Skocz do zawartości

Powrót po latach - przygotowanie warsztatu


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Dobre modele, dobrze spasowane przez producenta, praktycznie nie potrzebują szpachli, lub potrzebują jej minimalne ilości. Ja uważam że szkoda życia na te źle spasowane modele. (...)

 

Jestem tego samego zdania, więc do razu zapytam - których firm modele należą do tych "bezszpachlówkowych", oprócz wspomnianej Tamiya? Zdaję sobie sprawę z tego, że cena takiego modelu będzie grubo powyżej 150 zł. Nie mniej jednak chciałbym wiedzieć. Chodzi mi rzecz jasna o modele pojazdów wojskowych w skali 1/35.

Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...) Dobre modele, dobrze spasowane przez producenta, praktycznie nie potrzebują szpachli, lub potrzebują jej minimalne ilości. Ja uważam że szkoda życia na te źle spasowane modele. (...)

 

Jestem tego samego zdania, więc do razu zapytam - których firm modele należą do tych "bezszpachlówkowych", oprócz wspomnianej Tamiya? Zdaję sobie sprawę z tego, że cena takiego modelu będzie grubo powyżej 150 zł. Nie mniej jednak chciałbym wiedzieć. Chodzi mi rzecz jasna o modele pojazdów wojskowych w skali 1/35.

Bardzo dziękuję.

 

tutaj byłbym ostrożny jest pewna gama modeli która stanowi tzw 'przepaki' czyli wypraski innej firmy a kalka a i często waloryzacja innej firmy - co to powoduje że np wśród producentów których modele potrzebują szpachli pojawiają się prawie bezszpachlowe - bywa czasem odwrotnie ale moim zdaniem rzadziej, generalnie za 'bezszpachlowe' uchodzą Tamiya, Hasegawa, Dragon, niektóre modele Italery oraz najnowsze wypraski Airfixa, modelarze chwalą też wybrane modele ICM-u,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych samo składalnych jak i nie jest pełno, rożnie można trafić, dopóki nie pokleisz to sie nie dowiesz, jak Tombi napisał sa firmy które wydają takie modele jak Tamka czy Hase Dragon ale i nowe wypustu Icm czy Zvezdy, o kilka pln tańsze a tak samo dobre, ogólnie nie ma reguły, do tej listy dodał bym jeszcze Afv Club, choc w starszych modelach ich pomimo iż składają sie dobrze pojawiają sie jamy skurczowe łatwe do skorygowania akurat płynna szpachla, a i ceny przystępne maja ( bo i dodatku maja tu jakas blacha tam lufa, bądź ruchome gąski/zawieszenie jak np. W Centurionie/ dużo szukaj dużo czytaj inboxow, jest kilka świetnych stron gdzie idzie sie dowiedzieć dużo bez topienia kasy w badziew, nie zawsze drogo znaczy dobrze, polowe czasu na modelowanie spędzisz w poszukiwaniu modelu, info o nim etc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

których firm modele należą do tych "bezszpachlówkowych", oprócz wspomnianej Tamiya?

 

Od tyłka strony podchodzisz do sprawy, choć to nic dziwnego, skoro jesteś nowicjuszem

 

O co chodzi? Już tłumaczę. Nie ma producenta, który miałby w swojej ofercie same dobre albo same złe modele. Do sprawy trzeba podejść inaczej. Upatrz sobie samolot/czołg/co tam jeszce, którego model chciałbyś skleić i zobacz, jakie rynek oferuje modele. Potem sprawdzasz opinie o każdym modelu. Czy się dobrze skleja, czy trzeba się z nim męczyć. Tamiya też ma w swojej ofercie gnioty. I to wcale niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.