Jump to content

MrBat

Members
 • Posts

  816
 • Joined

Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdańsk/Olsztyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za komentarze. Poniżej jeszcze zdjęcie oryginału:
 2. Witam, ponieważ nadal mam bardzo ograniczony dostęp do warsztatu, to sobie dalej sklejam mało ambitne modele. Tym razem odnowiłem stary model Italeri (nie mam zdjęć "przed", ale łatwo sobie wyobrazić jak wygląda model pomalowany pędzlami przez początkującego modelarza). created by picasa2html.com
 3. MrBat

  "klakierstwo"

  No i czasem jest tak, że znajdzie się ciekawy temat, który chce się śledzić, ale niekoniecznie komentować (bo brak wiedzy, doświadczenia czy chęci). Wtedy takie "super" czy "siadam w pierwszym rzędzie" ma tę zaletę, że wyróżnia temat przy przeglądaniu forum jako ten, w którym brało się udział - całkiem wygodna rzecz.
 4. https://picasaweb.google.com/ + http://www.picasa2html.com/ Ta druga strona pozwala łatwo wygenerować odpowiedni kod do wklejenia na forum.
 5. Akryle czy olejne? Model przyjemny, ale to właśnie bardzo miły dla oka i bardzo równo położony lakier był pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę.
 6. Picasa ma automatyczną korekcję zdjęć. Na szczęście robi kopię oryginalnych zdjęć, więc po wyłączeniu autokorekty wszystkie wgrane zdjęcia powinny wrócić do stanu pierwotnego.
 7. Dzięki za wszystkie komentarze
 8. Witam, model pierwotnie sklejony ładnych parę lat temu, w czasach Pactr i pędzli. Wyglądał dosyć paskudnie, więc doczekał się renowacji za pomocą litrów zmywacza Wamodu oraz wiadra ze szpachlą. Model relaksacyjny, OOB. created by picasa2html.com
 9. Nie no Andrzeju, twoje modele już od dawna stoją na bardzo wysokim poziomie. A ten model tylko to potwierdza. To, co najbardziej w tej dioramce mi się podoba, to świetna kompozycja oraz idealne spasowanie kolorystyczne wszystkich elementów. Mam tylko nadzieję, że kiedyś uda mi się ją obejrzeć na żywo
 10. W czasie malowania warto też mieć pod ręką wacik nasączony jakimś rozpuszczalnikiem. Jak tylko pojawiają się pierwsze objawy zatykania się dyszy, wystarczy ją przetrzeć wacikiem i można malować dalej.
 11. Do cieniowania mundurów figurek stosuję bardzo prosty sposób - cały mundur smaruję farbą olejną dla plastyków (taką gęstą - prosto z tubki) w kolorze jakim chcę mieć cienie (np. szary dla bieli). Potem biorę ręczniki papierowe, waciki i pędzle i wycieram nadmiar farby. Sposób o tyle przyjemny, że szybki i łatwy w dozowaniu efektu jaki chce się uzyskać. Poniżej dwa przykłady jak mi to wychodziło: https://picasaweb.google.com/lh/photo/8wTzeX_09VbD4yt8RYm2MtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink (pierwsza próba użycia tej techniki) https://picasaweb.google.com/lh/photo/nLEgRYo6Qd3BQIIzfAMh5prICznifWu3xH-LcHEeAUc?feat=directlink (tutaj figurka 90mm ale zasada ta sama)
 12. Jak do tej pory najlepiej mi się pracowało z farbami Vallejo w połączeniu ich z rozcieńczalnikiem Lifecolor. Farba świetnie się rozcieńcza, a i wydaje mi się, że krycie i przyleganie do powierzchni jest lepsze niż w przypadku wody czy wódki, których używałem wcześniej.
 13. Są, są. Swego czasu z uwagą śledziłem postępy i bardzo się cieszę, że temat powraca. Nie wiem skąd taka demolka, gdyż moim zdaniem poprzednia wersja była bardzo fajna. Mam tylko nadzieję, że nie zrobisz teraz wszystkiego od linijki, bo ten niejaki chaos konstrukcji nadawał jej stuprocentowy klimat fantasy.
 14. Też ostatnio kleiłem Revellowskiego Mustanga. Niestety oszklenie w tym modelu jest fatalne. W moim przypadku te owalne, tylne szybki wykonałem od postaw, resztę oszklenia dopasowywałem kilogramami polistyrenu i wiadrami green stuffa. A i tak efekt nie jest najlepszy, bo same ramy też są pancerne i jedyną opcją byłoby chyba zeszlifować je na zero i wykonać na nowo. Niestety z tego co wiem nikt nie produkuje oszklenia vacu do tego konkretnego zestawu. A szkoda, bo reszta modelu jest bardzo przyjemna. Nose art z zestawu Academy? Niestety te kalki wymagają mocnych płynów żeby dobrze siadły. Pamiętam, że mimo moczenia w czarnym płynie Agamy i tak musiałem je ręcznie, z pomocą skalpela, wpychać w linie podziału. https://picasaweb.google.com/106849463375700960543/Mustang#5509077261854971618
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.