Jump to content

mathiss

Members
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Mokotów
 • Occupation
  Pilnuję...
 1. taka mała? mam tego Henschla i tam lufa Bk 7,5 sporo wystaje. To musi być jakieś Rustsatzen z wersji B-2 (działko 40mm?)
 2. jachud3 zawsze możesz lufę tej armaty odchylić w dół (tak chyba jest w Hs-129 B-3 - tylko, że tam jest konkretna armata a nie taka pukawka ). Wtedy to i synchronizator niepotrzebny bo taka armatka zawsze może być tylko jednym z wariantów podwieszenia. Albo dorobić drugą i obie podwiesić pod skrzydłami zamiast jednej pary rakiet.
 3. Witam z klubie podglądaczy i tak się zastanawiam - czy to podkadłubowe działko będzie tak umieszczone by strzelało poza tarczą śmigła? Bo inaczej parę strzałów i mamy śmigło krótsze No chyba, że twórca przewidział synchronizator
 4. Wrzucam zdjęcia zestawu i prosiłbym by wypowiedział się ktoś kto ma BV-155 Special Hobby. Czym się te modele różnią? Podczas kupna nie miałem okazji by porównać ale "podobno" Art Model lepszy. pudełko, instrukcja, kalki ramki i takie "coś" chyba z żywicy
 5. Przejrzałem forum ale takiego in-boxa nie znalazłem Messerschmitt Me-264 był jedną z prób zbudowania "Amerikanbombera" czyli samolotu zdolnego do pokonania Atlantyku, zbombardowania wschodniego wybrzeża USA i powrotu do Europy. Prototyp V1 został zbudowany w 1942 i zniszczony w bombardowaniu zakładów Messerschmitta w czerwcu 1944. W międzyczasie przegrał w konkursie na samolot dalekiego zasięgu ze względu na niewystarczający zasięg. Model przedstawia pierwszą wersję tego samolotu wyposażoną w silniki Jumo 211. Należy wspomnieć, że Special Hobby wpuściło też "późnego" Me-264 V1 z silnikami BMW 801. Dość gadania czas na fotki pudełko, instrukcja, kalki ramki, zbliżenia na elementy, części żywiczne i przezroczyste PS. Z cyklu "szukam" - czy ktoś słyszał o jakimś wtryskowym modelu samolotu Me-261? Znalazłem tylko vacu Airmodel.
 6. To ja się spytam - jakich farbek używałeś? Kolory nie wyglądają mi na zestaw RLM 70/71/65 używany we wrześniu 39 (tak na oko to 71/25/76 albo 78 - ale to może być przekłamanie aparatu)
 7. Jak już robisz "Karasia" na pływakach i z torpedą... to co powiesz na coś takiego? A tu rys historyczny.
 8. A jaki kolor pójdzie na dół? Bo według mnie ten szary powinien być na dole a góra ciemniejsza. Ale możliwe że to aparat przekłamuje.
 9. Ja używam Imageshack'a. Według mnie to dobra alternatywa dla Fotosika. Do Firefoxa dołożyłem toolbar z Imageshack'a i z niego korzystam przy wrzucaniu zdjęć. Przy okazji można zmienić rozmiar zdjęcia (co przy 7,1 MPix przydaje się). A po wrzuceniu zdjęcia dostaję gotowy link z miniaturką do wklejenia
 10. Ponieważ dorwałem wreszcie w miarę porządny aparat (Fuji S5700) więc wstawię parę fotek moich stodziewiątek. Na zdjęciach widnieją: 1) Bf-109F-4/trop firmy Intech. Malowanie na podstawie monografii "Malowanie i oznakowanie Luftwaffe 1939-1945". Krzyże i swastyki z Techmodu, numer boczny z jakiegoś Mastercrafta 2) Me-109T firmy RPM. Malowanie na podstawie znalezionych w sieci zdjęć modelu Tamiyi (chyba) w skali 1:48. 3) Me-109G-10 Revell'a. Malowanie według instrukcji. Wszystkie modele malowane pędzelkami z wykorzystaniem farb Pactra i Agama. Szpachli nie używałem (chyba że rzeczywiście jakaś szpara strasznie gryzła w oczy). Proszę o łagodny wymiar kary Po wrzuceniu fotek na zdjęciach wyszło jakie modele są zakurzone...
 11. Kolejny in-boksik na życzenie Zestaw zawiera dwie wtryskowe ramki z szarego plastiku, dwie sztuki osłony kabiny z wacuformy, kilka elementów żywicznych (elementy kabiny, koła), blaszkę z kolejną drobnicą i kliszę z zegarami tablicy przyrządów. No i oczywiście instrukcję i kalkomanię. Czas na zdjęcia:
 12. Masz rację. Na razie leży toto głęboko pod innymi pudełkami
 13. Skoro nie narzekają to widocznie nie za "latającego chodaka". U mnie taki (ale z Supermodelu) czeka na swą kolej
 14. Na prośbę kolegi ZIO BY NAITT zamieszczam in-box tego rzadkiego samolotu. Zestaw to typowy short-run. Zawiera dwie wtryskowe ramki z jasnoszarego plastyku z widocznymi nadlewkami. Linie podziału są tak delikatne, że trzeba dokładnie przyjrzeć się elementom w ramkach żeby je zobaczyć. Zestaw zawiera też dwie owiewki kabiny wykonane w wakuformie. Nie umiem pisać in-boxów więc od razu wrzucam zdjęcia pudełko, instrukcja i kalkomania ramka nr1 i parę szczegółów ramka nr 2 owiewka kabiny (w zestawie są dwie)
 15. W monografii Ar-234 napisane jest że góra to kolory RLM 81/82 a dół RLM 76
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.