Jump to content

[Warsztat] Do-335 Pfeil-Tamiya 1:48


Guest artoorkap
 Share

Recommended Posts

Po skończeniu YF-22 i w trakcie zbierania materiałów do Apache'a na konkurs pomyślałem żeby chwycić się czegoś co będzie wymagało mniejszej ilości nerwów i szpachli Kupiłem kiedyś Do-335 z żywicznymi wnękami podwozia. Mimo iż uważany za paskudztwo podobał mi się od dawna. Postanowiłem wziąść go na warsztat.I tu pierwsze moje pytanie, mianowicie jaką farbą pomalować wnętrze kabiny? Spotkałem się z opinią że dobra jest H106 ale nie jestem tego pewien. Gdy w muzeum był Messer Bf-106 G-6 miał właśnie kabinę w kolorze mniej więcej H106. Taki sam problem mam z wnękami podwozia. Na zdjęciach oryginału w muzeum (bodajże w Smithsonian) są srebrne. Jak było naprawdę? Warto dodać że przedwykonawca przegiął ze szlifowaniem skrzydła żeby zmieścić żywice i mam dziurę i pofalowany plastik :( Teraz kilka fotek (muszę jeszcze podszlifować komorę bombową, wylazły mi ślady od supergluta):

287bed7c8fd434b1m.jpg0b8aefb1fa2e885fm.jpg294db558aef24cb0m.jpg

2bab2cf21e168ab2m.jpgb4e467a7e83a7520m.jpg8de6ed7dfc9df770m.jpg

A teraz zdjęcie wnęki podwozia oryginału(uwaga duża fotka):

1ce6825a6c7b1eb2m.jpg

Link to comment
Share on other sites

No ta dziura to faktycznie wymaga obróbki, może by tak wyciąć fragment i wstawić płytkę z polistyrenu a może szpachlowanie, szlifowanie ... jestem ciekawy jak rozwiążesz ten problem,

W ten srebrny to też tak bym średnio wierzył...

 

Pozdro.

Darek

Link to comment
Share on other sites

Wnętrze kokpitu powinno być koloru RLM 66. Co do wnęk podwozia to radziłbym Ci przygotować je w naturalnej barwie metalu, gdyż w czasie gdy trwały prace nad Pfeilem, powoli rezygnowano już z malowania wnęk i pokryw podwozia na kolor RLM 02. W moim Pfeilu pomalowałem je Alcladem white aluminium, daje to bardzo dobry efekt.

Ogólnie to życzę Ci powodzenia w dopasowywaniu całego segmentu kokpit/przednia wnęka/komora bombowa. Miałem z tym sporo problemów. Nie obyło się bez ingerencji szpachlówki.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Proszę modów o usunięcie powyższego warsztatu.Z powodów finansowych musiałem sprzedać Do-335.Sytuacja byłą nagła i nie miałem wyjścia...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.