Skocz do zawartości

Pustynna podstawka pod Kubla. 1:72


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie pracuję nad trzema podstawkami pod modele. Pierwsza z nich skończona. Starałem się zrobić coś prostego, aby nie przekombinować. Zdaję sobie sprawę, że palma wygląda plastikowo, ale nie chciałem rzucać siebie na głęboką wodę, więc na razie bez szaleństw. Po malutku będę szedł do przodu z jakością wykonania. Druga w kolejności podstawka jest chyba trochę ambitniejsza ;)

 

Gablotkę zrobiłem sam. Jest to moja druga gablotka. Pierwsza była tylko wersją testową i próbą zobaczenia jak się tnie i klei plexi.

 

Nie ma co się rozpisywać za bardzo nad tą pracą, bo nie ma nic w niej skomplikowanego. Kamienie jeszcze muszę pociągnąć suchym pędzlem i Kubla przykleić. Ale to jutro ;P

 

Wiem, że fotki nie są najlepszej jakości. Ale próbuję bawić się aparatem i w końcu muszę go rozgryźć ;>

 

IMG_2426.jpg

 

IMG_2425.jpg

 

IMG_2424.jpg

 

IMG_2423.jpg

 

IMG_2418.jpg

 

IMG_2417.jpg

 

IMG_2412.jpg

 

IMG_2411.jpg

 

IMG_2410.jpg

 

IMG_2409.jpg

 

IMG_2404.jpg

 

IMG_2400.jpg

 

Pozdrawiam:

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojazd całkiem fajnie wyszedł ale jeśli można kilka uwag:

Najważniejsze: ślady kół na piasku - to się najbardziej rzuca w oczy (pojazd skądś przyjechał, a mimo że pustynia to u ciebie wygląda to na dość twarde podłoże)

Ja to bym jeszcze te kamienie przy palmie wyrzucił albo zostawił tylko 1 lub dwa. Takie obłożenie wokoło wygląda mocno sztucznie. Chyba że te kamienie są do stabilizacji palmy (to zupełnie inna sprawa). Możesz się pokusić w przyszłości zrobić piasek nie malowany - poszperaj po forum, jest kilka wątków szczegółowo temu poświęconych (np. tu: viewtopic.php?f=90&t=41490)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi ;) Co do śladów kół to masz rację, że powinny być. Już kolega mi na to zwrócił uwagę. Kamienie faktycznie wygladają sztucznie przy tej palmie, ale gdzies widzialem zdjęcie, czy grafikę że tak były ułożone ;) W każdym razie chciałem jakoś ujednolicić scenkę. No i kamienie powinny być podsypane piaskiem, a leżą po prostu na ziemi jakby ktoś je dopiero co położył ;P W mojej kolejnje podstawce już poprawiłem błąd ze śladami po pojeździe http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=46644

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.