Skocz do zawartości

Pactra RLM75


mathiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

SKończyłem ostatnio Ar-240A-02 Revella

23102007429rl0.th.jpg

i mam w związku z tym pytanie - czy ten fiolet na modelu to właściwy kolor RLM 75?

Według ksiązki "Malowanie i oznakowanie Luftwaffe 1935-45" maszyny te były malowane kolorami RLM 74/75 czyli w dwóch odcieniach szarego (zielonkawym i fioletowym) mniej więcej tak

http://wp.scn.ru/en/ww2/s/1106/2/0

a u mnie zdecydowanie model wyszedł ciemnozielono-fioletowy (tak jak parę innych malowanych tym zestawieniem kolorów).

Ponawiam pytanie - czy to właściwe kolory? A jeśli nie to jaka firma produkuje farby o właściwych odcieniach?

PS. Przepraszam za zdjęcie - robione Nokią N70ME bo cyfrówka zastrajkowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pactra prawidłowo odwzorowuje te kolory - też miałem podobne dylematy przy malowaniu foki. Ten szary to w sumie wygląda jak zielony, a niby szary. Na fotkach wygląda podobnie..

 

http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/10/images/detail_fw190a8_34.jpg

 

prawda

 

ps. zamieszczanie zdjęć z komórki - chyba mija się z celem ..trudno cokolwiek ocenić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam skrzywione oko

Ale tak to jest jak ogląda się tylko rysunki a nie zdjęcia oryginalnych maszyn. Porównałem fotkę z linku powyżej ze swoim modelem A-8 a potem foczkę z Arado i wyszło mi że to ten sam kolor (tak pi razy oko )

p1030121sf6.th.jpg

porównanie z Fw-190A-8 (światło dzienne)

p1030119pu9.th.jpg

porównanie z Me-410 (przy sztucznym świetle)

Ps. Arado pomalowane sido - przed położeniem bezbarwnego matu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hakenkreuz zamalował się?
Niektórzy producenci nie dodają tego znaku do kalki z uwagi na przepisy w ich kraju, które zabraniają drukowania faszystowskich oznaczeń.

 

Pozdrawiam

 

// EDIT: Poprawka błędu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactry A91/A92 góra (czyli RLM74/RLM75), dół A93 (RLM76). Jest to mój pierwszy model malowany aero (taki do nauki). Model przeleżał naście lat w stanie częściowo złożonym, teraz poskładałem do kupy (ale jakieś babole sprzed lat widać...). Kalki po tylu latach zrobiły się bardzo kruche (szczególnie linie dokąd można chodzić na skrzydłach były wyzwaniem). Muszę go jeszcze zrobić na matt i może odważę się jakąś galerię zapodać..zobaczymy.

Wracając do Pactr - niestety farbki dopiero po wyschnięciu nabierają właściwego koloru (i trudno sobie mieszać kolorki), w przeciwieństwie do emalii humbrola - która wygląda bardzo podobnie po wyschnięciu jak i na mokro.

A co do swastyk - to raczej na moich modelach ich nie będzie, ot taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.