musiała Ci się rozepchać, albo ma mikro pęknięcie i powietrze dociera do dyszy farby i przez nią trafia w tył aerografu. Ćwiczyłem to.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tą śrubą jest uszczelka.Trzeba ją wypchnąć od strony przedniej ku tyłowi np tyłem iglicy ( czyli tępą stroną :-) ) możliwe ze po wykręceniu tej śruby brak nacisku spowodował napuchniecie uszczelki i dlatego iglica ciężko wchodzi i zapewnie nie odskakuje też spust przy malowaniu.Też to miałem w swoim BD-....kupiłem prostszy model i też klops po pewnym czasie.

takie uszczelki ma w swojej ofercie firma powietrzny.com lub skleptechniczny.pl ....nie pamietam ktory....ja mialem dość już dwóch" chinoli" i odłożyłem wreszcie na Ultrę ....niebo a ziemia jeśli chodzi o komfort pracy i czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem z uszczelką, bez jest podobnie, sprawdziłem jednak dokładnie miejsce ucieczki powietrza i.... totalne zaskoczenie, to jakieś mikropęknięcie w korpusie aerografu. Do wyrzucenia - będę się zastanawiał co kupić dobrego za w miarę możliwą cenę.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy ręce opadły, dokładnie "badalem" sprzęt i właściwie ucieczka powietrza ma miejsce z teoretycznie niemożliwego miejsca - pokazuję go na zdjęciu:

 

114.jpg

 

sprzęt nigdy nie spadł, nie uderzałem nim, leży w etui poza pracami, a jednak. Oddałem go do przejrzenia koledze bardziej doświadczonemu, zobaczymy co powie w przyszłym tygodniu. Tak czy siak już jedzie do mnie Ultra - dość mam różnych przygód z Chińczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.