Skocz do zawartości

Merkava MK II 1/35 Tamiya


deltaboy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na forum!

Od razu pierwsza sprawa- poczytaj sobie jak wrzucać zdjęcia na forum. Bo klikanie po kolei w linki bywa uciążliwe...

Co do modelu...

1. Poczytaj wątki na temat sklejania i malowania.

2. Jak na pierwszy model nie jest źle Kolejne będą na pewno lepsze.

3. Przy kolejnym swoim modelu załóż wątek warsztatowy. Koledzy z forum na pewno Ci pomogą, doradzą.

4. Jakim kolorem malowałeś słuchawki czołgisty??! Powinny być kolory czarnego ew ciemnobrązowego.

5. Przesadziłeś wg mnie z "brudzeniem". Ślady po pędzlu są zbyt widoczne. Poza tym na kadłubie widać ślady po palcach:P

6. Czołgista nie ma twarzy Mogłeś mu maznąć oczy...

 

Ok. Tyle ode mnie. Nie załamuj się tylko ćwicz, podpatruj i pytaj jeśli nie będziesz wiedział. Pamiętaj "Trening czyni mistrza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Słuchawki malowałem kolorem - RED BROWN. Taki był określony w instrukcji ;p

5. Właśnie mi się wydaje że za mało... Zdjęcie jest z flashem stąd może wydaje się że jest tego za dużo ale tak rzucić okiem to wyglada na lekko przykurzony.

Wydaje mi się też że ten kurz może opaść... chociaz był nakłądany na powierzchnie matową...

Czytałem o metodach nakłądania pigmentów ale chyba za dużo informacji jak na początek... Wziąłem poprostu pędzelek, "maczałem" w pigmencie i nanosiłem na czoł, potem ewentualnie zbirałem nadmiar innym twardym pedzelkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Mała prośba/uwaga na początek:

- jak wspomniał mój przedmówca - zapoznaj się z tematem zamieszczania zdjęć na forum

- oraz przestudiuj ten temat - http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=56&t=42035

a gdy już poprawnie zamieścisz odpowiednie zdjęcia zapewniam, że znajdziesz większą ilość komentatorów Swych prac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję, żebyś przed nakładaniem washa nauczył się najpierw porządnie sklejać, bo lina holownicza ci się na wieży rozlazła. To po pierwsze, po drugie. Izraelskie Merkavy miały i mają dość specyficzne malowanie. Nie jest to kolor stricte piaskowy jak u ciebie, tylko kolor bardziej wpadający w szarość. Na prawym panelu osłony gąsienicy dwa razy kładłeś szerwony. Póki co na razie tyle błędów znalazłem. I jeszcze jedno, naucz się sztuki robienia i wstawiania zdjęć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poprawione mam nadzieje że teraz wszystko już ok ;) podczas przenoszenia jedynie odkleił mi się prawy fartuch troche ;) Podczas sklejania uszkodzeniu uległy te liny wokół wieży, nie umiejętnie je chyba wyginałem to jeszcze je jakoś scale...

64543427657947375898.jpg

67761789740247978072.jpg

42861639310102738257.jpg

98332626783966454373.jpg

77715403342586730353.jpg

20714324441408764938.jpg

68815368770532956984.jpg

76654626512615000233.jpg

39175717391682596637.jpg

89716791132760346149.jpg

30359022299985193698.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie - gaśnica nie jest aby przyklejona do góry nogami??:P

Lufa jest chyba nie oszlifowana. Widać na niej łączenie...

No i naprawdę mógłbyś poprawić te słuchawki u czołgisty... Instrukcja instrukcja ale pomyśl sam - czy w realu widziałeś kiedykolwiek takie bordowe/czerwone słuchawki u czołgistów??:P Lepsze byłyby brązowe ew czarne...

 

Poza tym tak jak pisał jeden z przedmówców - najpierw podszkol się z podstawowych technik budowy i malowania modeli. Tego już nie upiększaj tylko postaw na półce na pamiątkę;)

Kolejne będą lepsze. Zobaczysz;) I jeszcze jedno - nie staraj się od razu stosować wszystkich technik. Na wszystko przyjdzie kolej. Najpierw naucz się czysto sklejać i malować. Potem przyjdzie czas na wash'e,filtry,pigmenty i inne cuda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.