Skocz do zawartości

Aerograf + kompresor


Patton_44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy to właściwy dział ale zacznę.

Zamierzam zacząć przygodę z modelarstwem i natknąłem się na pewien problem.

Jaki dobry aerograf możecie polecić do 150 - 200 zł? Znalazłem coś takiego ale może coś tańszego będzie działało podobnie? http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

Dodatkowo, czy możecie polecić jakiś sensowny kompresor do 250 zł? Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-do-aerograf-i5201584838.html.

Pytanie na koniec (może wydawać się głupie). W jaki sposób podłączyć aerograf do kompresora oraz czy farby aqua muszą być przed malowaniem dodatkowo rozcieńczane?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak na początek aerograf jest jak najbardziej OK, jeśli tylko zasoby finansowe na to pozwalają to lepiej ten niż pseudoIwata.

 

Najbardziej jednak zaciekawił mnie kompresor, "niski poziom hałasu ok. 47 dB !" to jest rewelacyjny wynik, pod warunkiem że tak faktycznie jest.

Przed chwilą zmierzyłem poziom hałasu mojego kompresora zrobionego z agregatu lodówki i wynik to 50 dB, nie mam dostępu do profesjonalnych narzędzi i zrobiłem to przy pomocy aplikacji na telefonie więc błąd może być duży, ale biorąc pod uwagę, że jest to skala logarytmiczna to 47 dB to jest delikatny wietrzyk.

Nie wiem gdzie będziesz korzystać z kompresora, ale jeśli będzie to mieszkanie to na prawdę musi być cichy inaczej domownicy tak obrzydzą Ci modelarstwo, że zrezygnujesz z tego wspaniałego hobby.

 

PS Jeśli zdecydujesz o zakupie kompresora daj znać czy faktycznie jest tak cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf Ultra mogę szczerze polecić sam go mam i jestem bardzo zadowolony, kompresor również mam podobny no i z czasem na pewno zacznie być słyszalny aczkolwiek nie jest to hałas nie do wytrzymania, jak nabija butlę to słychać lekkie terkotanie później już nie. Myślę że rozsądny zestaw kolega złożył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Teraz kwestia wężyka. Czy kompresor już ma wąż, do którego można podłączyć aerograf czy takowy trzeba dokupić? Jeśli trzeba prosiłbym o jakieś propozycje

Zapytaj sprzedawcy kompresora, ja musiałem do swojego dokupić wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już złożyłem zamówienie na kompresor i aerograf... Niezbędne będzie jeszcze szybkozłącze i waż. Moglibyście polecić te 2 produkty z jakiegoś sklepu? Takie, żeby pasowały do tych moich dwóch urządzeń.

 

http://allegro.pl/waz-do-aerografu-wezyk-aerograf-1-8m-1-4-1-8-i5222218958.html czy na przykład taki wąż się nada do podpięcia aerografu i kompresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po chwilowej nieobecności.

 

Warsztat w miarę skompletowany, rośnie Titanic 1:400 ale pojawia się problem z aerografem. Zastanawiam się czy już go popsułem ...

Opis problemu: maluję aerografem z użyciem takich rozcieńczonych farb revell: http://revell.com.pl/akcesoria-modelarskie/farby/matowe/brazowy-brown-32185,art,6602.html.

Zostawiłem na 48h nieumyty aerograf no i się zatkał, więc go wyczyściłem tj. zatopiłem wszystko w rozpuszczalniku po wcześniejszym rozkręceniu. Dokładnie umyty aerograf ponownie poskładałem i teraz już nie maluje. Dyszy wypuszcza minimalne ilości powietrza. Po odkręceniu dyszy ciśnienie jest maksymalne ale bez dyszy już się malować niestety nie da. Po przelaniu rozcieńczonej farby do pojemniczka i naciśnięciu spustu, farba wylewa się przez zakręconą dyszę. Macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Cleanluxu nie mam więc zrobiłem mieszankę revellowych rozpuszczalników. Pomoczyło się, wydłubałem wszystko i działa, dzięki za pomoc. Teraz aerograf już będzie czysty

Jaki będzie najlepszy środek czyszczący do tego typu farb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.