Skocz do zawartości

Tiger II ausf B bez zimmeritu (505 s.Pz.Abt lub inne)


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kleję sobie takiego oto Italerowego Tigera II:

7004.jpg

Zestaw nie ma zimmeritu.

Jeśli chodzi o kalkomanie, to Włosi dali dwa Balkenkreuze, godło 505 Ciężkiej Dywizji Pancernej...

sPzAbt505.gif

(http://www.fprado.com/armorsite/tigers-02.htm)

... i kupę cyferek i hulaj dusza. Schematy malowania nie są podpisane i wydają się być nieco hipotetyczne.

Ponieważ dali te godła, to chciałbym je wykorzystać i zrobić coś, co miałby by chociaż jakąś podstawę historyczną. A przeszukując Internet przy wieczornym Earl Greyu trochem się zasmucił, bo wszystkie fotografie Königt Tigerów z 505 s.Pz.Abt przedstawiają maszyny pokryte zimmeritem. Dlatego, jeśli ktoś jest w posiadaniu zdjęć Tygrysów Królewskich z tejże dywizji bez zimmeritu, to byłym bezbrzeżnie wdzięczny. Jednakże nie wzgardziłbym też zdjęciami innych owych Tygrysków bez zimmeritu.

Za wszelką pomoc w tym miejscu już serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez właśnie kupiłem takiego samego King Tigera, w tej samej skali i tez italreke. (Mam nadzieje, ze będę mógł sie do ciebie raz po raz odzywać po porady? ) Ja tez dołączam sie do prośby o fotki King Tigera bez zimmeritu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hey MrBat!!!

rozumiem że mając tak szczegółowe dane dot. m.in. wielkości dostaw uzbrojenia, tłumaczenie "505 s.Pz. Abt" jako 505 Cięzkiej Dywizji Pancernej to tylko przejęzyczenie ???

:]

pozdrawiam

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBat, jedynie co Ci mogę zaoferować, to fotki gotowego modelu, wraz z opisem malowania itp. Jak coś to pisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że mając tak szczegółowe dane dot. m.in. wielkości dostaw uzbrojenia, tłumaczenie "505 s.Pz. Abt" jako 505 Cięzkiej Dywizji Pancernej to tylko przejęzyczenie ???

Rzekłbym, że to raczej niewiedza.

MrBat, jedynie co Ci mogę zaoferować, to fotki gotowego modelu, wraz z opisem malowania itp. Jak coś to pisz.

Dzięki za chęć pomocy, jednak znalazłem już inne malowanie, w którym zrobię tego Tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszeczkę nie na temat, kleiłem kiedyś ten model i niestety byłem załamany spasowanie kół, koła są troszkę za grube, podobnie jak ich kołki montażowe, czeka cię nawiercanie itp... ciężko zachować odpowiednią symetrie kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszeczkę nie na temat, kleiłem kiedyś ten model i niestety byłem załamany spasowanie kół, koła są troszkę za grube, podobnie jak ich kołki montażowe, czeka cię nawiercanie itp... ciężko zachować odpowiednią symetrie kół Crying or Very sad

Pojazd jest już praktycznie złożony do kupy. Z kołami nie miałem żadnych problemów. Pasowały ładnie i wyszły równiutko... Gorzej z gąsienicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy, jednak znalazłem już inne malowanie, w którym zrobię tego Tygrysa.

 

Ale nie wiesz jakie ja mam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.