Jump to content

cooper69

Members
 • Posts

  2,994
 • Joined

 • Last visited

Reputation

19 Good

Personal Information

 • Location
  3City

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To mój ostatni post na Modelworku. Dziękuję wszystkim, których tu poznałem (większości niestety już tu i tak już nie ma) i dzięki, którym zostałem ponownie przy modelarstwie. Niestety obserwowanie równych i równiejszych i zwiazanej z tym cenzury spowodowały, że pisanie i przebywanie tu mija sie z sensem. Kto będzie chciał znajdzie mnie na ocenzurowanym tu forum lub na pancernyklin.pl Dziękuje za ostatnie 3 lata - było (szczególnie na początku) bardzo fajnie! Rafał PS. Posty zostają, a zdjęć na serwerach nie bedę kasował/podmieniał.
 2. Prorok? Jest "progres" w sprawie katastrof MiG-29 - właśnie się rozbił ale na szczęście fotel zadziałał i pilot ŻYJE
 3. Samolot w hipotetycznych barwach pewnej krainy, która strasznie chciała zostać landem trzeciej rzeszy. Tak bardzo, że nawet swoją flagę wymyśliła, która ostatecznie nie została zatwierdzona przez fireruf - niestety nie znalazłem dlaczego. Ja poszedłem krok dalej i założyłem, że się dogadali i zorganizowali "siły samoobrony" z zakupionymi za myliony reichsmarek znanych mechanikom samolotów z faszystowskiego magazynu. Przekazywanie/sprzedawanie sprzętu było powszechnie wykorzystywaną przez hitlerowców/niemców praktyką wobec współpracujących nacji. Parę linków - Wikipedia; Rzeczpospolita Kto będzie chciał znajdzie więcej. Flaga przedstawiona do akceptacji firerkom, na podstawie której wykonałem hipotetyczne oznaczenia. Pomalowany Hataka Orange, złosiowany Tamkami (Panel Line i emalie), porysowany kredką. Wszystkie oznaczenia malowane od masek - nie ma żadnej kalkomanii. Karabiny dorobione z igieł lekarskich. Wady modelu już chyba wszyscy tu znają więc nie będę się powtarzał.
 4. Sam wiesz, że nie lubię "poprawnych politycznie" pochlebstw. Nie są to może narzędzia wykonane "artystycznie" ale dadzą się podpasować pod konwencję czyli wyglądają jak prawie nowe.
 5. Parafrazując pewien dowcip z brodą o Kolumnie Zygminta. "Weź Pan wsiądź do auta/autobusu/tramwaju pojedź do najbliższego marketu budowlanego, znajdź np. siekierę i powidz personelowi, że jest za jednolicie drewniana (taki przykładzik) Baldigozz - MODEL ŚWIETNY i rzadko tu spotykany.
 6. Mi na ten przykład na moje modelarskie zabawy zeszła przez rok jedna buteleczka Hataka Orange włącznie z czyszczeniem. Przypuszczam, że takich jak ja niedzielnych sklejaczy jest minimum 95%.
 7. Rozcieńczalnik Hataka Orange działa bez problemu ? Jak nie robisz modelu miesięcznie to nie odczujesz. Iwata Airbrush Cleaner na pewno tego nie łapie - sprawdzone.
 8. Mam ten Mr.Hobby z regulacją. W porównaniu do szybkozłączki za kolkanaście zł z "regulacją" to niebo, a ziemia. Szybkozłączka jest właściwie zerojedynkowa.
 9. Zbiornik spokojnie wystarcza. Tu chodzi o rozmiar. Który w wielu przypadkach jest kluczowy - małe mieszkanie
 10. To jest właśnie to samo co H&S sprzedaje pod własną marką jako model 20A za niecałe 1700 zł Mam kupiony w wakacje 30-to letni egz. i jestem bardzo zadowolony. Zajmuje niewiele więcej miejsca niż AS-186 Brać póki jest bo cena rewelacyjna.
 11. Przecież Ci dałem link do sklepu w którym są też dostępne.
 12. Tak. O ile mi wiadomo (oglądałem już setki zdjęć naszych Shermanów) Polacy nie poprawiali sobie samopoczucia (bo beton nic innego nie dawał) i pogarszali osiągów czołgu wykonując zabawy w małego murarza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.