Skocz do zawartości

I-370 Aoshima 1/350


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończony w listopadzie. Genialny wypust Aoshimy, bardzo sympatyczny w składaniu, mogę powiedzieć, że każda chwila przy jego budowie była czystą przyjemnością. Malowany farbami Tamiya i Gunze, weathering z AK Interactive. Kaiteny to żywiczne klony z I-58 AFV Club, do zestawowych potrzeba "opcjonalnej" blaszki fototrawionej w cenie drugiego modelu Zamówienie przyszło bez blaszki, a sam sklep w którym był dokonany zakup to złodziej nad złodzieje.

 

I-370 w wersji nosiciela Kaitenów, stan na 1945 rok.

 

410a8cd16cb4a9d6.jpg

1e9c9c6441f56297.jpg

d10ff0f29c6e4549.jpg

fd51daebd75faf2b.jpg

159846ee7579e901.jpg

c6a8aeae51d38761.jpg

ab585c350f1ca4e8.jpg

dfc41da70106f204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie przekonuje mnie weathering... powyzej linii wodnej burty prawie dziewicze, a na dole ufaflane jakby wapnem. Brak relingow i krzywe peryskopy tez nie pomagaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręt specjalnie pozostawiłem w półmacie coby móc jeszcze ewentualnie przy nim coś podziałać, więc jakieś zacieki są całkiem jeszcze możliwe. Relingów do tej wersji nie widziałem ( są do D1 w wersji zaopatrzeniowca a nie nosiciela ) a kombinowane samoróbki na poszerzenia pokładu niespecjalnie jakoś nie podobały mi się. Kurczę, no fakt ten jeden peryskop deczkę się przesunął, muszę go poprawić bo już dwa razy był klejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie Jest mi niezmiernie miło

 

Postanowiłem jednak opisać też ku przestrodze innych przygody z pewnym sklepem modelarskim http://www.rcjaz.com/

 

 

Zamówienia dokonywał znajomy, zapłata przez PayPal. Pierwsze zamówienie I-370 plus blaszki - zamówienie przychodzi, model jest blaszek niet, reklamacja złożona. W międzyczasie zobaczyłem, że mają tam też inny model w bardzo atrakcyjnej cenie, wtedy w Polsce niedostępny. No więc poszło jeszcze drugie zamówienie.

 

Gdy po dosyć długim czasie zamówienie nie przychodziło zaczęło się wysyłanie maili. To zamówienie już nie dotarło nigdy. Złożono reklamację, którą uwzględniono i pieniądze zwrócono. Przynajmniej wtedy. Za blaszki, których nie było, w sprawie których złożono reklamację ( przed zakupem były dostępne w sklepie a po zakupie były już out of stock, więc zapewne sprzedano nieistniejący produkt, w złodziejstwo na poczcie jednak nie uwierzę, bo paczka przyszła w dobrym stanie ) niestety pieniędzy nie zwrócono a wiadomości szły w pustkę. I stówka w taki sposób sobie poszła wiadomo gdzie i co. Cała sprawa rozgrywała się w przeciągu czterech miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.